Virgil van Dijk sa stal najlepším hráčom podľa UEFA!

Vo štvrtok 29.8.2019 bol v Monaku naplánovaný žreb Ligy majstrov a zároveň aj  vyhlásenie najlepšieho hráča v sezóne 2018/2019 podľa UEFA.

Ve Skupině E nás čekají Napoli, Salzburg a Genk.

UEFA predčasom zverejnila aj užšiu nomináciu o najlepšieho hráča v minulej sezóne, v ktorej sa objavili stálice svetového futbalu menovite Lionel Messi, Cristiano Ronaldo a nováčik v tejto ankete Virgil van Dijk.

Postupne boli však vyhlasovaní najlepší hráči celej Ligy majstrov v sezóne 2018/2019 a to od brankára, obrancu, záložníka a útočníka.
Ceny boli rozdelené nasledovne:

  • Najlepší brankár: Alisson Becker (LFC)
  • Najlepší obranca: Virgil van Dijk (LFC)
  • Najlepší záložník: Frenkie de Jong (Ajax)
  • Najlepší útočník: Lionel Messi (FCB)

Boj o najlepšieho hráča bol viac menej vyrovnaný, kedže Lionel Messi vyhral Zlatú kopačku pre najlepšieho strelca Ligy majstrov v minulej sezóne a Cristiano Ronaldo vyhral s Portugalskom novú medzinárodnú súťaž Pohár národov, ktorý bol pod záštitom UEFA.

Cenu si však odniesol Virgil van Dijk, ktorý si cenu právoplatne zaslúžil a bol jeden zo stavebných pilierov úspechu Liverpoolu v minulej sezóne.

Jürgen Klopp: Je to úžasné viťazstvo. Virgil je výnimočným obrancom, v súčasnosti je na 100% najlepším obrancom na svete, preto si túto cenu absolútne zaslúži. Toto ocenenie je ako poleva na torte Ligy majstrov. Je to naozaj veľké a som úplne šťastný za neho a jeho rodinu.

Zároveň sa stopér Liverpool stal prvým obrancom v histórii, ktorý túto cenu získal. Gratulujeme a veríme, že Virgil van Dijk získa aj ďalšie významné individuálne ocenia.

Ballon d’Or is coming 😉 …

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x