37 Martin Škrtel

Pozice:
Číslo dresu:
Věk:
Datum narození:
Národnost:
Výška:
Váha:
V klubu od:
Smlouva do:
obránce
37
30 let
15.12.1984
slovenská
191 cm
81 kg
11.1.2008
30.6.2018

Charakteristika


Když nebudeme počítat Lucase Leivu, jen stěží byste hledali služebně staršího hráče. Škrtel si od roku 2008, kdy do Liverpoolu přišel, vybudoval silnou pozici a stal se jedním ze základních stavebních kamenů. Mnoho ale nechybělo a po příchodu Brendana Rodgerse se málem pakoval z klubu.

Slovenský reprezentační stoper vyniká nekompromisními obrannými zákroky a vzdušnou nadvládou. Právě díky výborné hře hlavou je velkým nebezpečím pro soupeře při standartních situacích. Fanouškům občas zatrne, když si i v pokutovém území počíná velmi nekompromisně a na hranici pravidel.

Předchozí kluby


Rodák z Handlové nastupoval v mládežnických kategoriích ještě za Prievidzu. Do nejvyšší slovenské soutěže už ale naskočil v barvách Trenčína. Netrvalo to dlouho a po jedné sezóně se stěhoval do petrohradského Zenitu. Několikanásobný nejlepší fotbalista Slovenska získal právě v Zenitu svůj jediný mistrovský titul.

Do Liverpoolu přišel v zimě 2008 za zhruba sedm milionů liber. Po příchodu Brendana Rodgerse to měl s dalším působením v klubu nahnuté, ale nového manažera o kvalitách přesvědčil. Další problémy se vyskytly v létě 2015, kdy se klub a hráč nemohli dohodnout na nové smlouvě. Škrtel rokoval s Interem Milán, ale nakonec podepsal smlouvu v LFC. Pokud kontrakt dodrží, stráví u řeky Mersey deset let.

Fotogalerie

skrtel8

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply