NEBULVÁRNY WEB FANS LIVERPOOL FC, TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Zápasy

Premier League  (V)  - Sunderland, 10.3. 16:00, PREVIEW >>
Premier League  (D)  - Arsenal, 3.3. 13:45, PREVIEW >>1:2
Carling Cup (N)  - Cardiff City, 26.2. 17:00, PREVIEW >>  3:2pp
FA Cup (D)  - Brighton&Hove, 19.2. 17:30, PREVIEW >> 6:1
Premier League (V) - Man Utd, 11.2. 13:45, PREVIEW >> 1:2
Rozpis a výsledky 2011/12 Súpiska/Stats 2011/12 >>

Tabuľka

DÔLEŽITÉ INFO:

 
>>> V dolnej časti lfcway.com (štatistiky, zaujímavosti, grafika) je najnovšie umiestnený slider, ktorý obsahuje položky "Štatistiky 11/12", "Narodeniny/Zranenia" a "Video týždňa". Buďte teda v obraze a majte vedomosť aj v tejto oblasti >>> Zimné prestupy 2011/12. Kto si to namieril do LFC? Kto naopak z neho odišiel? Prečítajte si súhrn overených transfer info týkjajúcich sa januára 2011. >>> Hľadáme niekoho, kto by nám pomohol s lfcway.com. 1./ niekoho na preklady anglických článkov, 2./ niekoho na robenie wallpapers, či videí. Záujemcovia, píšte na [email protected] >>> Nový seriál lfcway.com, kde hrá prím abeceda. Stačí len kliknúť a čítať. Zaujímavé info prídu okamžite na rad. >>> Buďte v obraze, čo The Reds práve čaká, či čo stojí za prečítanie si, kde si stiahnuť zápasy LFC. Viditeľný farebný (zelená, žltá, modrá, ružová) box nachádzajúci sa pod glosou vám poslúži ako program najbližších zápasov áčka, rezervy či 18-ky a tiež ako výber toho najzaujímavejšieho, čo sa dostalo na stránky lfcway.com >>> Kto všetko hrá za mládežnícke výbery LFC. Pozrite si zostavy rezervy, 18-ky a 16-ky >>> Komplet profily liverpoolskych hráčov - kto vlastne za LFC hrá >>> Pozrite si pár grafických návrhov na tému Liverpool FC
Liverpool FC - LFCWAY.com > Rubriky > Fans zone > Blog > Uvědomuje si vedení, co znamenají slova YNWA?
Uvědomuje si vedení, co znamenají slova YNWA?
Napsal uživatel ardno01    Úterý, 14 Únor 2012 01:05

Případ Evra x Suárez už byl probírán snad tisíckrát, přesto jsem se k němu nikdy oficiálně nevyjádřil. Ovšem události posledních dnů mě nenechaly klidným.

YOU´LL NEVER WALK ALONE

Fráze, která spojuje všechny fanoušky Liverpoolu, přesto si mnozí neuvědomují, co znamená a proč se jí vlastně tak často ohánějí.

Ohledně kauzy Evra vs Suárez jsem přečetl desítky článků s stovky komentářů, ovšem moc názorů, které by stály za něco, jsem nenašel.

Fanoušky Mancs byl a pořád je Suárez pranýřován a Evra je neviňátko, které se stalo objetí Luisova nespoutaného jižanského chování.

Druhá strana pochopitelně ze Suáreze dělala nevinného, kterého jak Evra, jak i celá FA a široká veřejnost nepochopila a Luis doplatil na svou jazykovou nevybavenost.

Ale nechci tady řešit, že Evra je patrně podlá krysa, která už v minulosti párkrát ukázala, že umí kousat a následně šířit infekci.

Luis je tady pěkné kvítko, které si v minulosti neodpustilo různé extenpóre.

Když to shrnu, co Luis na hřišti uvaří, to tam taky sní. Zato Evra rád ochutnává různé přísady i mimo zelený pažit a dává tomu všemu zajímavou, ovšem pro spoustu "ochutnavačů" hořkou příchuť.

Já bych se ale chtěl zaměřit na něco trošku jiného. Konečně se přibližuji ke frázi, kterou jsem uvedl na začátku článku.

Měl jsem vždy za to, že ať se nějakému hráči, trenérovi nebo fanouškovi Reds stane cokoliv, všichni budou držet při sobě. Pravda je jiná. Ne že nedrží při sobě, ještě si hážou klacky pod nohy.

Ovšem Suárez zakopává už víc jak měsíc a pořád má pod nohama nepořádek. Začínám se obávat, že se to uklidí až letním přestupem.

Vezmu to pěkně od začátku.

Že Suárez řekl Evrovi slovo "negro" nebo "negrito" je i z jeho výpovědi více než jasné.

To ho ale neomlouvá. I když v Anglii není dlouho a v zápase to bylo v zápalu boje, ve kterém člověk řekne cokoliv, měl si toho být vědom.

Když v Singapuru nespláchnete toaletu na veřejném WC a tvrdíte, že jste o tom nevěděli, stejně dostanete pokutu 150 singapurských dolarů, v přepočtu přes 2000 Kč. Tím pádem Luis musel počítat s trestem.

Že byl absolutně nepřiměřený, to už je druhá věc. A tímto se dostávám k tomu hlavnímu.

Dovolím si citovat J. R. R. Tolkiena: "Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže."

Do role jediného a všemocného prstenu, který ovládá všechny ostatní, je už pěknou řadu let dosazen Manchester United a mnohým nám z toho začíná být špatně.

Bohužel mi to připadá, že klub jako je Liverpool FC není ani tím malým hobitem, který by dokázal prsten odnést pryč a zničit ho.

Když si vzpomenu na evidentní ovlivňování zápasů, které píská muž s nálepkou fanouška Mancs, nevím, zda brečet nebo se jen pousmát.

A pak je tady Sir Alex Ferguson. Nepříjemný na pohled, ale muž s velkou autoritou. Rozkazuje hráčům, jak se mají chovat, co mají dělat. Ale že by nově rozkazoval, co má druhý klub udělat se svým hráčem, to jsme tady snad ještě neměli.

Zde musím položit otázku, ke které od začátku směřuji. Chápe někdo ve vedení Liverpoolu, ať už je to hlavní vlastník John Henry, předseda Tom Werner, místopředseda David Ginsberg a nebo generální ředitel Ian Ayre, co slova YNWA znamenají?

A chápe to Kenny Dalglish a Damien Comolli?

Upřímně si myslím, že ne. V kauze Evra vs Suárez se Dalglish a Comolli zhostili role svědků a místo pomoci a podpory se od nich Luis dočkal rány do zád v podobě svědčení proti němu.

První se začalo, nyní se nebojím řící, se "šaškárnou" v podobě triček a velké podpory Suárezovi.

Ovšem pak se podpory dostávalo jen od fanoušků, což je evidentně málo.

Pokud bylo vedení tolik přesvědčeno o jeho nevině, proč tedy nebojovalo dále? Proč přijalo krutý trest v podobě 8mi zápasového trestu v době, když Reds čekalo semifinále Carling Cupu, patrně toho nejvýznamnějšího, čeho Liverpool v této sezoně dosáhne?

Argumentovat tím, že to takto bylo lepší a že se tímto ukončí veškeré budoucí dohady o vině a nevině, to je ubohé.

Naopak se ukázalo, že Liverpool FC dal za pravdu Manchesteru Utd., Evrovi, Fergusonovi a FA.

No a nyní je tu druhá situace. Oba zmínění se měli potkat proti sobě a před zápasem se podle Dalglishových slov Suárez vyjádřil, že Evrovi ruku na začátku zápasu podá.

Já se ptám, z jakého důvodu? To má Luis projevovat úctu a respekt někomu, kdo ho podle něj křivě obvinil a hodil na něj jen samou špínu?

Proč jsou všichni tak pobouřeni naprosto normálním nepodáním ruky? Proč se neřeší, že R. Ferdinand ji taky nepodal? Proč noviny neomílají, že to byl spíše Evra, kdo ruku stáhnul a vyloženě čekal na reakci Suáreze? A proč se neřeší Evrovo poskakování a provokování Luise po ukončení zápasu?

A konečně, proč proti tomu klub nebojuje a opět Luisovi vráží kudlu do zad?

Postoj vedení i Kennyho Dalglishe se mi v této kauze zhnusil.

Kennyho jsem měl za člověka, který Liverpool FC pozvedne jak po fotbalové stránce, tak ho podrží v temnějších dobách jako je právě tato.

Slova YOU´LL NEVER WALK ALONE ztrácí na svém významu, protože klub nebojuje proti FA a Manchesteru Utd., ale ještě jim dává za pravdu a vyhání svého nejlepšího hráče pryč.

Aktualizováno Úterý, 14 Únor 2012 08:47
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Bezpečnostní kód
Obnovit


Zamerané na The Reds

Všetky fotky


GÓLY
10 - Suárez 9 - Bellamy 7 - Carroll 4 - Maxi, Gerrard 3 - Škrtel 2 - Adam 1 - Henderson, Kuyt, G. Johnson, Shelvey, Downing
ZÁPASY
34 - Reina 31 - Henderson, Carroll, Adam 30 - Downing 29 - Enrique, Kuyt 28 - Škrtel 26 - Bellamy 25 - Agger 24 - Suárez 21 - G. Johnson 19 - Carragher 15 - Lucas
POČET MINÚT
3060 - Reina 2541 - Enrique 2379 - Škrtel 2350 - Henderson 2342 - Adam 2114 - Downing 2089 - Agger 1891 - Suárez 1869 - Carroll 1809 - G. Johnson 1621 - Kuyt 1394 - Carragher 1295 - Lucas 1262 - Bellamy
HRÁČ ZÁPASU
6 - Suárez, Bellamy 5 - Škrtel 3 - Downing, Agger 2 - Lucas, Enrique, Gerrard 1 - Carroll, Carragher, G. Johnson, Henderson
ŽLTÉ KARTY
6 - Lucas 5 - Bellamy, Adam 4 - Agger 3 - Carragher, Kuyt, Carroll 2 - Enrique, Henderson, Suárez, G. Johnson, Škrtel
ČERVENÉ KARTY
1 - Adam, Škrtel, Spearing
FORMA (posledných 10 zápasov)
V, P, R, V, V, R, P, R, P, V
ZNÁMKOVANIE (posledných 10 zápasov)
1, 4, 4, 2, 2, 1, 5, 5, 3, 2 (2,9)
NARODENINY
ZRANENIA
28.1. (34) - J. Carragher
12.2. - J. Robinson, členok
25.2. (19) - C. Coady
20.5. - Lucas L., koleno
25.2. (45) - K. Keen -
27.2. (20) - J. Shelvey -
4.3. (61) - K. Dalglish -
19.3 (30) - B. Jones
-


Glosa

Suárez vs Evra. Ako to bolo s podaním ruky? čítaj viac

TV PROGRAM


>> SO 10.3. o 16 h, PL: Sunderland - LFC
>> UT 13.3. o 21.00 h, PL: LFC - Everton
>> ST 14.3. o 20.00 h, NextGen: LFC U 19 - Ajax U19
>> UT 20.3. o 15 h, rezerva: LFC - Arsenal
>> ST 21.3. o 21 h, PL: QPR - LFC
>> SO 24.3. o 16 h, PL: LFC - Wigan

KDE POZERAŤ LFC?


>> TV. V každom preview nájdeš, kt. TV duel vysielajú.
>> Internet. Pred a počas zápasov sleduj "Match centre" (box s chatom)
>> Nájdeš v ňom linky na streamové prenosy.
>> Nutnosť nainštalovať si programy (sopcast, vhodný aj TVU a pod.)
>> Ak treba, odblokuj si firewall, pripojenie min. 3 MB/s. - viac info

 


ZAUJÍMAVÉ ČÍTANIE


>> Žiadna YNWA! Luis Suárez kráča sám
>> Cesta Suáreze na vrchol
>> Ďalší diel seriálu Vitaj doma Kenny - Před 20 lety: Kenny opouští Liverpool
>> Pokrytectvo - choroba Angličanov
>> Skvelý článok Druhá stránka Craiga Bellamyho
>> Grafika a LFC - pozrite si pár grafic. návrhov

SŤAHUJ - DOWNLOAD


>> LFC - Arsenal (1:2): ťahaj
>> Cardiff - LFC (2:2 pp, 2:3 na 11m): ťahaj
>> LFC - Brighton & Hove (6:1): I. polčas, II. polčas
>> Man Utd - LFC (2:1): 1. polčas, II. polčas
>> LFC - Tot´ham (0:0): I. polčas, II. polčas
>> Wallpapers a grafické návrhy na tému Liverpool FC

Krátke správy

Miniderby bez gólov

Rezerva remizovala v ďalšom zo sezónnych miniderby s Evertonom 0:0. Tentoraz šlo o zápas Reserve Premier League, do ktorého domáci The Toffees nastúpili skoro s celou 11-kou zloženou z hráčov áčka. Silu tímu dokumentujú mená ako Jagielka, Rodwell, Anichebe, McFadden, Osman a ďalší. Aj napriek tomu mali The Reds niekoľko veľmi dobrých príležitosti, Sterling svoje tri nevyužil (raz nastrelil tyčku), Suso zasa zahodil dve. Zostava LFC: Jones - McLaughlin, Mendy, Sama, Wisdom, Coady, Suso, Roberts, Eccleston, Adorjan, Sterling.

 
Semifinále NextGen přesunuto

Jelikož hraje A-tým Liverpoolu své derby proti Evertonu 13. března na Anfield Road, musel se semifinálový zápas turnaje NextGen Series proti Ajaxu (hraje se 14.3. od 20:00) přesunout na jiné místo. Byl zvolen Langtree Park v St Helens, což je kousek od Liverpoolu.

 
Kenny má narozeniny

Dnes (4.3.) oslavuje manažer Liverpoolu Kenny Dalglish 61 let. Přejeme všechno nejlepší a hodně zdraví a úspěchů do budoucna! Oslavovat bude i stoper U18 Stephen Sama. Ten má zítra 19 let. Rovněž mu přejeme vše nejlepší!

Súpiska


brankári
25 Reina 1 Jones
32 Doni
obrancovia
37 Škrtel 2 G. Johnson
22 D. Wilson 23 Carragher
3 Enrique 6 Aurélio
34 Kelly 5 Agger
38 Flanagan 49 Robinson
16 Coates
stredopoliari
14 Henderson 20 Spearing
21 Lucas 8 Gerrard (C)
26 Adam 19 Downing
11 Maxi 33
Shelvey
útočníci
9 Carroll 7 Suárez
39 Bellamy 18 Kuyt

súpiska rezervy, U18, U16

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders
zostava 11/12, stiahni: 1024x768, 1280x800, 1280x1024, 1440x900
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield Road (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

>> Chceš pomôcť nášmu webu?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!

>> Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?

>> Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás naPromo LFCWAY.com


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Posledné komentáre

 • to je borrellov rukopis .... čítaj viac
  napísal kwopor
 • Přímo u Goodisonu jsme ne... čítaj viac
  napísal dEst
 • naozaj? teda nikdy som sa... čítaj viac
  napísal kwopor
 • po vcerajsom vykone mladi... čítaj viac
  napísal anfieldroad77
 • Ja som nezakričal na Adam... čítaj viac
  napísal Janko Matuška
 • pred penaltou proti arsen... čítaj viac
  napísal kwopor
 • Nie sme máš pravdu ,lebo ... čítaj viac
  napísal Janko Matuška
Bezpečnostní agentura
Zjistěte aktuální
výsledky fotbalu

Sportovní potřeby pro fotbal a florbal