Na záver ligy remíza na WBA, The Reds končia v PL na 8. mieste

Priemerný výkon a nerozhodný výsledok. To je záverečné vystúpenie The Reds v Premier League 2015/16.. AKTUALIZOVANÉ!!

lista-komentar

Derniéra vyšla tak na polovicu. LFC v béčkovej zostave dokázal na The Hawthorns udržať s domácimi The Baggies krok, čoho výsledkom je remíza 1:1.

Na Rondónov gól (mimochodom, ten spáli ďalšie 4 čisté šance) z 13. minúty odpovedal individuálnym sólom Ibe a to hneď o desať minút na to.

Inak to nebol žiadny pútavý futbal.

V drese hostí sa po čase objavil Ings, premiérovo Canós, po zranení opäť J. Henderson.

Pohľad na konečnú tabuľku (duel Man Utd – B´mouth pre podozrivý balík napokon neodohrali) vidí tím od rieky Mersey na 8. mieste, čo je pomerne biedna priečka.

lista-stats

West Bromwich Albion FC – Liverpool FC 1:1

(Premier League 15/16, 38. kolo)

stats:

– góly: 13. Rondón – 23. Ibe (Flanagan)

žlté karty: McClean, Evans, Roberts – B. Smith

červené karty:

rozhodca: Robert Madley

zostavy:

LFC:  Bogdán – Flanagan, Škrtel, Lucas Leiva, B. Smith, Stewart, Brannagan, Allen (64. J. Henderson), Ibe (64. Ings), Ojo (81. Canós), Benteke

lavička: Mignolet, Randall, Tiago Ilori, Chirivella

WBA: Foster – Olsson (46. Chester), Yacob, Evans, Gardner, McClean (86. Field), McAuley, Fletcher, C. Dawson, Rondón, Leko (72. Roberts)

lavička: Myhill, Lambert, Berahino, Sandro

 


lista-conamzapasukazalsvk

1. Brannaganov ligový debut, Canósov celkový za áčko The Reds, Ibeho prvý gól v PL. Madíci mali na The Hawthorn aj pár takýchto štatistických momentov.

2. Danny Ings je po prvý raz od augustového ťažkého zranenia kolena späť v súťažnom dianí. Za ani nie polhodinu na trávniku toho veľa nevymyslel, resp. neurobil v tomto smere skoro nič, tento futbalista ale bude jazdiť po zadku, tak snáď nám ukáže aj istú požadovanú kvalitu.

3. Späť je po zranení aj kapitán J. Henderson.

Výkon hodnotím známkou 3

BOGDÁN (5) – Maďar si asi už ani nemyslel, že si ešte za prvý tím The Reds zachytá. Klopp ale šetril Mignoleta na Sevillu, D. Ward je zasa zranený, a tak mohol Ádám ukázať, že je miestami naozaj vystresovaný gólman.

FLANAGAN (6) – Párkrát si po strane nechal prejsť protihráča, pozične hral ale dobre, čím aj kompenzoval rýchlostný nedostatok. Má asistenciu pri Ojovom góle.

ŠKRTEL (6) – Taká lepšia šestka. Mal pár dôležitých zákrokov. V 82. min pri závere v 5-ke LFC nevedel loptu poslať do bezpečia.

LUCAS LEIVA (6) – Niečo urobil dobre, niečo nie. Na stopérovi si, snáď už zvykol, dnes to bolo priemerné.

B. SMITH (6) – Pred gólom Rondóna nebol namieste včas, navyše strela domáceho strelca mu prešla popod nohy. Inak sa snažil, mal aj dobré pasy do 5-ky (napr. v závere duelu).

STEWART (6) – Dispečer stredu poľa časť súbojov vyhral, časť nie. Zahral štandardne.

ALLEN (6) – Snaha, dobrý pohyb, pressing nechýbali, Joe ale často kazil, nedokázala sa pri súbojoch dostať k lopte.

BRANNAGAN (6) – Podobný výkon ako Allen.

IBE (6) – Strelil dôležitý gól, jeho prvý v Premier League, kombinoval, snažil sa. MOTM.

OJO (6) – Nebol to až tak úplne jeho zápas, ale pár svetlých momentov tam bolo. Rovnako ak, ako niekoľko pomerne naivných prienikov do prehustených priestorov.

BENTEKE (5) – Bil sa na hrte, ale v zásade bol málo využívaný. V závere pri prečíslení neprihral do čistej šance Hendersonovi, mohli sme vyhrať.

J. HENDERSON (nehodnotený)

INGS (nehodnotený)

CANÓS (nehodnotený

lista-hraczapasuJordon IBE

lista-foto

foto: lfc.com

lista-highlights

lista-download

stiahni si zápas:

3 Comments

  1. robroy

    16. mája 2016 at 17:26

    Zápas som vlastne nevidel, takže hodnotíť nebudem výkon ani jednotlivcov.. ja len..
    Čumím na tabulku.. no a som osobne tak trochu sklamaný.. 8. miesto a Liverpool no, trochu som od sezony čakal viac.. Ešte aspoň keby sme bodovali naplno v posledných 2 zápasoch, boli by to + 4 body k celkovému súčtu.. Mali by sme konečné 5 miesto – to už vypadá lepšie.

    Teraz môžem len skonštatovať, že kopec zápasov kde sme mohli/mali/ bodovať naplno sme len remizovali( aj posledné dve). A niektoré čo sme prehrali – z rôznych príčin – sme mohli pri troške úsilia a hladu po víťazstve, aspoň remizovať.. Tu, ako skutočným vzorom je Leicester.

    Ich príkladná bojovnost, priamočiarosť aj po včerajšom dueli dava tušiť, že s Ranierim treba aj na rok vážne počítať, už len preto, lebo uplietol z ho*na bič.. Klub s menším rozpočtom dosiahol na titul, vdaka vyváženemu tímu, kde nebolo slabeho ohnivka, pôsobili ako keby roky hrali spolu..

    Máme tu koniec ročníka, Klopp zistil, čo má doma a teraz ho čaká naročná fáza budovania tímu, tlak sa bude stupnovať, liga nebola nikdy taká „nenáročná“ ako teraz a „značky“ ktoré zaostali, budú chcieť dobehnúť stratené a ukázať, že to bola „len“ náhoda.

    Sme plní očakávania, dúfania a nádejí – tak snád sa to konečne pretaví..

    • kwop

      17. mája 2016 at 19:40

      pojdem po prvy raz asi od 17tich pred sezonou 16/17 tipovat a dam co ja viem 10-15 e na to, ze leicester vypadne 🙂

      • robroy

        17. mája 2016 at 20:38

        Možno mi neuveríš, ale tipovať zápasy nechodím VôBEC! Jednoducho nemám čas.
        Asi pred 10 rokmi som sa nechal kamošmi – kolegami, infikovať a zopár krát som sa zastavil v tipovacej kancelárii… no vyhral som len figu! Velké nič..

        Leicester ? Aj keby predali najväčšie hviezdy, (čo sa asi udeje).. Ranieri si zrejme dá rady a najde riešenie. Teraz však dúfam, že Klopp nájde riešenie v LFC. Ani jeden z njch nebude trpieť vreckovými suchotami 😀

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply