Po barcelonskej eufórii tvrdá rana medzi oči. LFC dostal v Mainzi výprask

The Reds porazili Barcelonu 4:0. Rovnakým výsledkom prehrali s Mainzom. Ten by teda podľa stanovenej logiky mal Blaugranas poraziť 8:0. Futbal ale naozaj logiku nemá. AKTUALIZOVANÉ!!

lista-komentar

Po Barcelone sme mľaskali spokojnosťou, aký to len výborný výkon to Kloppov tím podal, aké akcie ponúkol a góly strelil. Psychika vystúpila až do oblakov. A to bolo popri fakte, že liverpoolske béčko bolo v Mainzi kvalitou príšerné, základné zistenie – nosy hore, namachrovaný prístup a tu ho máš – 0:4 od bundesligistu.

The Reds boli v dueli proti zverencom Rouvena Schrödera slabí až to bolelo. Defenzívna činnosť biedna ako dávno nie, Origi úplne vypojený z hry, skúsení hráči ako J. Henderson, Matip, Manninger, Moreno či Lallana ukázali, že pomyselnú výkonnostnú latku vedia mať poriadne nízko.

Liverpool zakončil prípravné obdobie potupnou prehrou, Klopp, ktorému návrat na miesto, kde pred rokmi ako tréner pôsobil, má nad čím premýšľať. A aby toho nebolo málo, zasa sa nám zranil hráč – tentoraz Grujić.

O týždeň je tu úvod sezóny, hráme na Emirates, duel proti Arsenalu sa hrá 14.8. o 17.00.

lista-stats

1. FSV Mainz 05 – Liverpool FC 4:0

(príprava 16/17)

stats:

góly: 15. Brosinski (penalta), 45. J. Córdoba, 59. Malli, 74. Muto

žlté karty:

červené karty:

rozhodca:

zostavy:

LFC: Manninger – Alexander-Arnold (46. Randall), Matip, Wisdom, Moreno (61. Hart), J. Henderson (73. Wijnaldum), Emre Can (46. K. Stewart), Grujić (40. Ings), Woodburn (46. T. Gomes), Lallana (46. Brannagan), Origi (73. Firmino)

lavička: Kelleher, Mignolet – Clyne, Lovren, Coutinho, Klavan, Mané, Maguire, Marković


FSV:  Lössl (73. F. Müller) – Donati (74. Bussman), Balogun (74. Klement), J. Rodriguez (64. Muto), Bell (67. Hack), Brosinski (74. Bengtsson), Onisiwo (46. Frei), Clemens (64. Samperio), De Blasis (64. Halimi), Serdar (46. Holtmann), J. Córdoba (46. Malli)

lavička:

lista-conamzapasukazalsvk

1. Jordan Henderson by nemal hrať dispečera. Nemá na to, nie je dobrý v diktovaní tempa, hry ako takej a Klopp by to mal vidieť a vedieť.

2. Debuty v prvom tíme pre Toniho Gomesa a Sama Harta nedopadli slávne. Snáď to ale mladým neublíži, minimálne prvý menovaný Portugalec totiž potenciál rozhodne má. Do zostavy sa vrátil 17-ročný Ben Woodburn, ale nehral dobre. Talent ale má, to sa musí nechať.

3. Ings na krídle je raz a navždy šialene zlý nápad. Danny je limitovaný technikou i pohybom, ktorý pri čiare potrebujete, je to typický hrotový útočník a na jeho či našu smolu je použiteľný len tam.

4. Sedemnásťroční Woodburn a T. Gomes odohrali každý po polčase. Čo je ale zaujímavejšie, odohrali ho na postoch, ktoré prislúchajú Lazarovi Markovićovi. Naznačuje to, že ho Klopp nepostavil niečo smerom k jeho budúcnosti v klube?

5. Čo je s Ojom? Ktovie, možno oddychuje, lebo nemal dovolenku po 15/16, možno sa zranil. Každopádne ale chýbal.

6. Prečo nehral Coutinho? Proti Barcelone si pripísal 45 min, teraz v Mainzi ani jednu. Brazílčan potrebuje naberať na dôvere, kondícii i stabilizovať kvalitu svojich výkonov, proti Blaugranas to totiž nebolo nič moc.

lista-hodnotenie

Výkon hodnotím známkou 5

MANNINGER (3) – Pred druhým gólom mohol a mal urobiť viac. Dostal ho totiž z veľkého uhla a to by sa, obzvlášť tak skúsenému gólmanovi, stávať nemalo. navyše vlastne nič nechytil, preto taká nízka známka.

ALEXANDER-ARNOLD (5) – Ako backup za Clynea byť môže, ale k ničomu to nepovedie, pretože nie je zatiaľ dostatočne kvalitný. Opäť mu robila problém fyzickosť hráčov súpera, miestami zastával aj rýchlostne. Navyše chybil pred druhým gólom súpera.

WISDOM (4) – Nešlo mu to. Vyhral pár hlavičiek, pár rát dobre prečítal hru, ale na druhej strane v  15. min neskoro pri brejku súpera pristúpil k centrujúcemu protihráčovi a ten mu pri sklze nakopol ruku a kopala sa penalta. Plus mu vôbec nešla spolupráca s Matipom.

MATIP (4) – Párkrát dobre čítal hru i rozohral, ale v závere I. polčasu nechal zakončiť Córdobu a bol z toho gól. Prsty má aj v tom štvrtom.

MORENO (4) – Tento hráč nemá žiadny mozog. Teda, ak má, tak ho nepoužíva. Spolieha sa len na svoju rýchlosť, ktorou si v 35. min vypýtal pri prieniku faul i sa v úvode zápasu dobre vrátil. Inak sa ale vrhá do nezmyselných situácií, necháva svoju stranu voľnú, proste slabota.

J. HENDERSON (4) – Hendo by mal hrať vyššie, inak je slabý. A už vôbec by nemal hrať dispečera, pretože si myslí, že je futbalista gerrardovského typu i triedy a o tom si môže len a len nechať zdať.

EMRE CAN (5) – Priemerný až podpriemerný. Mal aj straty aj snahu niečo vymyslieť, nehral ale dobre.

GRUJIĆ (5) – Odohral len 38 min, potom sa zranil. Dovtedy ale pôsobil skôr strateným dojmom. Snažil sa sem tam niečo vymsyslieť, preniesť hru, ale chýbala kvalita.

LALLANA (4) – Starý „dobrý“ Adam. Proti Barcelone kvalitný, v ďalších zápasoch teda čakajme biedu a tradičné točenie sa okolo lopty a zasekávačky. Začalo to Mainzom.

WOODBURN (5) – Tinedžer bol miestami stratený, miestami na neho seniorský futbal bol až pritvrdý. Ale mal aj zaujímavé momenty.

ORIGI (5) – „Vďaka“ zálohe, resp. spoluhráčom úplne odpílený z diania.

INGS (4) – Dať Dannyho v trojčlennom útoku na stranu je asi taký istý dobrý nápad, ktorý svojho času stál kariéru Adama Morgana v LFC, či keď sa pozrieme ešte ďalej do minulosti, tak rovnako naprd hral svojho času na krídle D. Cissé.

RANDALL (4) – Neviem, či z neho raz bude. Nie je dobrý dopredu, nie je dobrý dozadu. Dnes to mal zdupľované.

K. STEWART (5) – V niktorých situáciách vyzeral, že je snáď jediný, kto chce zabojovať. Mal straty, mal zlú rozohrávku, ale aj pár veľmi dobrých defenzívnych zákrokov. Priemerný.

BRANNAGAN (5) – Najprv bol príliš na strane, potom miestami príliš defenzívny. Snaha mladému Angličanovi nechýbala, čo však áno, to bola kvalita výkonu.

T. GOMES (5) – Mladý Portugalec hral za áčko LFC prvý raz v živote. Najprv skraja, potom ako hrotový útočník. Snažiť sa snažil, často ale doplácal na to, že nemá skúsenosti a že futbal na tejto úrovni je oveľa fyzickejší ako na tej mládežníckej.

S. HART (4) – Pri príchode na trávnik neskrýval úsmev, splnil sa mu totiž sen. Pri premiére v áčku to ale nebolo dobré. Snaživému fullbackovi sa seniorská realita zdala priťažká a taká aj pre neho bola.

lista-hraczapasu

Kevin STEWART

lista-foto

klikni na obrázok a otvorí sa galéria

foto: lfc.com

lista-highlights

lista-download

stiahni si zápas:

5 Comments

 1. kwop

  7. augusta 2016 at 18:28

 2. Trapy

  7. augusta 2016 at 18:47

  Tymto zapasom sa nema zzmysel zaoberat.Podla mojho nazoru uplne,ale uplne zbytocny zapas v sialenom termine,19 hodin po zapase s Barcou.Co ukazal,alebo mal ukazat Kloppovi tento zapas? Dohodnute pri gulas party v Mainzi? Utesuje sa,ze zmazal usmev po Fcb.Fajn,za cenu zraneneho Gjurica,aspon,ze „len“ on. Dobre,ze nehral Couts.

 3. kwop

  7. augusta 2016 at 21:44

 4. kwop

  7. augusta 2016 at 21:45

 5. Zivel

  8. augusta 2016 at 1:29

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply