Nadešel poslední den přestupů. Přivede Klopp třetí zimní posilu?

transfer_deadline_day

Konec zimního přestupového okna je tady. Poslední možnost k posílení stávajícího kádru do zbytku letošní sezóny. Liverpool na přestupovém trhu zatím nebyl příliš aktivní. Doplní v poslední den přestupů Caulkera a Grujiće někdo další?

Jürgen Klopp přivedl do Liverpoolu v lednovém přestupovém okně Marka Grujiće a Stevena Caulkera. Srbský záložník však do konce sezóny zůstal na hostování v týmu Crvena zvezda Bělehrad. Naopak vyztužit zadní řady pomůže do konce sezóny Steven Caulker, který přišel na hostování ze Southamptonu.

Z klubu neodešel dokonce ani jeden hráč. Zběsilé posilování se tak nekoná a vypadá to, že hráči dostanou šanci ukázat Kloppovi své schopnosti do konce sezóny. V létě snad bude Němcovo počínání zajímavější.

Nejpozději v létě by se totiž mohl v dresu Liverpoolu objevit například Joel Matip. Stoperovi Schalke 04 končí v létě smlouva a bude k mání zcela zdarma. Momentální zdravotní komplikace v zadních řadách však zapříčinily, že se o Matipovi a jeho příchodu začalo hovořit už teď v zimě. S příchodem hráče, kterému v létě končí smlouva, se však v lednu moc nepočítá. Obzvlášť pokud Liverpool získal na hostování Stevena Caulkera.

Předpokládá se naopak, že Liverpool ještě zkusí zabojovat o služby Alexe Teixeiry ze Šachtaru Doněck. Neúspěšné námluvy s brazilským klenotem ukrajinského celku jsou asi největší zklamáním zimního období. The Reds sice za Teixeiru nabídli 27 milionů liber, ovšem Šachtar nabídku neakceptoval a požaduje částku ve výši 53 milionů liber.

„Liverpool zastavil svou nabídku na 24 milionech liber a dalších třech milionech v bonusech. Samozřejmě jsme se rozhodli nabídku neakceptovat. Teixeiru prodáme jedině na konci sezóny, protože potřebujeme dobré výsledky v Evropské lize a v ukrajinské lize. Na konci sezóny sedneme k vyjednávacímu stolu. Výkupní klauzule, kterou Teixeira má ve smlouvě, jinak hovoří o 53 milionech liber,“ vyjasnil situaci výkonný ředitel Shakhtaru Sergiy Palkin.

Bentekeho potíže se střílením branek a věčná Sturridgova absence dále vztahují pozornost na možnost příchodu útočníka do týmu. V posledních dnech se hovoří například o Javieru Hernándezovi. Mexický útočník je liverpoolským fanouškům známý z působení v Manchesteru United. Od letošní sezóny však střílí branky v Bayeru Leverkusen a jde mu to velice dobře. Na kontě jich má už 21 ve všech soutěžích.

V průběhu ledna se hovořilo i o dalších hráčích, se kterými Jürgen Klopp pracoval v německé lize. Liverpool projevil zájem například o Maria Götzeho nebo Ilkaye Gündogana, ovšem z jednání sešlo ještě dříve, než se usedlo k jednacímu stolu. Všechny informace o dosavadní liverpoolské aktivitě na přestupovém trhu naleznete v tomto souhrnném článku.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply