LFCway Weekly: Pondělní prohra, dnešní rána do srdce a co příjde zítra?

Pravidelná rubrika mapující svým vlastním stylem uplynulý týden se po kratší odmlce opět vrací. Tentokráte výjmečně ještě před zápasem s Tottenhamem, od příštího týdne poté až po víkendovém kole. Ale zpět k článku a tomu co nám vlastně uplynulý týden přinesl?

Maria Balotelliho

Lze na úvod zmínit snad i něco jiného? Italský tvůrce zábavy a slz pro fanoušky po celém světě (ať už štěstí, smíchu, či smutku) se upsal Liverpoolu. Premiéra by jej měla čekat již na hřišti Tottenhamu. Byl by to od Rodgerse risk, dávat jej na lavičku, když i v Melwoodu předvedl, že navlékání rozlišovacího dresu je mu stále cizí.

Bitvu s šampionem

Zápas se Citizens nebyl ničím jednoduchým, přesto to s ambicemi LFC nevypadalo vůbec špatně, tedy do doby, než Jovetić dostal více volného prostoru, než by bylo zdrávo. Stačilo mu poslat balon dvakrát za Mignoleta a bylo rozhodnuto.

Aggerovo loučení

Když tento dánský stoper v lednu 2006 přišel na Anfield, čekalo se co předvede. On se stal na dlouhá léta oporou mužstva. Dnes však dostal od vedení klubu definitivu odchodu. Dagger volil srdcem a vrátil se do mateřského Brondby, přestože by se uchytil i v mnohem lepších klubech. Hráč s tak velkým srdcem bude chybět.

Výprodej mladíků

Kristoffer Peterson – mladý útočník, který si svými výkony v přípravě vystřílel místo i na předsezónní americké turné, stejně jako mladý Jack Robinson přestoupili na trvalo za částky okolo 1 milionu liber do Utrechtu, resp. Queens Park Rangers. Zajímavý výprodej talentovaných hráčů, snad se za pár let Ayre nebude být do hlavy, ikdyž snad už na té pozici za pár let spíše nebude.

Pokosení obrany

Kulhající Moreno, bolest v obličeji Škrťela a vyřízený a na další utkání vyřazený Johnson – to je účet zápasu s Man City. Neuvěřitelnou devastaci obrané čtveřice přečkal bez následků jen Lovren. Nejspíš ohromná škoda, že Agger nedostal na trávníku ani minutu, mohli jsme jej tu mít alespoň do zimy, nikdo přece nekoupí kulhajícího hřebce.

Opět v Champions League

Real Madrid, Basel, Ludogorec – to jsou soupeři v základní skupině. Skromně se očekává postup bez větších problémů, což by pro hráče z části sice Ligou mistrů nepolíbené neměl být problém. A pokud by týmu přeci jen teklo do bot, je tu Lambert se svými nególovými góly pro zvláštní příležitosti.

Vyjasnění okolo Lucase

Média přicházela se zprávami, že jeho angažmá v Neapoli je otázkou podpisu, ten však nepřišel. Lucas Anfield neopouští a nejspíše ani neopustí. Čemu, nebo spíše komu můžeme být za tuto situaci vděčni? Podle důvěryhodných zdrojů jednoho nejmenovaného, ale přesto vysoce prestižního deníku přímo satanovi, se kterým Lucas uzavřel doživotní kontrakt. Na dosmrti na Anfieldu, poté strašit na Old Trafford.

 

A jedna perla na konec – výbuch smíchu (United) za 4, 3, 2, 1 – 0! (26.8.2014, 22:49)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply