Nat Phillips o sprchách na čas a tříhodinovém tréninku

Německý fotbal se tento víkend znovu vrací k životu, přesto že koronavirová krize stále trvá. Restart první a druhé ligy se týká i několika hráčů LFC, kteří jsou v Německu na hostování.

Marko Grujić, Taiwo Awonjyi a právě, v nadpisu zmíněný, Nat Phillips, doufají, že se znovu představí za svůj klub právě tento víkend.

Nat Phillips v tuto chvíli obléká dres druholigového VFB Stuttgart a momentálně se nachází na druhém místě, které zaručuje přímý postup do nejvyšší německé soutěže. Všechny kluby čekaly na souhlas vlády a díky němu se můžeme znovu těšit na ofenzivní fotbal. O momentální situaci se pro oficiální web podělil o rozhovor.

Myslím, že končně od minulého čtvrtku trénujeme jako tým. Samozřejmě je to jiné, protože jsme takhle dlouho bez fotbalu a týmu nebyli. I když máte letní přestávku, tak takhle dlouho to netrvá. Je skvělé být zpátky a připravovat se na zápasy.

Přesto, že se liga znovu rozbíhá, tak každý klub musí dodržet různá opatření. Nat Phillips to vnímá pozitivně.

Když jsme se poprvé vrátili, museli jsme trénovat v malých skupinách v různých 20. minutových intervalech se třemi nebo čtyřmi hráči. Trénink s dvoumetrovým odstupem na části hřiště.

V šatně pak každá skupina měla různý prostor a wellness prostory společně se sprchama byly přesně na čas. S ostatníma jsme nebyli vůbec v kontaktu. Každé ráno se nám měřila teplota když jsme přijeli na trénink. Museli jste si doma vzít na sebe tréninkové věci a už v tom rovnou přijet.

Po více než 2 měsících bez zápasu se Stuttgart přiravuje poctivě na nejbližší zápas. Německý klub v tuto chvíli využívá pouze útroby, hřiště a zařízení své Mercedes-Benz Arény, aby splnili požadavky na hygienu.

V tuhle chvíli jsme pouze na hotelu a na hřišti. Žádný kontakt s ostatními. Takhle prostě probíhá příprava na zápas. I přesto nám klub stále měří teplotu každé ráno. Myslím osobně, že jsem byl na koronavirus testován snad už 4x.

Pravidla se snažíme dodržovat i jako hráči. Když jedeme spolu v autě, každý máme roušky. Cítíme se ale dobře. Každý z nás už se těší na zápas.

Stuttgart se v tuto chvíli nachází na postupových příčkách (zdroj.GOAL.com)

Liverpoolský obránce, který se na krátký čas znovu vrátil do LFC a pak zase zpět do Německa, ví že boj s pandemií ještě není u konce. Ví, že pokud se nebudou dodržovat nařízení, může jim to zkazit vytoužený „znovupostupu“ do Bundesligy.

Jak jsem již zmínil, snažíme se všichni dodržovat nařízení. Díky nim bude moct pokračovat soutěž a my můžeme vybojovat postup do první ligy.  Náš cíl je jasný a uděláme pro to maxximum.

Samozřejmě jsem mluvil i s několika hráči z Liverpoolu, bavili jsme se jak se mají. Doufám, že stejně jako my v Německu, si budou moct užít kompletní dohrání sezóny.

0 0 hlasuj
Article Rating
I kdyby Liverpool spadnul do 5. ligy, moji lásku ke klubu to neovlivní! Hrdý člen OLSC Slovakia a držitel aktivního členství Liverpool OFFICIAL MEMBERSHIP
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
2
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x