Mané je Hráčom sezóny, porazil aj Coutinha

Hráčom sezóny je Sadio Mané. Samozrejme tej liverpoolskej a treba povedať, že plne zaslúžene.

Liverpool FC v utorok (9.5.) odovzdával výročné ceny. Každoročný slávnostný galavečer bol plný osobností zo súčasnosti, nedávnej i dávnej minulosti.

Hlavnú cenu napokon zobral Sadio Mané. Letná posila zo Southamptonu predčila najväčšieho rivala v boji o tento primát Philippeho Coutinha, Klopp si môže mädliť ruky, akého kvalitného hráča takmer pred rokom pri rieku Mersey priviedol.

Mladým hráčom sezóny 2016/17 sa stal Trent Alexander-Arnold. Ešte donedávna kapitán liverpoolskej 16-ky i 18-ky, odchovanec klubu z Anfieldu. Mladý krajný bek či krídlo, ktorý dokáže zahrať aj v strede zálohy, dostal v tejto sezóne šancu od Kloppa a v tých pár zápasoch rozhodne nesklamal, skôr naopak, ukázal potenciál.

Anketa o naj mladého hráča sezóny mala štatisticky najlepšie vyznieť pre kapitána U23 Harryho Wilsona, ktorý v tomto ročníku zaznamenal takmer 60 „kanadských bodov“, napokon je to ale Alexander-Arnold, ktorý sa teší. Prvenstvo slávi dozaista aj preto, že na rozdiel od neho, Klopp Wilsona celú sezónu ignoroval.

Gólom sezóny nemôže byť žoadny iný zísah, ako ten, ktorým Emre Can rozhodol o výhre The Reds na štadióne Wartfordu. Liverpool v tejto sezóne dal kopec parádnych gólov, ale Nemcova trefa je absolútny top.

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply