nebulvárny web fans Liverpool FC, tímu Premier League

Zápasy

Premier League (V) - Aston Villa, 22.5. 17:00, PREVIEW >>
Premier League (D) - Tottenham, 15.5. 17:00, PREVIEW >>0:2
Premier League (V) - Fulham, 9.5. 21:00, PREVIEW >> 5:2
Premier League (D) - Newcastle, 1.5. 13:00, PREVIEW >> 3:0
Premier League (D) - Birmingham, 23.4. 16:00, PREVIEW >> 5:0
Rozpis a výsledky 10/11 Tabuľka Premier League >>
Reklama sa zobrazuje len neprihláseným
užívateľom - prihlás sa (zaregistruj sa)
DOLEŽITÉ INFO: >>> Steven Gerrard si v piatok 1. apríla opätovne poranil operované triesla a tak znova musí stáť. "Ide o triesla, ale nie je to to isté miesto, ktoré ho trápilo doteraz," povedal Dalglish. >>> Komplet profily liverpoolskych hráčov - kto vlastne za LFC hrá >>> Pozrite si pár grafických návrhov na tému Liverpool FC
Z útočníka záložník, z ofenzívneho hráča defenzívny
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
blog
Napsal uživatel johnysheek    Čtvrtek, 19 Květen 2011 08:38

Po titule z Istanbulu sa Liverpoolom ozývalo "We won it 5 times" a ja som s oveľa lepšou náladou chodil do školy, hrával futbal i dýchal vzduch, pomaly sa meniaci na letný.

Spomenul som si po očku na časy okolo Houlliera, kedy sa tiež vyhral pohár UEFA, ale stále som si vravel, že Rafa je iný, že si pôjde svojou cestou, ako to dokázal v prvej sezóne svojou rotačnou politikou. Taktiež bolo vidieť, že sa snaží priniesť kopec hráčov a proste, dával som mu šancu.

Prišla i ďalšia trofej (FA Cup 2006) a dokonca sa nám darilo i v Lige majstrov, i keď sme už ďalší titul nepridali.Po dlhom čase sme pod jeho vedením začali porážať súperov z "big four". Nanešťastie však sme doplácali na púšťanie bodov tímom hrajúcim o záchranu. A to už ani nechcem spomínať remízovú sezónu.

Avšak po dlhom čase sa v Liverpoole dal dokopy tím, ktorý vedel hrať i futbal a ktorému sa začalo dariť aj v lige. Veď druhé miesto je stále krásne. Je pravda, že to nebol titul, po ktorom každý tak veľmi túžil. Treba ale povedať, že aj to malo svoj zmysel. Veď keby pred pár sezónami prišiel titul do Liverpoolu, tak by stále sedel na lavičke "veľký" Rafa. Fanúšikovia by na neho nedali vôbec dopustiť a stal by sa pomaly (ak nie úplne) bohom Anfieldu.

Ale ako to už býva, šťastie nestálo vždy pri nás. Hráči mali tiež svoje plány a tak sa kostra mužstva rozpadla a "mladí" a posily privedené Rafom nemali kvalitu ako hráči, ktorí to oddreli v prvom mužstve. Taktiež sa hráči nepoužívali na postoch, ktoré im sedeli, ale z Kuyta sa stalo pravé krídlo, ktoré malo s krídlom spoločné snáď len to, že začínalo na pravej strane stredu poľa. Z Babela pre zmenu malo byť ľavé a to i napriek tomu, že ako jeden tak i druhý dokazovali, že proste to nie je post, na ktorom by sa im mohlo dariť.

Z Lucasa, najlepšieho ofenzívneho stredopoliara brazílskej ligy, sa v Liverpoole stával typický DM. Poznám to sám, keď som hrával DM, že spraviť zo mňa AM by bola hlúposť. Jednak to je post, na ktorom by som nezahral, lebo moje futbalové zmýšľanie je predsa len o niečom inom. A preto mi viac vyhovovalo bránenie.

Takže robiť z AM pre zmenu DM sa nedá. Ako AM predsa hráč nemá v popise byť v súboji bez lopty, ale práve naopak ten s loptou. Verím, že možno i kvôli frustrácii z tohto sa Lucasovi nedarilo nič. Jeho povestné 3-metrové nahrávky, či luftovanie lopty a ďalšie veci z neho robili "beznádej" budúcnosti.

A prichádzali ďalší hráči, ktorí sa točili a točili a nič z nich nebolo. Ale ani Rafalúcia nemala mať večné trvanie a tak sa Rafa, ako to už v Liverpoole býva, keď nie sú peniaze, porúčal krátko po predĺžení zmluvy preč. Ale dobre i tak. Aspoň sa LFC mohol zas nadýchnuť a kráčať novým smerom.

Hodgson bol veľká nádej, avšak viac ako jeden odstavec by som mu nevenoval. Na ňom mi najviac vyhovovalo, že bol Brit a dúfal som, že to bude znamenať podporu mladých i za cenu nevýkonov. Na druhej strane už mal svoj vek a všetka česť Sirovi Alexovi (Ferguson), ale nie každý dokáže podobné veci v takom veku. A Roy nikdy nebol schopný viesť top tím. Minimálne si to myslím preto, že celý čas, čo viedol LFC nepriniesol do toho tímu nič. A to tam počítam i príchod letných "posíl".

Proste odkedy som fandil Liverpoolu a vlastne, od kedy som to začal vnímať intenzívnejšie, nielen ako "môj tím", uvedomoval som si, že takto sa ďaleko nedostaneme. Neraz (možno 5krát :D ) sme si písali aj s kwopom o tom, čo a ako je a že je to celé na prd.

V Liverpoole bolo pár tisíc fanatikov, ktorí však podliehali stádovému efektu a nikto z nich si neuvedomoval, že tituly spred 20 rokov nie sú niečo, čím sa môžeme teraz chváliť, hlavne pri predvádzanej hre a dosahovaných výsledkoch.

Taktiež k tomu prispeli aj noví majitelia, ktorí síce prehlasovali že do tímu budú investovať, ale čítajúc články okolo toho, mám stále silnejší pocit, že jediné čo oni vrazili zo svojho do Liverpoolu, mohli byť peniaze za žaloby krátko na to ako boli odstavení od "koryta" menom Liverpool Football Club.

Ale myslím, že o histórii toho bolo dosť. Určite by sa dalo písať i viac, avšak na čo. To čo bolo bolo a to nám už nikto nevezme. Ani to dobré a nanešťastie ani to zlé. Prišla však nová éra. Síce ďalší Američan, avšak tentokrát len jeden. Taký, ktorý už má niečo za sebou a ktorému teraz oveľa viac verím, ako som kedy H&G. Takže nabudúce už bez zbytočných kecov o LFC v minulosti, ale o tom ako to prežívam a čo si myslím o terajšej situácii.

 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Bezpečnostní kód
Obnovit


Zamerané na The Reds

Všetky fotky

Zápasový chat

Latest Message: 30 minutes ago
  • kwopor : Dalglishov tim od 17h vo Villa Parku, kde je to o poslednom zapase sezony, pripadno starte rekonvalescenta Meirelea v zaklade, moznom navrate ex - manazera LFC Houlliera (podlomene zdravie) na lavicku AVFC, aj o teoretickej sanci na ucast v Europa League 11/12. To ale musia nasi vyhrat a sliepky zavahat doma s B´mghamom

Antispam:

Krátke správy

Poulsen chce zostať


Pomerne prekvapujúco znie prianie 31-ročného Christiana Poulsena, ktorý by rád zotrval na AR aj v ďalšej sezóne. "Bola to síce po odchode Roya Hodgsona ťažká polovica sezóny, už som sa tu však usadil, rodina si zvykla, verím preto, že budúcnosť bude pre mňa aj LFC svetlejšia," povedal dánsky defenzívny stredopoliar a dodáva: "Moja budúcnosť je tu." Poulsen má ešte 2-ročný kontrakt. 
Legendy si zahrajú s Evertonom


25. mája sa legendy The Reds ako Fowler, Aldridge, Molby, Barnes, Collymore, Kennedy, či McAteer postavia v derby proti kolegom z Evertonu. Duel, ktorý má charitatívny podtext, sa hrá v Goodison Parku - na štadióne The Toffees. 
LFC zvýši ceny za vstupenky


"Je to najférovejší level navýšenia cien," okomentoval zvýšenie platieb za vstupenky na zápasy The Reds marketingový riaditeľ klubu Ian Ayre. To bude realitou od novej sezóny 2011/12. Návštevníci Anfieldu si teda priplatia £1 či £2, pričom platí, že tribúna The Kop je lacnejšia ako tie zvyšné. Už sa len na ňu dostať. 

Súpiska


brankári
25 Reina 42 Gulácsi
obrancovia
16 Kyrgiakos 2 Johnson
22 Wilson 23 Carragher
34 Kelly 5 Agger
37 Škrtel 6 Aurélio
38 Flanagan 49 Robinson
stredopoliari
18 Kuyt 33 Shelvey
28 Poulsen 8 Gerrard (C)
4 Meireles 10 Cole
14 Jovanovič 21 Lucas
17 Maxi 26 Spearing
útočníci
9 Carroll 7 Suárez
24 N'Gog

We like