Klopp: Môžem si kúpiť koho chcem! Ak to nie je Ibra za 100 mega

Približne v tomto duchu sa pri jednom zo svojich posledných rozhovorov vyjadril Jürgen Klopp.

Otázka, ktorá snáď už posledné štvrťstoročie zožiera fanúšikov Liverpoolu, sa týka prestupovej politiky klubu.

Kto je za čo zodpovedný, kto odrádza veľké hviezdy a na druhej strane podpisuje hráčov, ktorých potenciál je viac než diskutabilný, ak nie práve často len fantómový.

Dlhé diskusie pri prestupových aktivitách Rafaela Beníteza a jeho za stovky miliónov libier nakúpené „hráčske potenciály“, ktoré síce hrali s charakterom, ale obávam sa, že ho pokladali za svojho súpera.

O transferoch Brendana Rodgersa sa toho popísalo ešte viac. Počnúc výmyslom, ktorý sa neúspešne snažil o Ig nobelovu cenu (paródia tej riadnej, pozn.) – teda „prestupovou komisiou“.

A hoci sa Severný Ír tiež párkrát vyjadril, že má „final say“, príchod Balotelliho, na ktorého adresu pár týždňov predtým povedal „nikdy“, vytvára mnoho otázok.

O ostatných predražených hviezdach pre tentokrát pomlčím.

 Jürgen Klopp

Jürgen Klopp

Ako je to s Kloppovými kompetenciami?

A tak keď pred čosi málo viac ako 100 dňami postavili FSG ku kormidlu charizmatického „muža so šiltovkou“ (Klopp), prvé otázky smerovali práve k tomu, ako to bude s prestupmi.

Už vtedy padli vyjadrenia o tom, že prestupová politika bude plne v kompetencii tohto, snáď konečne kompetentného šéfa lavičky červenej strany mesta od rieky Mersey.

A toto uistenie prichádza tentokrát opätovne a výslovne z jeho úst.

Nečudo, že je to práve po podpise nového 5-ročného kontraktu so Simonom Mignoletom, teda s hráčom, ktorý hviezdil medzi tromi žrďami na Anfielde, na prekvapenie však vo farbách domáceho tímu. Vrásky na čele to spravila nejednému pravovernému scouserovi z celého sveta.

Ku dnešnému dňu doviedol Klopp do tímu v podstate len dvoch hráčov, z ktorých však jeden po polroku možno odíde (Caulker) a druhý len potom príde.

Jedná sa o Marka Grujića, ktorý sa po polročnom hosťovaní pripojí v lete k tímu.

Za to Steven Caulker má už aktuálne plátať diery na stopérskom poste, v ktorom sa hráči viac ako o miesto na ihrisku bijú o miesto na posteli u fyzioterapeuta.

Tieto dve akvizície prebehli v januárovom prestupovom období, ktoré je však známe ako Kloppove neobľúbené, ba dá sa povedať, že často až ignorované.

To tiež vyvoláva ďalšie otázky, i keď je treba povedať, že skôr plné nádeje ako obáv, ako je to s prestupmi.

Jürgen Klopp a Marko Grujić

Jürgen Klopp a Marko Grujić

Pochopiteľné limity

Jürgen sa preto nechal počuť, že „prvé a posledné slovo“ pri prestupoch (ako sa vyjadril v októbri) patria jemu, a teda že je to on, kto v Melwoode „verbuje a prepúšťa“.

Klop vraví: „Áno. Ale má niekto finálne slovo? Napríklad povedzme, že by som chcel kúpiť Zlatana Ibrahimovića a museli by sme zaplatiť Ł100 miliónov a tiež obrovský kontrakt v jeho 35 rokoch; obávam sa, že by som sa na to musel najprv spýtať,“ cituje Mirror Nemcove slová.

„Niekedy moji ľudia a ja máme nejakú predstavu, následne zozbierame všetky informácie a potom sú tu aj hráči, ktorých nám odporučia naši skauti, a bavíme sa o tom.“

„Ak nechcem nejakého hráča, aby k nám prišiel, tak nepríde.“

„A keď sa hráč, ktorého chcem, nezmestí do nášho budgetu, nepríde. Je to taký normálny stav.“

6 Comments

 1. kwop

  24. januára 2016 at 10:22

  u brodgieho, myslim, nemusi byt ziadna polemika … ak teraz (ci kedykolvek) hovori, ze nechcel balotelliho, tak mu neverim ani nos medzi ocami, lebo napoleon tu dlhe mesiace okrem tej sialene podpriemernej prace len klamal a zavadzal ..

  PS: inak niekto v match centre chate vcera hovoril, ze preco nekritizujeme aj kloppa, ked robi rovnake chyby ako brodgie .. k tomu len jedna veta – ked tu bude mat nemec vlastny tim a a bude robit svoju robotu ako niemand, tak potom pride rad aj na opravnenu kritiku, zatial je priskoro…

  • Zivel

   24. januára 2016 at 11:17

   Speciálně SuperMaria bych Brodgiemu věřil, tam z toho jednání bylo jasně vidět, že je pro něj odepsaný. Do sestavy se dostal kromě začátku s THFC jen na Villu a to proto, že jej chtěli vidět majitelé, naneštěstí pro BR dal gól 😀 Ale vzpomeň si kolikrát se tady psalo jak jej BR nemá rád a vedly se polemiky, jestli si jej opravdu přivedl a zda jej chtěl. Jsem vážně přesvědčen, že ne.

 2. Trapy

  24. januára 2016 at 11:26

  S P.S. suhlasim(na cate som to nebol ja:-)),ale mal by zacat uz v zime aspon 2 hracmi do zakladu.Tuto sezonu v 23. kole predsa nemozeme odfajknut,to je blbost.

 3. robroy

  24. januára 2016 at 12:02

  Hnevajú ma tieto nákupy hráčov na poslednú chvilu, ak „verbovaný“ hráč predsa len upláva, tak možnosti sa rapidne zužujú, na bez tak obmedzenom januárovom TW.

  Ostáva ešte týždeň, aby sme tak – nejak skvalitnili našu bezradnú útočnú formáciu. Váhanie či neúspech, nás stoja príliš vela..

  Apropos.. A čo robí Brogdie dneska.. Azda ryžuje zlato niekde v púšti ?? Či ? Ponuky niekoho trenovať sa mu len tak „hrnú“ však ?

  • Zivel

   24. januára 2016 at 19:03

   Veřejně vyhlásil, že během této sezony nikam nejde, že si dává pauzu. Vzhledem k tomu, že se blíží EURO, tak si buď myslí na křeslo u repre, nebo nějaký lepší klub, protože po sezoně asi bude slušný veletoč trenérů.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply