LFCway Talk: Přivedl bych Alonsa

Chcete si přečíst názory na minulý zápas? Nebo se chcete dozvědět aktuality ohledně nadcházejícího duelu? A nebo si rádi na chvilku oddechnete od LFC a přečtete si postřehy o jiných týmech? Tak právě pro vás přicházíme s novou rubrikou LFCway Talk.


V LFCway Talk se dozvíte zajímavé názory a postřehy na aktuální dění nejen v Liverpoolu, ale i v celé Premier League.

Pro úvodní díl se se mnou do diskuse pustil zdejší redaktor Xabi18. Příjemné čtení.

ardno01: Vítám tě v diskusi 🙂 Máme reprezentační pauzu. Mě jako první, když se hráči rozjedou do svých zemí, napadá jen to, ať se hlavně nezraní. Druhá věc, co mi vadí, že LFC nehraje dva týdny žádný zápas. Ale celé to má i druhou stránku. Někteří, co na srazy nejedou, si odpočinou a ti, co zranění byli, mají více času na doléčení svých bolístek. Taky se rád podívám na zápasy Albionu, i když občas Hodgsonův defenzivní styl není pastvou pro oči, ale radost umí udělat i anglická U21. Především v té poslední kvalifikaci ještě s Hendem jsem se na ně rád díval a Hendo předváděl své skryté stránky, které v dresu LFC ještě naplno nepřevedl (snad se dočkáme:)). Jak ty vnímáš pauzu? Mrkneš se rád na nějaké reprezentaní výběry?

Xabi18: Ahoj, upřímně, takové myšlenky já nemám. Jelikož jsem výhradně optimistický člověk, tak se zraněními nezabývám, dokud se nestanou. S tím, že LFC nehraje dva týdny zápas, je taky u mě těžká otázka. Já totiž přes zápasy fotbalových soutěží u nás většinou nestíhám utkání LFC sledovat Live, vše si stahuju později, takže pokud ta pauza není více než dva týdny, moc mi to nevadí. Z tohoto důvodu jsem rád, že v Anglii není zimní pauza a já tak stíhám všechny zápasy v pohodě. Letní přestávka jsou pro mě hotová muka 🙂

Repre zápasy nějak zvlášť nevyhledávám, Anglie mě zláká občas kvůli našim klukům, ale jinak krom naší repre na nic nekoukám, bohužel mi ten fotbal tak znechutí, že na nic už pak není nálada 🙂 Navíc o víkendu se většinou ve večerních hodinách oddávám zlatavému moku, takže není čas.

V úterý sem tam kouknu, ale celkově mě repre příliš nebere. U21 Anglie jsem sledoval právě kvůli našim nadějím poměrně pozorně, a tak i já byl celkem dost zklamaný, co předvedli na šampionátu.

Bohužel i mladíci v našem týmu mě příliš nepřesvědčili. Jonjo (Shelvey) se příliš nepředřel a ani mě moc nemrzelo že odešel, i když bych spíše očekával hostování. A Hendo je pro mě kapitola sama pro sebe. Prostě v něm nevidím to co všichni. Běhání není ve fotbale vše.

Rád bych se tě, když jsme u toho, zeptal právě na mladíky Henda, Raheema (Sterling) a Jordona Ibeho. Mají šanci naplnit svůj potenciál? Zvláště Raheema jsem si třeba i já moc oblíbil a stejně jako asi všichni od něj očekával velké věci, jenomže ty nepřicházejí, je ještě brzy?

ardno01: Když Raheem občas nastoupí a nejde mu to, což je v posledních zápasech časté, napadá mě, zda naše akademie funguje dobře? Oba mladíky jsem sledoval už v U18 a především Raheem byl talentem, jaký tam dlouho nebyl. Ale i Ibe je mezi mladými hráči vyjímečný.

Když si vzpomenu na to, jak v 15 nastoupil ve třetí anglické lize za Wycombe a krásně zavěsil poté, co obešel snad 3 protihráče, to se jen tak nevidí.

Spousta našich mladíků má problém se ve třetí lize prosadit ve 20 letech. A tím se vlastně dostávám k tomu, co je podle mě hlavní problém naší akademie. Vychovali jsme tým velmi kvalitních mladíků, kteří se i mezi evropskými týmy neztratili (mám na mysli 3. místo v prvním ročníku NextGen Series). Jenže pak následuje přesun mezi dospělé, což je to nejsložitější při výchově hráčů. A našim se to zatím tolik nedaří. Respektive nepodávají takové výkony, jaké by se daly čekat poté, co jsme je viděli za U21.

Osobně si myslím, že spíše Ibe bude tím, kdo se výrazněji prosadí. Je to asi dáno tím, že k tomu má lepší fyzické předpoklady, které jsou nutné v dnešním fotbale. Ale pochopitelně bych byl rád, kdyby se i Raheem prosadil tak, jak jsme všichni doufali. Ale aby to někdo nepochopil špatně.

Zase se na to musíme podívat tak, že Raheem v loňské sezoně v pouhých 17 nastupoval pravidelně za první tým, kterému se navíc zrovna dvakrát nevedlo, a v některých zápasech hrál velmi slušně. Přesto si ale myslím, že ten přechod do dospělé kategorie naše akademie nezvládá tak, jak bych čekal.

Kdy poslat hráče na hostování, jestli je tam vůbec poslat? A jak jim vybrat správný tým? A kdy je zapojit to našeho A-týmu? A prospěje jim, když budou jen trénovat s A-týmem a zápasy budou hrát jenom za U21? To jsou otázky, které se podle mě zatím nedaří správně vyřešit.

Pokud jde o Henda, spíše by mě zajímal tvůj názor, když píšeš, že v něm nevidíš to, co ostatní. Já jsem si ho docela oblíbil. Myslím, že vznikl takový „boj“ mezi ním a Shelveym. Oba byli v loňské sezoně mladí, pod novým manažerem a chtěli hrát.

Jonjo dostal důvěru od Rodgerse, jenže ho zklamal a Hendo si místo v týmu vybojoval. Právě proto jsem si ho oblíbil. Bohužel v zápasech zatím nepředvádí to, co jsem u něj viděl v U21 Anglie, a otázkou je, zda to někdy naplno předvede i u nás.

Ale nemyslíš, že hráč, co toho hodně naběhá a neustále napadá, je potřebný? Představ si, jak by to vypadalo, kdyby tam neběhal Hendo. Kdo potom? Stevie ani Lucas se nepředřou 🙂 Hendo byl Hodgsonem povolán do anglické repre. Myslíš, že tam patří nebo ne? A má šanci se dostat do Brazílie? Má na to, aby dostal přednost před Cleverleym, Barkleym, Wilsherem nebo Milnerem?

Xabi18: Samozřejmě v naší záloze je Hendo článek, který tam není k vidění, běhá. Dlouho si pohrávám s myšlenkou a asi ani nejsem sám, proč nezkusit Henda na DM místo Lucase? Směrem dopředu mi totiž Jordan přijde poněkud nerozhodný a vyřešit situace mu poměrně trvá, jasně, najdou se výjimky jako jeho přihrávka na Luise proti Fulhamu, ale jinak mi toto u něj chybí, navíc na tuhle práci máme v týmu Coutinha, proto mi pro něj chybí to správné využití.

Proto zkusit jej na defenzivního záložníka by možná nebylo špatné, perfektně odebírá míče, běhá, takže by to možná nebyla špatná volba. Určitě je Hendo sympatický tím, že bojuje, že se snaží, no mě zatím neuhranul a dívám se na něj skrz prsty, sám pořádně nevím proč, ale pořád je mladý, má čas a věřím, že časem se do něj zamiluju jako ostatní 🙂

Co se týče jeho šancí na to dostat se na MS, těžko říct. Sám jsi vypsal pořádnou konkurenci, je otázka, kolik mladých hráčů bude chtít Roy do Brazílie vzít. Hendo se bude muset předvést právě v přátelských utkáních a díky jeho touze se na turnaj může dostat. Pravděpodobně by tam nehrál, ale i ta zkušenost by pro něj byla dobrá.

Když jsme u MS, jak vidíš šance Anglie? Většinou končí kolem čtvrtfinále a já upřímně pro ně nevidím možnost dostat se dále ani v Brazílii. Podle mě sice mají kvalitní hráče, ale nějak to nešlape a když ve vyřazovacích bojích dostanou silnější tým, zřejmě to pro ně bude konečná.

ardno01: Tohle je dle mého názoru jediný způsob, jak dostat z Henda to nejlepší. On si u nás ještě na místě klasického záložníka uprostřed nezahrál. Přesto za mladé tam hrál výborně. Ale nerad bych ho viděl na DM, nebo abych se vyjádřil přesněji, spousta týmů nehraje na klasické DM. Jsou vedle sebe dva podobní hráči, co se doplňují. Když jeden útočí, druhý se drží více zpět a opačně. To by nebyla špatná kombinace, jenže to by musel mít k sobě nového hráče. A to znamená posazení Lucase i Gerrarda, což zatím není reálné.

Pokud jde o šance Anglie, tak ty vidím úplně stejně jako ty. Oni si budou dělat velké naděje, ale postup ze skupiny a maximálně ještě jedna výhra je podle mě jejich maximum. Myslím, že kvality Španělska či Německa jsou ještě o stupínek výš. Z Evropských týmů jsem především zvědavý na Belgii. Mají mladý tým poskládaný velmi zajímavě. Nedivil bych se, kdyby se dostali dále než Anglie.

S tou nominací Henda do repre mě napadají nominace dalších hráčů. Konkrétně jde o jména Lallana a J. Rodriguez ze Southamptonu. Nevím, jak moc sleduješ v Premier League ostatní týmy, ale co by jsi řekl na jejich začátek v lize? Vloni nováček, který uměl nepříjemně kousat, viz remíza na Chelsea a domácí výhra, stejně tak doma porazili nás a Man City a nyní jsou po 11 kolech 3 body za Arsenalem na třetím místě. Plus hrají jeden z nejlepších fotbalů v lize. Co myslíš, vydrží jim to a budou bojovat o poháry?

Xabi18: Tak ostatní kluby v PL vzhledem k mému času sleduji spíše povrchově, samozřejmě koukám na všechny sestřihy ze zápasu krom jednoho nejmenovaného týmu (Man.Utd.) :-)), ale to mi nemůže dát obrázek o tom týmu. Nicméně S´ton je pro mě specifický klub. Vloni jsem totiž byl poprvé na Anfieldu a právě při zápase proti Svatým. To znamená že S´ton sleduju mimo LFC a Everton v PL asi nejvíce.

Vloni po vyhazovu manažera, i když hráli dobře, se jejich fanoušci bouřili. Nicméně nový manažer Pochettino odvádí perfektní práci a Southampton je zaslouženě na třetím místě. Hrají skvělý fotbal a pro nezaujatého diváka musí být tento tým prostě sympatický. Právě Lallana s Rodriguezem táhnou tým, ale je otázka jestli jim to na MS bude stačit.

Pokud by jim tato forma vydržela až do konce sezony budou mít velkou šanci, ale bude záležet, jestli Hodgson bude chtít brát stará osvědčená jména, která Anglii nikam neposunou, nebo se nebude bát dát šanci hráčům sice ne tak slavným, ale s o to větší chutí se ukázat.

I přes dosavadní pouť Svatých v PL letos neočekávám jejich umístění v TOP4, o tom nemůže být řeč, podle mě jim časem dojde dech, bude záležet hlavně jak zvládnou prosinec a leden, ale i boj o EL bude asi nad jejich síly. Přeci jen my, Arsenal, Manchestery, Chelsea a Tottenham jsme ještě na vyšší úrovni. To máš šest celků, S´ton se bude prát s Evertonem o 7.místo, je otázka, jestli to bude na EL stačit nebo ne.
U týmů PL ještě zůstaňme. Nedávno vyšel rozhovor s bývalým hráčem Reds Johnem Arnem Riisem. Po svém návratu z AS Roma odehrál ve Fulhamu dvě slušné sezony, ve kterých nastoupil ve většině zápasů. Ale letos prostor téměř nedostává a jenom vysedává na lavičce. Navíc Fulham na tom není dobře, což ukázal i v posledním kole na Anfieldu, kde byl naprosto neškodný.ardno01: Podobně to vidím i já. Byl bych rád, kdyby se zapojili do boje o Evropskou ligu, ale záleží na tom, zda úspěšně projdou přes náročný prosinec.

Bral by jsi Johna ještě do týmu? Letos už měl 34, ale kdyby jsi měl vybrat mezi ním a Cissokhem, kdo by byl dvojkou za Enriquem, tak koho? A jaký vůbec máš vztah ke starším hráčům, nebo lépe řečeno k těm, co u nás hráli, ale odešli? Mrzí tě, že je někdo z těch posledních let pryč a bral by jsi ho zpět?

Xabi18: Tak hlavně jsem rád, že za nás hrávali takoví sympaťáci jako jsou právě John nebo třeba Dirk Kuyt. Určitě bych je ale nechtěl nazpět. My se potřebujeme pohybovat dopředu a ne stát na místě. Nepotřebujeme záplatu na dva roky ale hráče na 5-10-15 let.

Proto jsem třeba rád, že Cissokho je u nás jen na hostování, pokud mu to nevyjde, půjde pryč a nás to moc bolet nebude, pořád je první volba José (Enrique), a myslím si, že velmi dobrá.

Jediný hráč, kterého bych rád viděl, je Xabi Alonso. O něm jsem přesvědčen, že by nám byl schopen pomoci a i přes svůj věk nás posunout výš. Proto celkem netrpělivě vyhlížím konec sezony, kdy už konečně budeme mít zajištěnou LM 🙂 A Xabimu končí smlouva a bude se rozhodovat co dále.

ardno01: Tak třeba se dočkáš 🙂 I když divil bych se Realu, kdyby se nesnažili ho udržet. Ale možná se situace změní, byl dlouho zraněný a teď se naplno ukáže novému trenérovi.

Vrátím se k tvé poznámce o Enriquem. Taky si myslím, že je to kvalitní volba na levou obranu. Navíc když si člověk vzpomene, že na levé straně byl Dossena či Konchesky. José sice občas má výkyvy, ale rozhodně to není hráč, který by se musel nahrazovat. Spíše by se mu hodila konkurence, což se Rodgers snažil udělat příchodem Cissokha, ale jak říkáš, je dobře, že jen hostuje.

To mě přivádí k další otázce. Doufám, že po uzdravení Coutinha se naplno vrátíme k rozestavení se 4 obránci. Jak se tobě líbila hra na 5 obránců? Já jsem hodně rád, že jsme se v posledním duelu proti Fulhamu plně vrátili k té starší variantě.

Xabi18: Tak ono na místo Xabiho (Alonso) si koupili nějakého mladého za 40 mega, takže možná by to šlo nějak vyřešit. Myslím si, že hra na pět beků není úplně zlá, máme podle mě čtyři velice dobré a vyrovnané stopery, a když na křídlech hrají G. Johnson s Enriquem, není to špatná herní situace, pokud však tito krajní obránci chybí, nemělo by se to hrát.

Je to poměrně složitá otázka co hrát, můžeme hrát na dva beky a když budeme vyhrávat, tak to bude jedno 🙂

Byla podle mě hloupost hrát na tři stopery s takovou podporou krajních beků na Arsenalu, to byl zbytečný risk. Ono ale přeci jen, Gleno i José jsou poměrně ofenzivní beci, kteří často mají za sebou mezery vzadu, a proto kdyby je jistili tři stopeři, mohli by naplno využívat svůj ofenzivní potenciál a vzadu by to až tolik nehořelo.

Potom bychom si mohli dovolit ten statický střed Gerrard-Lucas, kdyby na krajích lítali ti dva, na hrotu byli naši SaS a pod nimi Coutinho, nebyla by to špatná herní variace. Vše však závisí pouze na Brendanovi, ale tomuto manažerovi i přes jeho chyby velmi důvěřuji a věřím, že nás dokáže vrátit tam kam patříme.

Jak jsi na tom s pohledem na BR ty? Jsi ten kteří chtěli více času pro Kennyho a věříš, že by nás dostal nahoru nebo právě jeho změna za Rodgerse byla tím pravým ořechovým?

ardno01: Kennymu jsem věřil a neměl důvod mu nevěřit. I když to nebylo ideální a on si určitě po takových investicích představoval lepší umístění v tabulce, měl dostat minimálně další sezonu a nebo ho měli po půl roce nahradit hned a neprodlužovat s ním smlouvu. Takto jsme zbytečně ztratili rok.

Budovalo se něco, co se nyní zcela předělává. Navíc nevěřím tomu, že by Comolli měl čisté svědomí při tak vysokých částkách. Pokud jde o Rodgerse, je to mladý a nadějný manažer. Podle mě zatím dělá spoustu chyb, ale nepatřím mezi ty, co by po prohraném zápase vykřikovali o odvolání.

Začal budovat tým podle sebe, a i přesto, že spoustu hráčů (viz Borini, Aspas a pod.) bych nikdy nekoupil, máme po několika sezonách opět šanci bojovat o Ligu mistrů a to je jenom dobře. Potvrdilo se mi to, co jsem tuším psal i do nějaké diskuse na konci loňské sezony. Ten tým, co Rodgers za tu sezonu vybudoval, neměl sám o sobě na to, aby hrál o nejvyšší příčky. Ale postupným doplňováním a převedším díky samotnému Rodgersovi to lze změnit. Uváděl jsem to na příkladu BVB. Klopp taky měl tým, který byl na papíře schopný bojovat maximálně o Evropskou ligu, a kde nyní jsou.

Celé je to o tom, aby Rodgers našel správné hráče. Aby koupil dalšího Coutinha a Sturridge a ne Aspase a Alberta. Nemusíme nakupovat draze, popravdě na to ani nemáme, ale dá se sehnat spousta solidních hráčů, co v sobě mají velký potenciál, za rozumnou cenu.

Pokud se Rodgersovi podaří výrazným způsobem zkvalitnit zálohu a k tomu sežene hráče na posty, které nemáme dobře zdvojené, můžeme se o tu Ligu mistrů a možná i o vyšší místo prát až do posledního kola. Osobně si totiž myslím, a je mi jasné, že spousta fanoušků se mnou v tomto souhlasit nebude :D, že na Ligu mistrů letos nedosáhneme i přesto, že to vypadá tak nadějně. Ale těžké zápasy nás teprve čekají a myslím si, že naše záloha o nich rozhodne.

Ale pochopitelně budu rád, když se budu mýlit 🙂 Když už sem takto nakousnul letošní ambice, jak podle tebe dopadneme?

A ještě bych se rád vrátil k jedné věci, když jsi psal o obráncích. Co si myslíš o Kellym? Já jsem do něj vkládal velké naděje a pořád vkládám. Myslím si, že by měl dostat mnohem více prostoru a měl by rozhodně být prvním hráčem za Johnsonem a Enriquem při jejich výpadku.

Xabi18: Tak o Kellyho kvalitě asi není pochyb, také si myslím, že by měl být první volbou za Glena, jenomže my nevidíme na tréninky ani do kabiny, asi tam bude nějaký problém, když na Arsenal nasadí Brendan raději Flanna než jeho a kondice to nebude. Já asi budu patřit k těm, kteří ti v umístění budou oponovat, ale je to spíše tím jak moc velký jsem optimista.

Sice nás čekají těžké zápasy, ale již na jaře jsme se přesvědčili, že z nich nemusíme mít strach, samozřejmě, nesmíme hrát tak bez zájmu jako na Arsenalu. Nicméně naší výhodou podle mě je oproti loňským rokům je, že doposud umíme poměrně v pohodě přehrát a porážet slabší soupeře.

To nás například stálo titul v sezoně 08/09 kdy jsme byli schopní prohrát na hřišti tragického Middlesbrough. (aspoň myslím, že to byli oni 😀 ) A toto nám může pomoci právě v boji o LM, můžeme prohrát třeba na Citizens nebo Old Trafford, ale pokud budeme podávat konzistentní výkony, nevidím důvod proč se na konci sezony neusmívat 🙂

 

ardno01: Usmíval bych se taky rád, no uvidíme 😀 Nicméně po reprezentační pauze je před námi velmi důležitý a složitý zápas na půdě městského rivala. Jak ty bereš tu rivalitu s Evertonem? Jsou pro tebe něco jako Man Utd? A pokud by jsi si měl vzpomenout na nějaký zápas z těch posledních let proti Evertonu, který by jsi vyzdvihnul jako nejvydařenější z naší strany? A na který by jsi nejraději zapomenul?

Pokud bych měl v krátkosti odpovědět za sebe, tak pokaždé si vybavím duel ze sezony 06/07, kdy jsme hráli na Anfieldu a Gerrard dostal hned v 18. minutě červenou. Přesto jsme byli celý zápas skvělí a když Harry Kewell chvíli před koncem krásnou střelou asi z 20 metrů zvýšil na 3:1, byl jsem štěstím bez sebe 🙂

A duel, na který bych nejraději zapomenul, byl hned ten následující na začátku té další sezony. Byl to tuším třetí zápas, byl jsem natěšený na novou sezonu, plný očekávání, co se za léto změnilo k lepšímu, a Everton nám dal trojku 🙂


Xabi18
: Tak ten tvůj nej zápas si moc dobře pamatuju 😀 Hned po něm mě totiž odvážela rychlá do nemocnice, kde jsem týden strávil, aniž by se zjistilo co mi je 😀 (prý nějaká angína :-D).

Ale zpět k otázce. Everton vůbec neberu jako Man Utd. Když jsem byl v Liverpoolu, přišlo mi, jakoby celé město bylo jedna velká rodina, i když dvojbarevná (nehledej v tom rasismus 😀 :)) Ale Everton mám upřímně i rád.

Nějak mi nevadí a beru ho spíš jako našeho menšího brášku, mám k němu spíše kladný vztah pln očekávání, protože na domácí derby 28.1. se osobně chystám a doufám, že mě postihne neskutečný fotbalový zážitek 🙂

Náš nejhorší zápas s Evertonem bych asi srovnal tomu tvému, porážka 3:0 na Goodisonu, kde Pepe předvedl kiks, který se snad dva roky přehrával v televizi, a na to se nedá jen tak zapomenout. Přeci jen v mých letech jsem ještě nezažil tolik těch dechberoucích derby.

Nezapomenu však derby poměrně nedávné, kdy Stevie (Gerrard) skolil Karamelky hattrickem, nebo derby na Evertonu, kde úřadoval Torres a my vyhráli 2:1.

Nicméně vztah Evertonu nejde přirovnat k tomu sprominutím mrdkám, u nich je to čistá nenávist, hnus, pocit na zvracení, když vidím Evru, prostě klub, který se mi hnusí.

Vztah Everton-FC si myslím nejvíce vystihuje jedna věc v městském muzeu, je tam fotbalová část a v ní dres, který je napůl Evertonský a napůl FC, takhle já vnímám celé město a neumím si představit okamžik, kdybychom my i Everton byli v LM (asi se toho jen tak nedočkám) 🙂

Ale na téma Everton bych měl také otázku, dlouho je vedl David Moyes, když končil Sir Red Nose, byl alespoň pro mě jasná volba č.1. Přesně ten typ manažera pro Man Utd. Nicméně mě nepřekvapilo, že to zatím skřípe, ale David je manažer, který potřebuje čas, myslíš že se …sakra mě už se to ani nechce psát jak se mi to hnusí, no, myslíš si , že tým vedený Moyesem se dokáže v brzké době zvednout a hrát opět o titul? Případně dostane Moyes dostatek času udělat si s týmem co potřebuje?

ardno01: Rozhodně čas dostane. Ale když se podíváme na tabulku, mluví se o tom, že Mancs nehrají dobře a nedaří se jim, ovšem jsou na 5. místě 3 body za námi. Rozhodně nehrají tak, jak za Fergussona, ale to ani nejde, vždyť Moyes je u týmu chvilku. Ale taky si myslím, že on pro ně bohužel bude ideálním manažerem. Půjdou jenom nahoru, což nikdo z nás nechce vidět, jenže oni mají vybudovaný tým a musel by tam asi nastoupit Benítez, aby je totálně rozložil 😀

Závěrem bych měl dva dotazy. Mluvili jsme o mladých hráčích, co si myslíš o Susovi? Dostane u Rodgerse příští rok šanci? A nebo si Rodgers posílí střed hřiště podle svého a on bude nucen odejít?
A druhý dotaz je spíše na zasnění 😀 kdyby jsi měl vybrat 3 posily v zimě, kdo by to byl? 🙂

Xabi18: Tak Suso pokud bude v Almeíře hrát tak jak hraje, tak by tu šanci dostat měl. Asi ne jako hráč základu, ale pokud by sbíral v další sezoně buď starty v základu, nebo 20-30 min. na zápas, myslím, že by mu to prospělo. I když angažmá ve Španělské lize není k zahození, je třeba ho zkoušet v Premier League, přeci jen ve Španělsku to má podle mě ulehčené díky stylu, který se tam hraje.

No vybrat tři posily pro nás bude těžké. Jednu už jsem ti psal, je sice krajně nepravděpodobné, aby došel v zimě, ale třeba snad v létě. Xabi Alonso. Ale dál, já ti ani nevím, když se na to podívám, brankáře máme skvělého, tam není o čem. Obrana je taky kvalitní, vpravo Johnson, místo něho jestli se vzpamatuje tak Kelly, stoperů máme fůru, tam je to pohoda, vlevo José a je tam do konce sezony Aly. Střed zálohy bych doplnil právě Xabim. Já ti nevím, podle mě ten náš kádr kvalitu má, koho tam koupit? Podhroťák Coutinho, na hrotu SaS, tam není koho strčit mezi ně :-) Maximálně nějakého útočníka, kdyby se někdo zranil, ale tam mě příliš nenapadá komu by nevadilo sedět a je dostatečně kvalitní. Takže mě by stačil jediný Xabi, ale když chceš tři jména tak ti přidám třeba Ilkaye Gundogana á….Oscara Cardoza, i když to nehrozí :-)

ardno01: A co s Allenem a Gerrardem? Říkal jsi, že by jsi Henda zkusil na DM, no a kdyby se ti splnil Xabi, jak by jsi to pak poskládal? Vůbec by mě zajímal tvůj názor na Allena. Byla jeho koupě nutná? Dokáže se někdy protlačit do základu?

Xabi18: Pokud by se mi splnil Xabi, tak bych posadil Lucase, střed by tak hráli SG s Xabim, před nimi Coutinho a Hendo by tam prostě lítal tak jak teď 😀 🙂 Není nutné Henda zkoušet na DM, ale prostě vedle Stevieho ve středu bych ho vyzkoušel.

U Allena moc nevím, proč nehraje. Nepřišel mi až tak špatný, když hrál. Rodgers ho moc dobře zná ze Swansea, sám si jej přivedl, tak nechápu, proč mu nedává více příležitostí. Místo Lucase třeba, jenomže ten prostě vypadá, že bude hrát pořád za všech okolností. Pokud tato situace bude pokračovat, tak ano, jeho nákup byl zbytečný, kór za tu cenu.


Závěrem bych rád Xabimu poděkoval, že si našel čas. Přístě se můžete těšit na dalšího hosta 🙂

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply