LFC bol verejnými organizáciami obvinený z podnecovania rasizmu

Ľudia z Black community groups from Merseyside (názov organizácie) obviňujú LFC z toho, že prostedníctvom kauzy Suárez vs. Evra podnecujú rasizmus.


Komisia FA Suárezovi zakázala činnosť na 8 zápasov. On neskôr v zápase na Old Trafford odmietol podať ruku Evrovi, klub aj samotný hráč sa následne ospravedlnili.

LFC vyhlásil, že akékoľvek prejavy rasizmu odmieta a nepodporuje. LFC aj Suárez uviedli, že ich mrzia udalosti z Old Traffordu.

Black community groups from Merseyside otvorene prejavujú svoje obavy v liste, ktorý je adresovaný Kennymu Dalglishovi a predstavenstvu klubu.

Zapojení sú do toho The Consortium of Liverpool Black and Anti-Racism Organisations – zástupkyňa tejto organizácie Gloria Hyatt, Eric Lynch z ogranizácie Slavery History Tours a Femi Sowande z Merseyside Black History Month Group.

Peter Herbert z The Society of Black Lawyers a Paul Jenkins z North West Unite Against Fascism.

Títo ľudia volajú po tom, aby sa Suárez verejne ospravedlnil Evrovi.

„Vo svetle posledných udalostí sa klub v tejto otázke stretol s celým radom kľúčových národných a lokálnych akcionárov. Takisto sme spolupracovali so Sporting Equals, s celonárodnou nezávislou charitatívnou spoločnosťou a s poprednými odborníkmi v oblasti rovnosti a pestrosti v športe, aby sme vypracovali strategický plán, ktorý zahŕňa oba naše štáby a tie externých akcionárov.“

LFC vyhlásil:

„Klub má dlhú a úspešnú históriu v oblasti sociálneho začleňovania tu aj v zahraničí a budeme naďalej stavať na práci, ktorú sme urobili.“ „Zaviazali sme sa spolupracovať s orgánmi a inými subjektmi v boji proti a diskriminácii akéhokoľvek druhu.“

„Budeme známy ako mesto, ktoré netoleruje rôznorodosť rás,“ hovorí Gloria Hyatt. Incident podľa nej vyvolal napätie v meste Liverpool.

Anthony Walker z nadácie zriadenej vyšetrovaním rasistických vrážd dospievajúcich, tiež povedal, že má obavy z toho, ako bolo zaobchádzané s týmto prípadom. Minulý týždeň uviedol, že z týchto skúseností, ktoré odrážajú zlé svetlo na mesto by sme sa mali poučiť.

Zdroj: BBC

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply