LFCWAY.COM má 11 rokov

Poslednú dobu dosť prší a a ja sa rád prechádzam. Prechádzať sa v daždi má vždy svoje čaro. Existujú dva dôvody. Tým prvým je to, že nikdy v daždi nekráčate sami a druhým, že na konci búrky býva zlatá obloha. Náš web má dnes (10.10. 2019) 11 rokov.

Ono by článok pekne začínal, keby som začal, že ako 11-ročný chlapec som začal fandiť Liverpoolu. Obzvlášť, keď web má 11 rokov. Hoci som už ten príbeh písal snáď aj stokrát, nedá mi začať rokom 1996. Páčil sa mi futbalista s kučeravými vlasmi a s menom, ktoré som nikdy nevedel napísať. Mimochodom, v tom čase to bol jeden z najlepších futbalistov svojej doby a nech si napomadované „oné“ myslia svoje. Hádam je jasné, že ide o Steva McManamana. (a len tak mimochodom, mal som 10 rokov.)

Steve McManaman

Steve McManaman (foto: lfchistory.net)

LFCWAY.com je web, ktorý ma naučil mnohému. Ale to najhlavnejšie je, že mi dovolil rozvíjať svoju futbalovú vášeň. Mám rád web, jeho čitateľov a redaktorov. Spája nás v komunitu, prostredníctvom ktorej sa zhodneme na tom, že nám všetkým ide o dobro Liverpoolu. Futbalová vášeň je to správne slovo! Alebo futbalová horúčka?

Milujem Nicka Hornbyho a jeho Futbalovú horúčku. Je to snáď najkrajšia kniha o futbale, akú môže niekto napísať. (Autobiografie nerátam. Hoci v dnešnej dobe sú to snáď selfieografie)

Tá kniha má len dve zlé vlastnosti. Je to o Arsenale! A je to v sezóne, keď Arsenal vyhral titul. (Vážne treba písať, kto skončil v sezóne 1990/91 druhý?)

Jürgen Klopp mi ukázal ako chutí vášeň a horúčka futbalového fanúšika. Bolo to v zápase proti Barcelone, keď ja som mal strašne zlý deň. Bol to deň, keď vám nič nefunguje. Nebudem vás tu nudiť, koľko serverov som porozbíjal, ale v ten deň som bol fakt frustrovaný zo všetkého. Šiel som si kúpiť pivo a chipsy. Naladil som si stream a začal sledovať tú hru.

Asi o 2:00 ráno mi prišla smska od kamaráta. „Mňa mrzí len jedno, že sme tam neboli.“ Odpísal som mu. „Keby sme tam boli, radšej ani nechcem vedieť v akom stave by sme teraz boli.“

Bola to nádherná cesta.

Spomienky

Nastúpil Jordan Henderson, ktorého snáď každý fanúšik chce vidieť na lavičke. Ani som poriadne neotvoril pivo a on strieľa na bránu! Od brankára sa to odrazilo a Origi dáva na 1-0. Barcelona absolútne nič! Fabinho, životný výkon. (Raz som sedel s kwopom na pive a zhodli sme sa, že Fabinho urobil z Messiho Lallanu.)

Andy Robertson ukázal, že má gule. Nebál sa ani do Messiho skočiť! Milner ubehal všetkých hráčov Barcelony a ja som sa začal uštipačne a zlomyseľne tešiť. Toto je ten najlepší futbal všetkých čias a každý z jeho hráčov by mohol hrať každú ligu v každej dobe? (Odporúčal by som im hrať proti Leedsu United v 70. rokoch)

Liverpool pred zápasom s Barcelonou

Liverpool pred zápasom s Barcelonou (foto: independent.co.uk)

Hello, hello here we go

Druhý polčas nastúpil Gini a všetci sme sa zľakli. Nie preto, že Gini je neviditeľný, ale preto, čo bude s Andym Robertsonom? Nik netušil a určite ani Gini nie, že práve prichádza jeho životný výkon. Z ničoho nič prihrávka z pravej strany a on len kopol. 2-0! Ani nie o pár minút a Giniho hlavička! Hello, hello here we go? Kto si na toto spomenul?

Barcelona bola na kolenách a všetci milovníci úspechu nenávideli Coutinha, Suaréza a trénera! Kde ste boli všetci tí, čo ste mi boli zvyknutí písať, že ani Miro Sovič alebo Feri Hanc s Palim Diňom by do Liverpoolu neprišli?

Trent Alexander-Arnold zahrával roh, lopta pred Origim a Belgičan to snáď ani nemohol nedať! Obrana Barcelony mala totálne na háku a nečakala, že 20-ročný mladík vyparatí takú lotrovinu! 4-0, Anfield skoro vybuchol a ja som sa tešil ako malý chlapec! Video s Milnerom, ktorý drží loptu a čaká na koniec som videl 100 krát.

Nemohol som tomu uveriť! Liverpool naozaj postupuje do finále Ligy majstrov! A on ju nakoniec aj vyhral!

Náš web má 11 rokov a ja sa veľmi teším, že som jeho redaktorom. Je to nádherná komunita, kde sa všetci stretávame a bavíme o našom milovanom klube. Dúfame, že k nám budete chodiť naďalej a robiť nám radosť svojimi postrehmi! Web lfcway.com má 11 rokov a všetkých nás spája to, že nikdy nebudeme kráčať sami!

PS: Pokiaľ chcete, napíšte nám svoj príbeh o obľúbenom zápase!

YNWA

7
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
robroyTrapyJanoLestatrobroy Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Trapy
Trapy

Za tych 11 rokov som tu zazil tisice diskusnych prispevkov,plnych vasni,emocii,burok,nadsenia,sklamania,frustracii,proste vsetko,co patri k fubalovym fans.
Lfc patri k mojmu zivotu a tento web patri k Lfc 😜

robroy
robroy

Jednoduchá rovnica..

Jano
Jano

V čase búrok bol tento web zrkadlo reality a preto som sem chodil, lebo načo ružové okuliare keď realita je inde. Teraz je to skôr o kvalitných článkoch a ďalšom pohľade. Držím palce nech sa vám (nám) darí a tento web bude naďalej minimálne taký kvalitný ako teraz. Gratulujem.

Lestat
Lestat

Len tak dalej. Kvalitne clanky. Dakujeme.

robroy
robroy

11 rokov.. tak to je doba, každopádne gratulujem a držím palce

kwop

dakujem vsetkym, co sem chodia, co web aktualizuju, nenechaju padnut .. palec hore pre vas vsetkych 🙂

keeno
keeno

11 rokov robiť takýto web si zaslúžite potlesk, ďakujem za Vašu prácu a vytrvalosť. Všetko dobré