Najväčšia juniorská nádej pre áčko? Mladý Holanďan púta

Keď Ki-Kana Hoever vybehol 7.1. 2019 na trávnik v pohárovom dueli s Wolves, mal len 16 rokov, 11 mesiacov a 21 dní. Stal sa tak tretím najmladším hráčom liverpoolskej histórie.

Dnes má 17 a na pohľad zmužnel. Z na pohľad vyhúkaného chlapca je už iný človek. Rodák (nar. 18.1. 2002) z Amsterdamu hneď skraja jeho liverpoolskej kariéry upútal rozvahou, rýchlosťou a dobrou prácou s loptou. A to ho Liverpool takto pred rokom kúpil za (na dnešnú dobu) neuveriteľných £90,000.

Hoever doposiaľ odohral jediný duel za prvý tím The Reds, je stabilným členom U23, v pohárovej Európe pomáhal devätnástke, teraz ale naskočil do prípravy prvého tímu hneď od úvodu a keď sme mnohí boli zvedaví na výkony H. Wilsona, Kenta či Brewstera, ten, kto videl prvé dva prípraváky s Tranmere (6:0) a Bradfordom (3:1), musí byť týmto mladým Holanďanom veľmi potešený.

Klopp Hoevera postavil na post pravého beka (hráva na ňom aj v repre Oranjes do 17 rokov, s ktorou sa teraz v 2019 stal v Írsku majstrom Európy, pozn.), do budúcna by som ho ale skôr videl na stopérovi. Dôvod je prostý, už vyššie som spomenul, že vie veľmi dobre čítať hru, je silný na zemi i vo vzduchu, na 17-ročného chalana je na tom fakt super pozične, dokáže predskočiť súpera, loptu vyviezť, presne prihrať i zakončiť, čoho dôkazom je napr. spomenutý kontinentálny šampionát, na ktorom skóroval hneď trikrát.

Dovolil by som si dokonca tipnúť, že (mimo van den Berga, ktorého nepoznám) zo súčasnej plejády talentov by sa práve Ki-Jana mohol uplatniť v áčku. Navyše mi náramne pripomína van Dijka, jeho tak stokrát slávnejšieho krajana.

Rád by som si v USA zahral

„Je to pre mňa výnimočná skúsenosť,“ povedal mladý univerzál LFC TV. „Myslím, že veľa 17-ročných chlapcov nemá takúto možnosť. Som za ňu rád a vďačný,“ dodáva.

Hoever je aktuálne s Liverpoolom na US Tour. The Reds postupne v Severnej Amerike nastúpia proti Dortmundu, Seville a Sportingu.

„Teším sa na všetko, čo je s turné spojené. Ide o vôbec moju prvú prípravu s áčkom Liverpoolu, dúfam, že sa toho veľa naučím a aj si pár minút zahrám,“ praje si Hoever.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
1
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply