The Reds rozbili treťoligový Fleetwood, zaujali Grujić, Woodburn i Ejaria

Druhý predsezónny duel priniesol zaujímavý futbal opäť len v jednom polčase. AKTUALIZOVANÉ!!

lista-komentar

The Reds si poľahky poradili s treťoligovým Fleetwoodom v pomere 5:0 (mali až 30 streleckých pokusov, pozn.), pričom za toto jednoznačné víťazstvo vďačia prioritne druhopolčasovej jedenástke, ktorá po veľmi dobrom kreatívnom výkone plnom nápaditosti, ktorý bavil, rozvlnila sieť súpera 4x.

V dueli zaujali kvalitnými výkonmi Grujić, Firmino, Lucas Leiva, Woodburn, Ejaria i Kent, prvpolčasová „grupa“ síce zásluhou spomínaného Grujića rozhodla o víťazstve, ale celkovo to nebolo ono – Ings navyše zahodil penaltu.

lista-stats

Fleetwood Town FC – Liverpool FC 0:5

(príprava 16/17)

stats:

– góly: 18. Grujić (Moreno), 52. Woodburn (Kent), 69. Lucas Leiva (Kent), 70. Firmino (Woodburn), 90.+Firmino (Woodburn)

žlté karty:

červené karty:

rozhodca: K. Friend

zostavy:

LFC:  Karius – Flanagan, Matip, Lovren, Moreno, K. Stewart, Grujić, Alexander-Arnold, Marković, Mané, Ings

II. polčas: Bogdán – Randall, Wisdom, Tiago Ilori, B. Smith, Lucas Leiva, Brannagan Ejaria, Kent, Woodburn, Firmino

FLT: Neal – Wright, Eastham, Ryan, Ball, Grant, J. Davis, Nirrenold, Deacon, D. Cole, Bell

II. polčas: Cairns – Jonsson, Pond, Kip, Bolger, Duckworth, Sowerby, Haughton, Osborne, Hunter Nadesan


lista-conamzapasukazalsvk

1. Marko Grujić je vysoký, čo v strede liverpoolskej zálohy vôbec nie je pravidlo a má veľmi rýchle a šikovné nohy. Jeho „červený“ debut zaujal, len tak ďalej.

2. Firmino je u Kloppa útočníkom. A je to tak ok, dva góly potešili, Bobby vie, ako sa má na hrote hrať.

3. Mládí vpred! Ben Woodburn, 16-ročný člen U18 zažil snový debut v áčku. Dal gól, na dva prihral, čo by si chcel priať viac, že? Veľmi dobre ale zahrali aj Ejaria a Kent.

 

Výkon hodnotím známkou 2

KARIUS (5) – Nemal vlastne žiadnu prácu.

FLANAGAN (6) – Párkrát dobre zakročil pri akcii súpera, dobre čítal hru, sem tam podporil útok.

MATIP (5) – Veľa práce nemal, resp. takmer žiadnu, v jednom prípade ale v nebezpečnom území výrazne zaváhal a potom sa ešte aj nechal vytiahnuť mimo 16-ky a oklamať kľučkou.

LOVREN (6) – Po prvý raz s kapitánskou páskou na ruke, vzadu sa skôr nudil, naopak, pred 16-kou súpera raz vybojoval priamy kop.

MORENO (5) – Opäť 3-4x úplne mimo svojej pozície, toto sa proste musí naučiť, resp. začať pri futbale rozmýšľať. Na druhej strane prihral Grujićovi na gól.

K. STEWART (5) – Raz v nebezpečnom území stratil, našťastie domáci z toho nič nevyťažili, inak bol nenápadný, pomerne slušne čítal hru. Mal byť ale výraznejší.

ALEXANDER-ARNOLD (7) – V 34. min nebol ďaleko, aby skóroval. Mladý kapitán U18 zahral nad očakávania dobre, hýril pohybom, dobre sa zapájal do kombinácií, ponúkol aj pár pekných pasov.

GRUJIĆ (8) – Ak by hral takto vždy, bavili by sme sa o super posile. Zdravo drzý, agresívny s veľkou chuťou predviesť sa. V 16. min urobil pre Ingsa penaltu, v 18. strelil svoj prvý gól za The Reds. Nastrelil aj konštrukciu či spoza 16-ky nebezpečne vystrelil. V I. polčase najlepší na trávniku.

MARKOVIĆ (5) – Narozdiel od svojho balkánskeho kolegu Grujića mu miestami chýbala snaha, väčšia túžba ukázať sa. Raz vtipne vysunul do dobrej šance Grujića, inak bol nevýrazný.

MANÉ (7) – Hráči Fletwoodu mali s jeho rýchlymi nohami opakovane problémy, škoda, že neskóroval či nezaznamenal asistenciu.

INGS (5) – Snažiť sa snažil, to ale bolo všetko. Navyše zahodil penaltu.

BOGDÁN (6) – Dvakrát dobre čítal hru, pri šanci Osborna bol pripravený.

RANDALL (6) – Snažil sa aj útočiť, pol tradične poctivý.

WISDOM (6) – Náročnú robou nemal, teda možno v jednom prípade, keď v 65. min nepustil do nájazdu Huntera.

TIAGO ILORI (6) – Istý na lopte, ja keď raz prihral súperovi.

B. SMITH (6) – Mal by byť odvážnejší, čo sa ofenzívy týka. Dnes ale v pohode stíhal, zahral však priemerne.

LUCAS LEIVA (8) – Zahral nad očakávanie kvalitne, dokonca aj skóroval. Dobre čítal hru, na počudovanie nefauloval, pred gólom Woodburna vymyslel skvelú uličku na Kenta.

BRANNAGAN (7) – Exekútor štandardiek a vzásade spoľahlivý stredopoliar, ktorý to vie s loptou a vie aj zabojovať. Proti Town to opakovane potvrdil.

EJARIA (8) – Jemná technika tohto 18.ročného ofenzívneho záložníka potešila nielen mňa, Ovie presne vie, čo chce hrať a to aj hrá. Silný na lopte robil Fletwoodu riadne problémy, bol pri niekoľkých nebezpečných akciách.

KENT (7) – Má veľkú snahu ukázať Kloppovi, že za to stojí. Prihral na dva góly, ale aj pri šanci zasebčil a neprihral na gól Firminovi. Vhodný do kombinácie.

WOODBURN (7) – Má 16 a už dal gól za áčko. OK? síce len v príprave, ale keď k tomu pridáva 2 asistencie a prirodzenú futbalovú chytrosť, ktorú ukázal, musíme byť s výkonom tohto mladíka nanajvýš spokojní. A nevadí, že mu párkrát ušla ľahká lopta, však nervy pracovali na plné obrátky.

FIRMINO (8) – Dal dva góly, dva do prázdnej brány po pekných kombináciách. Klopp s Bobbym opäť počíta na hrot, pričom vôbec nevadí, že mal aj tentoraz hluché fázy. Dvakrát skóroval a klady jednoznačne predčili zápory.

lista-hraczapasu

Marko GRUJIĆ

lista-foto

klikni na obrázok a otvorí sa galéria

foto: lfc.com

lista-highlights

lista-download

 

stiahni si zápas:

6 Comments

 1. kwop

  13. júla 2016 at 22:23

 2. kwop

  14. júla 2016 at 12:11

 3. kwop

  14. júla 2016 at 17:22

 4. robroy

  14. júla 2016 at 18:35

  Hoci som Grujiča hrať ešte nevidel, hned v januari som mal taký „ciťák“, že to bude parádny hráč..
  Zlostí ma nevyrovnanosť Leivových výkonov,- kedže sa ho vôbec nezbavíme – on je už súčastou LFC naveky, ako Lenin a predpokladať takú vec, (že kedy zahrá Lucas dobre) je tak náročné, ako predpoved počasia nad rodnou hrudou… Proste je to debil, keby stále hrával podobne ako včera – chápem, že pokles formy môže mať individualne kolísavú tendenciu – ale on to ešte potom šperkuje faulmi a prechádzkami po tráve, atd.. Jasné, ináč sa hrá proti 3 ligistovi a ináč proti united..

  Potešujúce je aj to, že aj ked sme už skoro zlomili palicu nad našou akademiou, Klopp tam predsa len našiel 2 – 3 zasranov, ktorí stáli za to aby dostali šancu u seniorov.. Wisdom či by nezvládol občasné zaskakovanie za Clynea ?
  Páni pozor, turbulencie ešte len prichádzajú..

  • keeno

   15. júla 2016 at 0:33

   Grujic, je bohuzial jednonohy futbalista,(jednonohy – v strede ihriska dnes uz slabsia noha neexistuje), ale je mlady a klop mu veri, tak snad mu aj ta druha noha bude preskakovat respektive nepreskakovat po case.

   Ale druha noha nie je rovnaka ako prva. To som si vsimol ako prve

   • kwop

    15. júla 2016 at 10:42

    uvidime …

    Krawietz: „We are very, very optimistic. Not [only] since Wednesday, because we knew him [Grujic] before of course.“

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply