ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > Fans zone > Blog > Radšej nech Suárez ukáže zuby, ako ochotu odísť
Radšej nech Suárez ukáže zuby, ako ochotu odísť
Napsal uživatel kwopor    Pondělí, 26 Září 2011 11:13

Po istej odmlke je tu opäť LFC Week okrem iného pripomínajúci 19-ku a jej rozpačité pôsobenie v NextGen Series, ´problémového´ Suáreza, hodnotenie Carrolla, Adama, Henda, priblíženie Cola ako speváka a v závere dvoch videí, ktoré vyvolajú aspoň malý úsmev.

Začnem hneď zhurta. Niečím, čo nedokázal vyriešiť Moores, niečo, na čom pohorel kapitálový vstup dlhoročného fanúšika a niekdajšieho akcionára LFC Steva Morgana, na čom si vdzušné zámky vystavali Gillett jt s Hicskom a čo trápi aj Fenway Sports group, súčasného vlastníka tímu z Anfieldu.

Inými slovami, otázka ako poriešiť nový štadión nie je stále zodpovedaná. Mesto Liverpool aktuálne oddialilo definitívu, ktorá má tri závery, buď The Reds postavia nový stánok, buď sa naň zložia s Evertonom, pričom by ho potom obaja liverpoolski rivali samozrejme vyhlasovali za svoj, resp. ho zdieľali, alebo príde na rad rekonštrukcia Anfieldu.

"Nie je to až také ľahké, ako sa zdá," hovoril pred pár týždňami majiteľ LFC John Henry a súčasné predĺženie deadlinu rozhodnutia to len potvrdzuje.

Medzitým sa vo Francúzsku začína meno Joe Cole opäť vyslovovať s rešpektom. Dlhoročnému anglickému reprezentantovi sa pri rieke Mersey vôbec nedarilo a tak koncom tohtoročného letného prestupového obdobia radšej zvolil hosťovanie vo francúzskom Lille. Tam je to aj o Lige majstrov a o nájdení stratenej sebadôvery, veď na ostrovoch sa už začalo nahlas hovoriť, že to najlepšie už má za sebou. Cez víkend dal jediný gól LOSC v remízovom dueli s Lorientom a ten rozhodne stál za to.

Ešte predtým, ako popojedem, je tu Colov spevácky výkon, pozrite si ho, stojí za to :)

Zostanem pri hráčoch, ktorí síce patria The Reds, ale pre túto sezónu si zvolili aj dres inej farby a kvality ako je ten liverpoolsky. Aquilani hrá momentálne za AC Milan, čo každý dobre vie. V zmluve o hosťovaní má klauzulu, že ak odohrá aspoň 25 zápasov, majú rossoneri prednostné právo na jeho kúpu, čo tiež nie je žiadnym tajomstvom. Jeho, v médiách sa rád pretŕčajúci, agent Zavaglia aktuálne vyhlásil, že Talian chce v AC zostať. Aj toto sa dalo očakávať.

20-ročný rýchlik David Amoo šiel na mesačnú výpomoc do Bury. Tretia liga ale nie je žiadna výhra. Pravý krídelník, ktorý už dostal aj pár minút v áčku to po letnej obmene kádra nemá vôbec ľahké, navyše do základu nepatrí ani v rezerve a to sa o ňom pred časom hovorilo ako o nádejnom talente, ktorý by sa eventuálne mohol presadiť aj v prvom tíme. zatiaľ  skutek utek, alebo inými slovami, šance nieto a dostatočnej kvality aktuálne asi tiež nie.

Cez týždeň pokračuje aj NextGen Series, čo je mládežnícka obdoba prestížnej Ligy majstrov. Liverpoolu sa aktuálne nie príliš darí, v skupine so Sportingom CP, Wolfsburgom a Molde má po 4 odohraných kolách na konte len 4 body, naposledy zaváhal na trávniku bundesligistu (0:2) a to dosť frustrujúcim spôsobom.

Sterling mohol dať do prestávky pokojne hetrik, Ngoo a Suso dať po góle a bolo by vymaľované, napokon ale bolo všetko inak. Borrellov tím nezvládol v II. polčase 3-minútovku, dostal dva góly a keď ešte Sterling v jasnej šanci trafil len žrď a Morgan svoj samostatný nájazd na brankára nepremenil, zostali mladým talentom doslova len oči pre plač.

Paradoxne, rozhodujúci gól "vlkov" padol zhruba z rovnakého mesta, z akého Suso v prvej 45-minútovke parádne zahral priamy kop. Rozdiel je ale trojbodový, Španiel aj domáci futbalista zhodne nastrelili brvno, Susova lopta sa však odrazila späť do poľa, zatiaľčo tá Güleryüzova spadla do brány.

Spomínaný Adam Morgan si chuť napravil v dueli 18-ky s Wolves, pod jasnú výhru 4:0 sa podpísal dvomi gólmi. Inak NextGen Series pokračuje už tento štvrtok, Liverpool hostí vo veledôležitom zápase Molde, ak nevyhrá, do ďalšej fázy s najväčšou pravdepodobnosťou nepostúpi.

Uvidíme, či bude môcť Borrell využiť služby Jonja Shelveyho, ktorý si túto sezónu určite predstavoval inak. Faktom však zostáva, že doposiaľ má na konte len 13 minút v Ligovom pohári a miesto sa pre neho poväčšine neujde ani medzi náhradníkmi. A to to v minulej sezóne vyzeralo s jeho vyhliadkami celkom dobre. Holt, priority sú dané a 19-ročný záložník si môže maximálne tak pískať.

Inak, keby ste nevedeli, kto za rezervu, 18-ky či dokonca 16-ku hrá, nech sa páči výpis hráčov s niekoľkými údajmi o nich.

Od posledného dielu LFC Week sa toho samozrejme udialo viac, keďže som s týmto blogom dával pauzu, krátky súhrn ako z rýchlika potom hovorí, že po potupnej prehre so sliepkami (0:4) nasledoval tvrdý pád na zem a rozbité ružové okuliare, prišli dve výsledkovo rovnako vyzerajúce víťazstvá (2:1) nad Brightonom, resp. Wolves, dozvedeli sme sa, že v Carling Cupe cestujeme v 4. kole na pôdu Stoke, takže to pokojne môže byť o odvete za prvú sezónnu prehru.

Do flash súhrnu patrí aj pozastavenie sa nad správaním sa Suáreza, ktoré by mnohí vytrhávači z kontextu riešili radikálne, čo je slušne povedané krátkozraké, lebo ako hovorí Kanwar, ak máš v tíme top class hráča, dbaj o to, aby bol šťastný, lebo, a to zasa dopĺňam ja, pláchne do iného klubu, kde túto základnú premisu chápu, pričom niet pochýb, že by o Luisa bol po celej Európe eminentný záujem. Tak prečo radšej namiesto "nebudeme tu držať nikoho, kto za LFC hrať nechce" nepríde na rad to, aby Uruguajčan radšej vskutku až otravne vždy a všade ukazoval tú svoju vysmiatu zväčšeninu chrupu.

A ešte treba dať pozor, aby z výkonov svojich spoluhráčov, ich prístupu k zápasu a chybných rozhodnutí realizačného tímu nezostarol. Na tej fotografii vyzerá skôr staro a unavene, ako zdravo a nasrato. :))

Videli sme po dlhšej dobe kvalitný výkon Carrolla, aj keď ten sa nie každému páčil, keďže tu existuje prihlúpla snaha nazerať sa na Andyho výkony čisto cez sumu, za ktorú prišiel, takže ak v každom zápase nedá aspoň dva góly, tak je jeho prestup o ničom, nehovoriac o tom, že dať tomuto urastenému útočníkovi čas, nie je na programe dňa. Už len tých, čo sa mu snažia dať označiť za anglofilov a celá vec je vyriešená :) Aaa, vlastne to sa už stalo, viď "Ol!verov" eurofotbal, kde sa chodí pohádať niekoľko liverpoolskych fans. :)

Pokračujem. Opätovne sa neuveriteľné stalo skutočnosťou. Fabio Aurélio zasa po zranení trénuje. Verejne teda vyhlasujem tipovaciu súťaž, ako dlho mu aktuálne zdravie vydrží. Tí znalí veci a ani nemusia byť odvážni, budú svoje tipy brať v minútových hodnotách, lebo Fabio je borec. Sorry, kecám, Fabio je lazar. Síce sa to nehovorí ľahko, lebo futbalista je to určite dobrý, ale čo z toho, keď ho polovicu času, čo je v Liverpoole nemôžeme použiť.

Späť sú aj kámoši z rehabilitačného centra. Kapitán Gerrard už po polroku bez súťažného zápasu dostal dovedna 24 pohárovo-ligových minút, Kelly jeden skoro celý a jeden celý zápas, Glen Johnson začal s ľahším tréningom. No a aby som nezabudol, medzi smoliarov či skôr tých, čo sú pravidelne náchylní na zranenia patrí aj Agger. Ak by niekomu ušlo, Dani je zasa na maródke, veď si pred týždňom na White Hart Lane zlomil dve rebrá a teraz môže mesiac doma na gauči hrať tetris.

Po LFC weboch sa v súčasnosti nesie aj výčitka smerom k dvojici Adam - Henderson. Prišli v lete, aby sa na dlhé roky spojili s novým úspešným LFC (tak sme si to pekne farebne namaľovali), doposiaľ to ale je skôr o hľadaní sa, ktoré miestami viditeľne prerastá do trápenia sa. A to bol taký Adam v minulej sezóne Premier League v nominácii na hráča sezóny.

Zopakujem xkrát povedané, tento Pool sa od jeho predošlého Poolu nelíši len rozdielnou prvou časťou názvu (pre tých, ktorí náhodou potrebujú postrčiť hovorím o Liverpoole a Blackpoole), či geografickou polohou. V prvom rade ide o to, že tlak v LFC je tak 1000x väčší, očakávania detto. A 25-ročný Škót to zatiaľ nezvláda. Ale, rovnako ako Carroll a tiež aj Hendo, potrebuje čas. Nie však čas strávený v strede poľa s Lucasom, lebo to proste fungovať nemôže. Jedna kvízová, a komu to vlastne s Lucasom môže?

Na záver ešte niečo na odľahčenie, lebo úsmev a dobrá nálada sú dôležitejšie, ako únavné doťahovanie sa o to, kto má naozaj pravdu a práve o odľahčení v podstate tento do blogu zaobalený súhrn je :)

Bodkou je pripomenutie si niečo, pri čom neviem či sa mám smiať, alebo plakať, veď ja tých mancs proste nemusím. :) Alebo ako sa Mr. Loyalty Torres stretol s niečím, čo pobavilo celý svet, čo ho ešte istú chvíľu baviť bude a čo mu budú neprajníci ešte dlho pripomínať. OK, som aj ja neprajník ale len taký nevinný, veď najväčšia radosť je škodoradosť. Enjoy your time at Chelsea, Fernando.

Aktualizováno Pondělí, 26 Září 2011 12:53
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • tady musí dojít jednoznačně ke kompromisu. Nevím jaký plat má Coutinho,ale tito ... čítaj viac
  napísal cristiano.K.
 • Coutinho podpisal pred nedavnom zmluvu na nieco vyssie ako 80k/w libier... Sterl... čítaj viac
  napísal Jamie23
 • Vy jste mě ale špatně pochopili :-D :-D hodnotil jsem jen zápasy s Burnley a S´t... čítaj viac
  napísal Xabi18
 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7