ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > Fans zone > Liverpool Kop - realita o LFC > Právnik: LFC sa pohybuje na veľmi tenkom ľade
Právnik: LFC sa pohybuje na veľmi tenkom ľade
Napsal uživatel kwopor    Neděle, 25 Prosinec 2011 08:44

Je nejaká spojitosť medzi členom komisie, ktorá naparila Suárezovi 8-zápasový trest a Alexom Fergusonom? Expert na európske právo predpovedá konanie FA voči LFC za negatívne vykresľovanie Patrica Evru.

Paul Golding, Brian Jones a Denis Smith. Špeciálny člen súdnej komory Football Association, prezident Sheffield and Hallamshire FA a bývalý manažér Sunderlandu. To sú traja muži z príbehu Roryho Smitha, ktorý je  preložený aj na lfcway.com.

Známemu kritikovi pomerov v LFC, či vo všeobecnosti v anglickom futbale, či dokonca živote ako takom to nedalo a čo to si o komisii, ktorá priznala Suárezovi 8-zápasový trest, zistil. Zaujímavé je tretie meno - Denis Smith.

Ešte predtým principiálna vec z úst Lorda Hewarta, ktorý v 1924 vyslovil, že "spravodlivosť musí byť nielen vykonaná, ale aj zrejme a nespochybniteľne preukázateľná". Bavíme sa teda o bezúhonnosti tých, čo súdia, o tom, že ich konanie musí byť v súlade so spravodlivosťou, zákonmi a svedomím.

Denis Smith je, ako už bolo spomenuté vyššie ex-manažér Sunderladnu. Takisto viedol aj Wrexham a to v období medzi rokmi 2001 - 2007. Počas nich mal v kádri aj Darrena Fergusona, syna manažéra mancs Alexa Fergusona. Na adresu mladého Fergusona sa niekoľkokrát pochvalne vyjadril, dal mu aj kapitánsku pásku.

Krátko po Smithovom odchode z Wrexhamu v 2007 sa z klubu porúčal aj Darrem Feguson. Smith o dva roky na to vo svojej biografii otvorene hovorí o tom, "ako pomohol zachrániť kariéru Alexa Fergusona"!!! Ako reklama knihy, ktorá má byť predávaná, je táto hláška veľmi dobrá. Taká marketingová. Pokojne z nej ale môže vyplývať aj ďalšia vec - to, že je hrdý na to, že sa mu podarilo Fergieho kariéru zachrániť, resp. aspoň časťou pomôcť. Na niečo také musí proste byť hrdý každý. Už len kvôli postaveniu manažéra mancs.

A tak je tu na mieste Kanwarova otázka. Samozrejme trefná. "Je naozaj možné, aby niekto s tak úzkymi väzbami na rodinu Alexa Fergusona, zostal v kauze medzi Evrov a Suárezom, teda medzi Man Utd a LFC nestranným?" Ktovie.

Samotná FA potvrdila, že je bežnou praxou, že v komisii zloženej z istého počtu ľudí musí byť aj niekto, kto proste pozná aj pohľad z vnútra, mám na mysli, kto pozná samotnú hru, či už z pôsobenia v pozícii hráča, alebo trénera.

Prečo ale FA z toho množstva manažérov a bývalých hráčov vybrala práve niekoho, kto sympatizuje s rodinou Fergusonovcov? Je to náhoda? Nehovorím, že Smith rozhodol na základe sympatií k tomu, či onomu, ani, že nie je fundovaný takúto sudcovskú pozíciu zastávať, ale na základe uvedeného sa proste tisíce ľudí musia pýtať, či FA urobila dobre, keď zvolila jeho a tiež aj to, kde je záruka, že sa na základe sympatií k rodine Fergusonovcov nenechal ovplyvniť, či mu neušiel nejaký detail, ktorý ale v konečnom dôsledku hrá významnú rolu.

Navyše je dané, že takýto hodnotiaci ´senát´ musí byť hodvoverný a bezúhonný.

www polls

Medzitým sa Stuart Miller, špecialista na európske právo nechal počuť, že "Liverpool sa tým, aké vyhlásenie vydal, pohybuje na veľmi tenkom ľade." Právnik z renomovanej adkvokátskej spoločnosti Miller Rosenfalck naráža na časť z vyhlásenia LFC, kde sa hovorí, že "Takisto by sme radi vedeli, kedy plánuje FA obviniť Patrica Evru z hanlivých urážok jeho súpera, ktoré proti Luisovi Suárezovi použil zámerne v španielčine, čo dokonca sám priznal. Luis pred FA vypovedal, že tieto urážky nepočul."

Miller z titulu svojej pozície ho nepovažuje za šťastné, pretože by sa pokojne mohlo stať, že Evra bude klub od rieky Mersey žalovať za urážku na cti, či ohováranie. A to aj vtedy, keď sa vo vyhlásení Liverpoolu píše, že "...proti Luisovi Suárezovi použil zámerne v španielčine hanlivé urážky, čo dokonca sám priznal."

Právnik teda hovorí (a potvrdil to aj pre Sky Sport): "Toto vyhlásenie je celkom isto urážlivé, vystupuje proti Evrovi a jeho dôveryhodnosť stavia do negatívnej roviny." To, že sa Evra urážaniu Suáreza v španielčine priznal nehrá, zdá sa, rolu.

"Liverpool sa navyše spochybňovaním dôveryhodnosti IRC (Nezávislá regulačná komisia) dostáva do problémov, veď tzv. hon na čarodejnice je len jeho domnienkou. LFC sa teda spustil po veľmi rozbúrených vodách a teraz sa dá očakávať, že FA začne konanie aj proti tomuto jeho vyhláseniu," predpovedá Miller.

Mimochodom, Ale Ferguson bol počas svojho posledného vyhlásenia ohľadne tejto témy nanajvýš spokojný. Podľa neho samozrejme rasizmus do futbalu ani života nepatrí a Suárez si trest zaslúžil. Navyše opakuje to, čo aj náprotivná strana, že stojí za svojím zamestnancom, v tomto prípade Evrom. Však to ani inak byť nemôže.

Aktualizováno Středa, 08 Únor 2012 10:01
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7
 • rozhodne by som ho nenechal pytat si kolko sa mu zaziada nemam presne info otom ... čítaj viac
  napísal saty7
 • lenze bod c. 5 nehrozi .. LFC ma (nielen za tie rodgersove) posledne roky (tak 2... čítaj viac
  napísal kwopor
 • Budem uprimny,a s trapym sme sa o tom nie raz bavili.Za mna,ked nechce podpisat ... čítaj viac
  napísal anfieldroad77