Keïta: Prvý rok som sa len okukával

Zranenia,  zvykanie si na novú kultúru, herný štýl či náročnosť futbalu vo Veľkej Británii, nekonečný chlad i výrazne fyzický prístup súperov. Naby Keïta má za sebou prvú sezónu vo farbách The Reds a už teraz myslí na tú ďalšiu.

A v nej musí byť ďaleko lepší. Toľko objektívna požiadavka, lebo 24-ročný technický záložník bol v Lipsku vnímaný úplne inak. Keď s ním LFC v lete 2017 (aby ešte sezóne 18/19 zostal hosťovať v nemeckom klube) podpísal kontrakt, mnohí sa tešili. Po nie úplne ideálnom štarte do liverpoolskej kariéry sa skôr začali ozývať tí, ktorí vnímali £52.75m za vyhodené peniaze.

Ale ako bolo už nespočetne krát zažité, tam, kde je už trpezlivosť bežného fanúšika dávno  mŕtva, má jej Klopp stále na rozdávanie. Keïta sa tak na konci sezóny 2018/19 stal víťazom Ligy majstrov, a aj keď do finálového zápasu proti Tottenhamu (2:0) pre zranenie nezasiahol, má na krku cennú medailu a motiváciu navyše. V tomto tíme totiž chce v základe hrávať snáď každý.

Guinejský reprezentant je aktuálne na Africkom pohári národov, takže určite vynechá väčšiu časť prípravy na novú sezónu, ale aj napriek tomu je odhodlaný prezentovať sa v úplne inom svetle, ako tomu bolo počas jeho prvého roka pri rieke Mersey.

„Klopp vie, ako narábať s hráčmi, ako im pomôcť. Vždy si nájde čas, aby sa s každým porozprával na i mimo trávniku,“ hovorí mladý futbalista pre goal.com.

Klopp ti dá všetko, čo na trávniku potrebuješ.

Naby Keïta dúfa, že 52-ročný nemecký manažér mu pomôže napredovať tak výrazne, ako v prípade jeho afrických kolegov a kamarátov z tímu Sadia Maného a Mohameda Salaha.

„V Lipsku som bol tvorca hry,“ spomína si rodák z Conakry. „Mal som kopec voľnosti, zobral som loptu a mohol si robiť čo chcem, proste prihrať spoluhráčom do šírky či priamo útočníkom, alebo sa vybrať k súperovej bráne a prípadne skórovať. V Liverpoole je to ale iné. Vpredu máme viac ofenzívnych hráčov – ako napr. Salah, Mané, Firmino, ktorí majú skvelé strelecké štatistiky.“

Naby Keïta (foto: Reuters)

Šikovný záložník, ktorého ale mnoho fans The Reds chcelo počas sezóny predať, resp nebolo ani náhodou spokojných s jeho výkonmi, hovorí aj o tom, že prvý rok na novom pôsobisku bol skôr o adaptovaní sa.

Medzi Premier League a Bundesligou je veľký rozdiel. Rovnako tak medzi Liverpoolom a Lipskom, v náhľade na moje povinnosti i spôsob hrania. Dúfam, že sa v budúcej sezóne veci pre mňa pohnú lepším smerom.

Keïta skončil svoju úvodnú sezónu v pozícii hráča Liverpoolu s bilanciou 33 zápasov – 3 góly.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
1
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x