Užitočné rady pre každého (I.): Ako sa dostať k lístkom na LFC

Vidieť svojich obľúbencov naživo, to nie je v našich končinách pravidelná záležitosť, ale u väčšiny skôr zriedkavá. Aj preto sú tu rady, ako sa na zápas The Reds dostať.

1. Membership (členstvo)

Pre možnosť kúpy vstupenky na zápas je nutné mať zakúpené členstvo pre danú sezónu. Platí, že na 1 členstvo je možné zakúpiť 1 lístok. Pre potreby zakúpenia členstva postačí mať typ členstva “Light” (stojí 27 libier). Dole sú uvedené všetky členstvá s vypísanými benefitmi.

Zakúpiť členstvo je možné na uvedenej stránke liverpoolfc.com/membership.

listky1

2. Friends and Family

Ak potrebujete zakúpiť viac lístkov naraz, tak aby ste sedeli vedľa seba, je nutné prepojiť členstvá medzi sebou.

a. Prihláste sa na svoj účet na nasledovnej adrese tickets.liverpoolfc.com.

Je nutné sa prihlásiť na účet, ktorý chceme naviazať na hlavný účet. Potom na hlavný účet budete môcť zakúpiť viac lístkov (podľa toho koľko na ňom bude naviazaných iných členstiev)

b. Potom kliknite na My Account => Friends and Family.

listky2

c. je nutné vyplniť číslo členstva hlavného membershipu spolu s priezviskom:

listky3

d. potom, keď sa prihlásite na hlavný účet, tak pod Friends and Family uvidíte členstvá, ktoré sú prepojené na hlavný membership a budete na ne môcť kúpiť lístky

listky4

Toto sú základné predpoklady na to, aby si vôbec mohol kupovať lístky cez oficiálny predaj LFC a mohol kúpiť viac lístkov na jeden nákup.

3. Vstupenky – detaily

Lístky sú predávané on-line na tejto adrese – tickets.liverpoolfc.com

Dátumy predajov a ďalšie informácie týkajúce sa predaja sú na tejto adrese liverpoolfc.com/tickets/tickets-availability

a. V sumáre prebieha predaj lístkov v 2 vlnách, kedy idú do predaja naraz. Všetky lístky na prvú, resp. druhú polovicu sezóny. Klub s predstihom oznamuje presný dátum a čas, kedy bude prebiehať predaj.

Keďže do predaja idú v každej vlne do predaja vstupenky na 9 zápasov, to spôsobuje, že vzniká veľký dopyt zo strany fanúškov na kúpu lístkov. Je nutné preto sa skúšať prihlásiť presne v čas kedy začína predaj

(tip – skúšajte refreshovať webový prehliadač, aby ste sa dostali do systému na predaj lístkov čo najskôr)

Klub zaradí fanúškov do tzv. virtuálneho radu, podľa toho, kedy sa prihlásili do predaja, keďže priamo do systému na kúpu lístkov klub pustí len obmedzený počet. Keď si už vo virtuálnom rade nerefreshuj prehliadač, keďže by si bol posunutý na koniec radu.

Ak sa nakoniec dostanete do systému na kúpu lístkov, tak si vyberte sektor (graficky podľa farieb je znázornené, aká je dostupnosť lístkov v jednotlivých sektoroch, pozn.) a počet lístkov. Potom sa prihláste na svoj hlavný účet a urči, na aké členstvá sa majú lístky napísať. Následne už stačí lístky zaplatiť pomocou platobnej karty.

Okrem týchto hlavných 2 predajov, klub ešte púšťa do predaja páru lístkov krátko pred termínom zápasov (je nutné sledovať info o predaji lístkov na príslušnej stránke), avšak počet lístkov je obmedzený a šanca je celkom malá.

b. zápasy sú rozdelené do kategórii podľa atraktivity súpera. Pričom platí, že čím atraktívnejší súper (Man Utd a Everton), tým je väčšou nutnosťou splniť prísnejšie podmienky (počet zakúpených zápasov z minulej sezóny, pozn.), aby si si mohol kúpiť lístky. To znamená, že za nanovo zakúpené členstvo je skoro nemožné si v prvej sezóne obstarať lístky na najaktraktívnejšie zápasy. Je nutné najskôr “budovať” históriu pomocou “menej” atraktívnych zápasov.

U každého zápasu je napísané, aké podmienky musíš spĺňať. Keď sa lístky nevypredajú, tak sa potom postupne znižujú nároky na podmienky.

POČET LÍSTKOV NA ZÁPASY JE OBMEDZENÝ A NIE JE ŽIADNA GARANCIA, ŽE LÍSTKY NA ZÁPASY ZAKÚPITE.

Avšak týmto postupom sa výrazne zvyšuje šanca na ich zakúpenie:-)

4. Vstupenky – ceny

Ceny lístkov sú závislé podľa miesta na štadióne, podľa nižšie uvedenej schémy:

listky5

listky6

Ako sa zorientovať v meste Liverpool, ako sa v ňom zabaviť, čo navštíviť, ktoré sú naj bary, to všetko si prečítajte v našom druhom sprievodcovi.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply