ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > Fans zone > Liverpool Kop - realita o LFC > LFC minul za posledných 20 rokov viac ako mancs
LFC minul za posledných 20 rokov viac ako mancs
Napsal uživatel Jaimie Kanwar    Pátek, 29 Říjen 2010 13:36

Jamie Kanwar sa pustil do zisťovania toho, ako nakladal s finančnými prostriedkami LFC a ako mancs. Výsledok vyvracia zaužívané mýty.

Samozrejme na základe výročných správ oboch tímov a účtovných bilancií a podľa údajov z iných dôveryhodných zdrojov, najmä však z oficiálnych stránok tímov.

V Manchestri United od roku 1990 kraľuje Alex Ferguson, no v Liverpoole sa za to obdobie vystriedalo manažérov viac. Souness, Evans, Houllier, Benitez a Hodgson. Všetci z nich počas tohto obdobia pravidelne nakupovali či predávali hráčov, a čo sa Liverpool FC týka, stále sa hovorilo o tom, že nemá peniaze, že nemá dostatočné prostriedky, aby mohol súperiť s ostatnými tímami na prestupovom trhu. Bolo to tak naozaj?

Do výpočtov neboli zahrnuté prestupy, resp. podpisy voľných hráčov, takisto ako ani hosťovania.

Dôvodom na porovnávanie týchto rokov a dvoch tímov sa pre Kanwara stala tabuľka, ktorá predchádzala tejto. Na nej zobrazoval porovnanie posledných 4 manažérov LFC a spôsob akým oni „točili“ peniaze na prestupovom trhu. No niektorým ľuďom toto prišlo nepresné a chceli ísť hlbšie do histórie.

A vznikli z toho zaujímavé zistenia:

Za posledných 20 rokov sa na rozdiel od toho, čo si skoro každý myslí stalo to, že Manchester United minul menej prostriedkov ako Liverpool FC.

Ba dokonca United dominovali v tejto dvoj dekáde celej Premier League i napriek tomu, že mali nižšie celkové i čisté náklady. Z tabuľky taktiež vyplýva i mnoho ďalších zaujímavých porovnaní, no asi tou najdôležitejšou bude fakt, že Manchester United za posledných dvadsať rokov minul menej peňazí ako Liverpool FC na prestupoch, za to však získal 11 ligových primátov a tiež dve trofeje pre Ligy majstrov.

Dôkaz týchto tabuliek spočíva v tom, že pre tím nie je potrebné mať neobmedzené zdroje a čím viac tým lepšie, ale naopak, dokázať zdroje, ktoré má, použiť s rozumom a prezieravo. Teda to nie je len o peniazoch, ale aj o tom, aby manažéri dokázali vytiahnuť to najlepšie z hráčov, čo sa tým liverpoolskym v posledných dvoch dekádach zjavne nedarilo.

Tabuľky sú do očí bijúcim zhrnutím toho, ako veľmi zle nakladali všetci títo liverpoolski manažéri s financiami. £528 miliónov, ktoré boli vynaložené na hráčov, a žiadne výsledky. V prepočte je to takmer £58 miliónov na jednu trofej. To ukazuje obrovské mrhanie peniazmi na zlých hráčov od roku 1990, a preto niet sa čomu čudovať, že sme nevyhrali ligu ani raz, za posledných 20 rokov.

Ako Souness, tak Evans, Houllier aj Benitez mali dostatok finančných prostriedkov. Avšak kvôli rôznym veciam všetci z nich premrhali mnoho peňazí, čo malo v konenčnom dôsledku zlý vplyv na schopnosť tímu konštatne súperiť s ostatnými.

A ktoré výhovorky sa najčastejšie používajú?
 • Ale veď United ťažili z mladých hráčov, ktorých si vychovali.

Presne takisto ako Liverpool s Fowlerom, Owenom, McManamanom, Redknappom a ďalšími. Rozdiel je v manažovaní týchto hráčov. Ferguson z nich dostal najviac ako sa dalo; Evans, Houllier a ani Benitez to nedokázali.

 • Ale Benitez mal nad sebou zlých vlastníkov, s ktorými musel jednať.

Na tom akosi nezáležalo v r. 2008, keď Liverpool skončil 2. Taktiež podľa druhej z tabuliek vyplýva, že Benitez minul 54% z celkového klubového balíka financií od roku 1990.

 • Ale Benitez musel predávať, aby mohol nakupovať.

Tento fakt je však pri trhu logický. Musí to robiť každý manažér. To však nerobí žiaden rozdiel medzi mizériou Liverpoolu a úspešným pochodom za úspechom v podaní United v 90. rokoch.

 • Ale Liverpool mal nižší “čistý obrat” v rozmedzí 1990-2010.

Niektorí budú namietať, že Liverpool minul menej než United. Avšak je to totálna hlúposť, keďže pri objeme financií sa nedá počítať len s rozdielom výdajov a príjmov. Je predsa jasné, že £527 miliónov je viac než £486, ktoré minuli v United.

Ďalším dôležitým ukazovateľom v tomto smere je fakt, že napriek tomu, že United minuli menej peňazí, Fergusonovi sa podarilo úspešne bojovať a získavať trofeje po celých 20 rokov. Síce minul menej peňazí, no získal oveľa viac trofejí. Toto všetko dosiahol po období 26 rokov bez víťazstva v lige, kým LFC vychádzal z obdobia 15 ročnej perfektnej formy.

Idúc ďalej, je jasné, že peniaze klubu sa musia míňať s rozvahou a rozumom v nasledujúcich rokoch. Treba kúpiť tých správnych hráčov a nie robiť ďalšie predražené chyby. Desiatky miliónov už nesmú viac byť vyhadzované z okna, na hráčov, ktorí sa nehodia, poprípade na tých, čo strávia viac času u doktorov ako na ihrisku.

tabuľka 1 – porovnanie LFC vs MU (neprekladal som ju, myslím že ani netreba)

tabuľka 2 – porovnanie samotného LFC za Sounessa, Evansa, Houlliera a Beníteza

 

zdroj: Liverpool-Kop (http://www.liverpool-kop.com/2010/10/exclusive-liverpool-vs-man-united.html)

preložil: johnysheek

Aktualizováno Pátek, 29 Říjen 2010 13:52
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • tady musí dojít jednoznačně ke kompromisu. Nevím jaký plat má Coutinho,ale tito ... čítaj viac
  napísal cristiano.K.
 • Coutinho podpisal pred nedavnom zmluvu na nieco vyssie ako 80k/w libier... Sterl... čítaj viac
  napísal Jamie23
 • Vy jste mě ale špatně pochopili :-D :-D hodnotil jsem jen zápasy s Burnley a S´t... čítaj viac
  napísal Xabi18
 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7