NEBULVÁRNY WEB FANS LIVERPOOL FC, TÍMU PREMIER LEAGUE

Zápasy

Premier League (D) - Sunderland, 13.8. 16:00, PREVIEW >>
príprava 11/12 (D) - Valencia, 6.8. 18:30, PREVIEW >> 2:0
príprava 11/12 (V) - Vålerenga, 1.8. 19:00, PREVIEW >> 3:3
príprava 11/12 (V) - Galatasaray, 28.7. 20:00, PREVIEW >> 0:3
príprava 11/12 (V) - Hull , 23.7. 16:00, PREVIEW >> 0:3
príprava 11/12 (V) - Malajzia, 16.7. 11:45, PREVIEW >> 6:3
Rozpis a výsledky 2011/12 Súpiska/Stats 2011/12 >>

Tabuľka

Reklama sa zobrazuje len neprihláseným
užívateľom - prihlás sa (zaregistruj sa)
Bezpečnostní agentura
 
Reklama sa zobrazuje len neprihláseným užívateľom - prihlás sa (zaregistruj sa)
Problém so stredom poľa nadobro vyriešený
blog
Napsal uživatel kwopor    Pátek, 29 Červenec 2011 11:16

Po čase je späť LFC Week, ktorý približuje liverpoolskeho hráča ako tanečníka, bližšie sa pozerá na to, ako chcú The Reds oblbnúť súperov, či poukazuje na to, ako týpci z Telegraphu vtipne vyriešili problém s pretlakom v strede poľa.

LFC sa v príprave na novú sezónu rozhodol, že si nechá v každom zápase streliť tri góly. Bolo tak vo všetkých doterajších štyroch zápasoch, pre štatistov je tu potom pripomenutie, že postupne sa cez obranu The Reds dostali hráči Guangdongu, výberu Malajzie, Hullu a Galatasarayu. Posledne menovaný prípad je aj o Barošových dvoch góloch.

Robiť si ťažkú hlavu z nepresvedčivých výkonov, alebo nie? Dva roky po sebe sa mnoho fans The Reds utešovalo, že to počas sezóny bude iné, lepšie a dva roky nám ukázali, že sa dá klesnúť naozaj hlboko.

Nebudem ale mentorský, veď LFC Week má byť o odľahčenom pohľade na to, čo sa za niekoľko posledných dní udialo a tak len naznačím, že je to zo strany The Reds riadny oblbovák, na ktorý Sunderland v 1. kole novej sezóny PL určite skočí. Aj preto potvrdený fakt, že tím od rieky Mersey pred 2011/12 dáva góly výlučne na ázijskom kontinente. A ak by to náhodou nevyšlo, stačí si zapnúť hlavné správy TV Joj.

Určite nikomu neušlo, že sa Luis Suárez stal najlepším hráčom Copa América. A okrem toho ešte svoju krajinu doviedol k zisku celkového prvenstva. Na rad pochopiteľne prišli bujaré oslavy a sa už tak uruguajský útočník teší na zaslúžený oddych.

Ten mu klub poskytne dostatočný a je jedno, že sa o 2 týždne začína nová sezóna. "Kľúčoví hráči si potrebujú oddýchnuť, je dôležité, aby dostali čas na regeneráciu," potvrdil vyššie uvedené Dalglish a má pravdu, veď špičkový futbal sa celý rok hrať nedá a Luis ho v 2010/11 hral pravidelne.

Inak netuším, kde sa nachádzal počas majstrovského hýrenia v momente, kedy Forlán pózoval s víťaznou trofejou, každopádne v uruguajskej šatni to bolo o všeličom. A správne, ponožky v šlapkách nemajú čo robiť. :)

Na šampionáte Južnej Ameriky bol aj Lucas, ten však s Brazíliou skončil už vo štvrťfinále a tak Kenny hlási pre niekoho nepríjemné, pre iného niečo ako balzam na dušu: "Bude sa v Melwoode hlásiť už v prvý augustový týždeň." Pohľad do kalendára hovorí, že je to už po tomto víkende.

Okrem Suáreza tešia aj zverenci manažéra Marsha. Tí sa v príprave so súpermi príliš nepárajú a po troch oddychovkách, v ktorých dali dovedna 21 gólov, zdolali aj Wigan, tentoraz pre súpera prijateľným rozdielom 4:2.

18-ka teda dovedna nastrieľala 25 gólov v 4 prípravných dueloch, po dovolenke je späť aj kanonier Morgan, ktorý na svoje prvé 4 presné zásahy potreboval ani nie hodinu.

Výborne sa ale ukazujú aj ďalší ofenzívni hráči. Moli a Nacho sú pre nás dosť neznáme mená, prvý prišiel ešte v 2009 z Lutonu a doteraz hrával za 16-ku, druhý je v meste The Beatles na skúške zo španielskeho Albacete.

Keď spomínam mládežníkov, tak je tu aj zmienka o rezerve, ktorú už po novom vedie Rodolfo Borrell. Jeho tím na írskom miniturné raz remizoval a raz prehral, naposledy si reputáciu napravil jasnou výhrou 3:0 nad Birminghamom.

Medzi najlepších hráčov patria Eccleston, ktorý sa vrátil z hosťovania a samozrejme Suso, prvý menovaný však súperov pravidelne udivuje svojou dravosťou a presným zakončením. Žeby mal prvotímové vyhliadky?

Medzitým srbská kópia Voronina len s viditeľne menším počtom vlasov rokuje s Anderlechtom. Neviem, čo sú funkcionári tohto belgického klubu zač, ani aké majú s Jovanovičom plány, držím im však palce, všetkých desať, aby prestup tohto nemorúda dotiahli.

A ozaj, ešte sa vrátim k mládežníkom. Wisdom a Robinson, ktorí sa na novú sezónu pripravujú s áčkom, dostali ešte v júni pozvánku na MS20 do Kolumbie. Tie sú na programe práve v týchto dňoch a o v juhoamerických končinách o týchto dvoch Liverpoolčanoch ani chýru, ani slychu.

Dôvod je prostý, King Kenny si bažantov stále drží pri sebe, pravdepodobne presvedčený, že im chvíle so seniorskými hráčmi dajú viac ako latino slnko. Škótsky boss ale naposledy v Istanbule potvrdil, že je to príjemný vtipný chlapík a vystrelil si aj z Wisdoma a Robbinsona. Prvého, inak stopéra, poslal v závere zápasu s Galatasarayom na pravú zálohu a druhého, ľavého obrancu už v prvom polčase pre zmenu na ľavé krídlo. Kvízová otázka na túto chvíľu potom znie: Aké boli výkony týchto mladíkov?

S anglickou 20-kou je ale Michael Ngoo. Vysoký útočník, ktorý dokáže dať gól a la Maradona a pri tom ešte aj ľudí poriadne rozosmiať. Lebo jeho pohyby sú tak nejak nekoordinované, lebo jeho výška je pri estetike jeho pohybov skôr na smiech. Ale aj tak je to mladík, o ktorom sa už teraz hovorí, že by mohol byť v prvom tíme novým Crouchom.

No ale nie o predstavovaní 18-ročného zakončovateľa to malo byť. Anglickú repre v Kolumbii privítali šokom. Príjemným a v jednom momente už boli na "pľaci" spárovaní mladí futbalisti a členovia (členky) letiskovej bezpečnostnej služby. Príjemné salsa rytmy okamžite rozhýbali možno inak chladnokrvných Anglánov a keď sa práve Michael Ngoo (na videu vysoký mladík čiernej pleti s bielymi slúchadlami) ako prvý nechal nahovoriť na tanečnú vložku, okamžite ho nasledovali aj spoluhráči.

Ktovie, ako to bude pri odchode. Zaujímavé by bolo sledovať, ako by to bolo, keby sa Albion stal majstrom sveta, aj keby úplne pohorel.

Ako to bude so základnou zostavou LFC? To je otázka, ktorú si opakovane a hádam aj najviac kladú fanúšikovia Merseysiders. V strede poľa je na môj vkus až neuveriteľný pretlak, čo sa aj stalo motiváciou vtipálkov z Tepegraphu, ktorí prirpavili niekoľko pomerne podarených koláží, ktoré tento problém hravo riešia.

Podľa mňa celkom sranda koláže, ale úplne najvtipnejším týpkom v dnešnom futbale je Talian Balotelli. Z ktorého musí mať Mancini aj spoluhráči v Man City obrovskú radosť. A potom, že futbalisti nemajú byť považovaní za vypatlancov. Ukáž absolventovi MAT/FYZ toto video a názor nezmení ani za nové okuliare s ešte hrubším rámom.

 

Nič proti Balotellimu, skôr naopak, som jeho fanúšikom, dokonca až takým, že si prajem, aby mu v nejakej telke vyhradili dosť veľký priestor na vlastnú show a on nás všetkých bude a baviť a baviť a my sa budeme smiať a smiať a smiať, prípadne si klepať po čele pýtajúc sa, či je toto vôbec možné. A je, však posúďte v druhom videu. :)

 

Po tomto všetkom je tu druhá kvízová otázka na dnes: Čo viac poznačí psychiku fans, mať v tíme Balotelliho, alebo Degena?

Ďalej tu ešte mám dobre známu info, ktorá popiera podowningovské ´LFC už nakupovať nebude´. 17-ročný mexický útočník Marco Bueno, ktorý sa podľa prezidenta klubu, kde hráva Pachucy, v auguste objaví v LFC na 10-dňovej skúške s vysokými vyhliadkami na podpis kontraktu sa záujmu klubu z Anfieldu teší:

"Musím do toho ísť s veľkou motiváciou a odhodlaním dobre reprezentovať krajinu a vierou, že dosiahnem cieľ. Je to životná skúsenosť, na ktorú určite nezabudnem, som z toho vo vytržení, som si istý, že vydám zo seba to najlepšie. Prišla príležitosť a ja si od nej sľubujem úplne najviac," povedal mladý futbalista.

Inak, káder opustil dánsky gólman Hansen. Ale len na 28 dní, toľko vtipne pomenované emergency loan, o ktoré The Reds požiadal Bradford.

Ozaj, bol som v Malajzii na LFC. Nechvascem sa, len by možno ešte niekoho zaujímalo ako tam bolo, prípadne má rad fotky. Tak už len stačí kliknúť.

A nezabudnite sledovať aktualizovaný coveritlive prenos týkajúci sa letných príchodov a odchodov. S týmto ešte budeme nejaký ten týždeň otravovať. Však je leto. :)Aktualizováno Středa, 03 Srpen 2011 08:17
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Bezpečnostní kód
Obnovit


Zamerané na The Reds

Všetky fotky


Sledujte počas leta to, čo sa deje v kádri LFC
LIVE PRENOS - Prestupy do, aj von z klubu, komentáre a reálny pohľad na dianie na transfer trhu. Prečítajte si overené a aktuálne info o tom, čo zaujíma snáď každého fanúšika. Zapojte sa svojimi postrehmi.
STAČÍ KLIKNÚŤ

Krátke správy

Suárez sa vrátil z dovolenky

Víťaz Copa América 2011 a zároveň najlepší hráč tohto turnaja je späť v Liverpoole. Po prvom tréningu od dovolenkovej pauzy na svoj Twitter napísal: "Som veľmi šťastný, že som opäť tu."
 
Johnsonovo zranenie nie je vážne

Podľa lfconline.com nie je svalové zranenie stehna Glena Johnsona vážne, pravý bek však skôr nebude tímu k dispozícii na úvodný duel nového ročníka proti Sunderlandu.
 
16-ka turnaj vo Švajčiarsku nevyhrala

Liverpoolska 16-ka napokon medzinárodný turnaj vo švajčiarskom meste Ruggel nevyhrala, keď vo finále podľahla FC Johansen, tímu zo Sierra Leone.
 

Súpiska


brankári

25 Reina 42 Gulácsi
32 Doni

obrancovia

16 Kyrgiakos 2 Johnson
22 Wilson 23 Carragher
34 Kelly 5 Agger
37 Škrtel 6 Aurélio
38 Flanagan 49 Robinson

stredopoliari

18 Kuyt 33 Shelvey
28 Poulsen 8 Gerrard (C)
4 Meireles 10 Cole
??
Aquilani 21 Lucas
11 Maxi 20 Spearing
14 Henderson 26 Adam
19 Downing 12 Pacheco
35 Coady

útočníci

9 Carroll 7 Suárez
24 N'Gog

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield Road (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 7x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár


Reklama sa zobrazuje len neprihláseným užívateľom - prihlás sa (zaregistruj sa)

Infobox

>> Chceš pomôcť nášmu webu?

Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!

>> Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
>> Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?

Kontaktuj nás naPromo LFCWAY.com


LFCWAY.COM - jediný nebulvárny web v cz/sk internetovom priestore zameranom na anglickú Premier League


pre fans baseballu

bazénová chemie

Hanspaulská liga

fórum pre tipérov

vaša reklama


Posledné komentáre

 • milos, prepac, ale sa bagandza... čítaj viac
  napísal marcel8
 • ďakujem že sa ma zastávaš ale ... čítaj viac
  napísal BaGanja_LFC
 • a ja 100. krát opakujem: "táhn... čítaj viac
  napísal BaGanja_LFC
 • vymaž mu to...podvod! čítaj viac
  napísal BaGanja_LFC
 • velmi zajímavé zápasy gase.ipr... čítaj viac
  napísal nabidka
 • hej hej.. bud sa zle vyspal, a... čítaj viac
  napísal oravisch
 • tolko penazi ako ma u nas uz n... čítaj viac
  napísal oravisch
 • palec hore :) dobrý názor čítaj viac
  napísal BaGanja_LFC
 • no keby aj, predsa si nemozes ... čítaj viac
  napísal kwopor
 • neviem, ale príde mi to ako ry... čítaj viac
  napísal BaGanja_LFC