Letné prestupy 2016 (V.): Eagles Bentekeho naozaj chcú, pustí LFC ďalší talent?

Benteke je blízko k odchodu z Anfieldu, v strede pozornosti je aj mladík Canós. Čo s ním Liverpool zamýšľa?

V prvý júlový deň sa oficiálne otvoril prestupový trh (končí 31.8.), aktivita nášho klubu by teda mohla narastať.

Christian Benteke

£30.2m za urasteného Belgičana, či £27m + 4m po naplnení klauzúl. To je vylepšená ponuka Crystal Palace, ktorý by 25-ročného zakončovateľa naozaj v 16/17 rád videl vo svojom tíme.

Vec sa má aktuálne tak, že Benteke s podmienkami kontraktu, ktoré predostreli The Eagles súhlasí, rad je ale na LFC, ktorý sa musí rozhodnúť, či ho z klubu pustí.

Sergi Canós

V Liverpoole je to už raz tak. Ak v Akadémii vyskočí nejaký talent, vo väčšine prípadov ho klub predá. V minulosti sme tu už mali prípady Susa, Petersona, J. Robinsona, Coadyho (aj Sterlinga), aktuálne sú nimi aj Rossiter a J. Sinclair.

A k nim ešte prirátajme španielskeho krídelníka Sergiho Canósa, ktorý mal v 15/16 vydarené hosťovanie v druholigovom Brentforde a v záverečnom ligovom zápase sezóny aj na pár minút debutoval v prvom tíme LFC.

Aktuálne je to teda o tom, že 19-ročný rodák z Nulesu má pred sebou ponuku dvoch účastníkov Championship – Norwichu a Bristolu City, pričom Merseysiders tú od „kanárikov“ vo výške £2.5m akceptovali.

Cameron Brannagan

Odchovanec Merseysiders Cameron Brannagan má v týchto dňoch nad čím premýšľať. LFC odmietol ponuku Wiganu, nováčik Championship predostrel £1m, ale neuspel.

Záujem o technického záložníka prejavil aj nový účastník Premier League Middlesbrough.

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply