Lallana je v současnosti nejlepší anglický hráč, hlásí bývalý manažer Albionu

Obrat o sto osmdesát stupňů prožívá liverpoolská kariéra Adama Lallany. Z jednoho z nejkritizovanějších hráčů se přes léto stala nedílná součást základní sestavy a jedna z hlavních opor úspěchu týmu Jürgena Kloppa. Zbývá jediné, smýt ze sebe nálepku předraženého hráče a dovést Liverpool k trofejím.

Adam Lallana to v sobě vždy měl. Už v Southamptonu ukazoval, že je výjimečný fotbalista a právem si řekl o angažmá ve větším klubu. Cenovka, kterou za něj bossové z Liverpoolu vyplázli na stůl, však z 28letého Angličana udělala terč v očích fanoušků, jelikož výkony v úvodu nového angažmá byly, řekněme poněkud kolísavé.

S výměnou trenérů se ani Lallanova pozice příliš nezměnila a dostával nadále dostatek příležitostí i přes nevoli části fanoušků. Jenže Jürgen Klopp ukazuje, že je chlapík, který má na fotbal čuch. Do týmu zapracoval nový systém, novou mentalitu a z Adama Lallany je rázem zbrusu nový, nablýskaný sporťák prohánějící se po trávnících Premier League.

Titulky novin si pro sebe uzurpuje trojice Coutinho, Firmino, Mané, ale právě Lallana nemá na hru Liverpoolu o nic menší vliv. Vždyť jen na finální fázi se podílel třemi trefami a hned pěti asistencemi, čemuž se vyrovná jen nadpozemsky hrající Coutinho. Rovněž je Lallana velmi užitečný směrem dozadu a velkou výhodou je, že nekazí příliš mnoho přihrávek (86% úspěšnost).

Bývalý reprezentační kouč Albionu Glenn Hoddle o Lallanovi dokonce prohlásil, že je momentálně nejlépe hrajícím Angličanem. „Ve 28 letech hraje nejlepší fotbal své kariéry a možná je to proto, že sám v sebe začal plně věřit. Měl by, protože je nejlepším anglickým hráčem současnosti,“ přemítal o víkendu muž , jenž vedl anglickou reprezentaci v letech 1996-1999, ve sloupku pro Daily Mail.

Ačkoli může Hoddlovo prohlášení působit poněkud velkohubě, progres ve hře Adama Lallany je neoddiskutovatelný. Jürgen Klopp pomáhá hráčům, ve kterých Brendan Rodgers nedokázal plně rozvinout potenciál, dostat se na novou úroveň.

Přemrštěnou cenovku už Lallanovi z čela nikdy nikdo neodlepí, ale bývalý hráč Southamptonu si u fanoušků začíná kupovat odpustky tím nejlepším možným způsobem. Pokud se mu podaří udržet formu po celou sezónu a na jejím konci přijde nějaký velký úspěch pro Liverpool, může se navždy vepsat do historie klubu a po vysoké ceně už ani pes neštěkne. Nakročeno k tomu má Liverpool i Lallana velmi slibně.

2 Comments

 1. robroy

  16. novembra 2016 at 16:48

  Tak s hore písaným dá súhlasiť do poslednéj bodky, je to v príkrom rozpore s výkonmi aj od vlanajšej sezony, ale podla momentálnej formy Adam hrá v svoj najlepší futbal.. Je to trošku diskutabilné, či je práve on tým najlepším z Angl. reprezentácie.

  Ono J Klopp dostal do výbornej formy aj Milnera a to na netradičnom poste, Clyne je na tom velmi podobne, a tie posty su kapánek menej nápadné, ako jazda v šialenom trojzáprahu v čele formácie.
  Nebyť kvalitnej hry brazilcov s Maném, kde aj taký D Sturridge má skutočný problem sa predrať do základu, Lallana by pravdepodobne až tak moc nežiaril.. Sturr, je teraz možno trochu úzadí pretože nedostáva tolko šanci presvedčit o svojich nesporných streleckých kvalitách. Úspech a forma na klubovej úrovni, viac nenéj priamo súvisí aj s výkonnostou v reprezentácii..

 2. sente

  24. novembra 2016 at 23:59

  kurzové sázení, velmi spolehlivé informace :

  http://dampese.blogspot.cz/

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply