Nepohodlné názory (III.): Znechutenie z tímu balerín i hlúposti. Na konci je ale svetlo :)

Unpopular Views

Po čase opäť spŕška názorov, ktoré sa nemusia páčiť každému. Hate článok plný frustrácie z dielne dua Jaymz-kwop. Snáď vás úplne neotrávime. A keby áno, who cares :)

V Liverpoole to ide od deviatich k piatim. Má sa vôbec fanda The Reds na čo tešiť? Ja mám na túto otázku jednu trojpísmenovú odpoveď a „áno“ sa mi zrovna nehodí.

Jistě že má, LFC je přece 90 minut daleko od zisku trofeje! Tím bych tak ale končil. No, možná snad ještě něco – když vidím co za hráče může hrát v LFC, myslím že pro spoustu z nás fanoušků to může být motivací. Když můžou být takoví mrzáci profesionálním fotbalisty, tak může i kdokoliv z nás.

Úprimne, na finále Capital One Cupu sa teším pramálo. Citizens s nami 2x v sezóne neprehrajú. Navyše budú hrať naši osvedčení borci.

Keby som mal povedať len za seba, tak duel so Sunderlandom (2:2) bol pre mňa jeden z najneatraktívnejších za posledné roky a to počítam aj Benítezovu prvú ligovú a všeobecne poslednú sezónu, Hodgsonovo pôsobenie v LFC i Rodgersov bordel.

Ako fanúšik U21, príležitosti pre mladé talenty, sa aktuálne teším len na FA Cup, kde môžu nastúpiť hráči ako J. Teixeira, Brannagan, B. Smith, Stewart, Ojo a pod., z ligistov typu Lallana, Mignolet, M. Sakho, Milner, J. Henderson, Moreno, atď. som naozaj otrávený a sklamaný.

Tak když vidím tu bídu, taky se netěším…netěším se ani na finále, ani na poháry, protože čím slabší soupeř, tím větší trapas musíš jako fanda LFC čekat. Liverpool prostě aktuálně sklízí, to co zasel. Roky trvající dementní chování na přestupovém trhu, resp. na hřišti i mimo něj, to prostě musí být poznat.

Ian Ayre (hore)

Ako je potom možné, že Ayre je stále vo funkcii? Ako je možné, že má LFC takých scoutov? Kedy sa vyvodí zodpovednosť za idiotské transfery predražených priemerákov?

Jakožto naprosto špičkový “Yes man” má podle mě svoji funkci docela jistou. Skáče jak FSG píská, takže jen tak pryč nepůjde. Jaké scouty máš na mysli? Myslím že LFC má jediného skauta, ten žije v Southamptonu a nerad cestuje… Jó zodpovědnost, to by bylo hezké. Než na to doplatil Rodgers, tak nám stihl zase ujet vlak a jako každý rok jdeme do přestupového období s tím, že je potřeba přestavět tým. To slyšíme fakt každý rok a je to už dokonale frustrující.

JJ, toho, čo je v Southamptone som myslel. Keby bol klub trochu lojálny, tak mu už dávno zaplatí očného, lebo tento by sa do toho Wanyamu netrafil ani na 50. pokus.

Inak, dá sa vôbec očakávať, že v lete príde „revolúcia“, čo sa kádra týka? Myslím, že takto naivne by nemal rozmýšľať ani ten najzaslepenejší fanda, celkom aj vidím mená ako Adam ef Banana, Migneuer, Mamadou Sakhologic, Alberto Morenobrain, Lovreninho, Boring James, Captain Funtastic Hendo, či Bentekužeľ v kádri aj v ďalšej sezóne. Navyše nie som si veľmi istý, či Klopp dostane budget na letné transfery. A teraz tým nemyslím 3 milióny na nejakého free agenta.

Myslím si že prachy dostane, jestli byly prachy na Teixeiru v lednu, tak v létě určitě taky něco chystají. A i pasák ovcí ze severního irska dostal prachy, hned to první léto. Myslím že Kloppa podpoří, ale taky bude snaha spousty hráčů se zbavit.

Peníze na přestupy jsou jedna věc, druhá věc jsou platy hráčů, kteří v klubu už nějakou dobu jsou. Proto si myslím, že zejména hráči, kteří jsou v klubu déle a běží jim staré smlouvy, kdy se hodně rozhazovalo, budou snad KONEČNĚ na odchodu. A dívám se na tebe, bílý Pelé!

Nějaké masivní nakupování ale taky neočekávám – osobně bych mi stačili tak 4 hráči z kategorie např. Firminha nebo L. Suáreze v době příchodu.

Posilnil bych adekvátně každou linii – tzn. v bráně, určitě stopera, pořádného záložníka a rozhodně kvalitního útočníka, všechno hráče do základní 11. Bonusem by byl nějaký krajní bek co je schopný hrát na obou stranách, uvítal bych i nějaké křídlo.

Ale hlavně by to chtělo správné typy hráčů. Ne takové slečinky jakých máme v LFC hromadu, nějaké správné šmejdy, co se nebojí to přibrousit. Jsem znechucen z týmu gentlemenů co vidíme každý týden na hřišti.

Alex Teixeira

Naozaj tie prachy na A. Teixeiru boli? Prečo potom LFC cúvol, keď v minulosti necúvol pri porovnateľne drahých A. Carrollovi a Bentekem?

Navyše teraz je tu nepríjemné navýšenie cien lístkov, pre ktoré aj fans protestujú, za pochodu sa rekonštruuje Anfied (Main Stand). Nemá práve to vplyv na to, že v januári vlastne nikto neprišiel (Grujić a Caulker, to sa ani nemusí počítať)? Majú vôbec FSG prachy? Však si len spomeňme na to, ako dlho bol na TW nečinný Arsenal hneď po tom, ako postavil Emirates.

Myslím si, že prachy byly, ale přijde mi i z vyjádření, že Klopp se rozhodl do toho za těch podmínek nejít. Ať už to bylo jakkoliv, možná že A. Carroll, Benteke – možná že tyhle přestupy ovlivnily přestup Teixe, a že ne vždy je za každou cenu třeba jít do toho, co si klub řekne za hráče. Vy*ebal s námi Newcastle, Southampton i Aston Villa. Nechci at to pokračuje, z tohoto pohledu to chápu. Jinak mě to ale mrzí, protože vím že je Teix je kvalitní hráč.

Lenže taký je futbalový svet. Sumy za hráčov sú premrštené a ja skôr narážam na to, že, ak FSG boli schopní dať prachy za kužele typu A. Carroll, Benteke či tanečníka-moonwalkera Lallanu, tak potom prečo nedajú aj za kvalitu? Obzvlášť vtedy, keď sme v ofenzíve trápni, keď chýbajú góly, nápaditosť.

Man City dal v lete za húliča s mopom na hlave Sterlinga v librách 50m, Man Utd za Martiala ešte viac, príkladov je viac, stavať si teda argumentáciu na tom, že tie sumy sú premrštené a s LFC nebude nikto v tomto smere mávať je trápne, pretože s LFC sa roky máva na viacerých platformách.

Je OK dostať tučný balík za Sterlinga či L. Suáreza, ale už nie je OK ho dať napr. za A. Teixeiru, A. Sáncheza, Williana, a pod.? Naproti tomu sa tu ale za premrštené sumy kupujú všelijakí Lallanovia, Bentekeovia, veľké prachy sa dávajú za Milnerov i na plat porcelánového Sturridga. Kde, preboha, je tu aspoň trochu súdnosti?

Třeba nechtějí opakovat tyhle přestupové chyby, já nevím. Neříkám že platit za hráče hodně je špatně, ale třeba v LFC věří, že 38mil. liber co měl stát Teixeira bude v létě stačit na Götzeho. Vím, zní to jako scifi, ale vyloučit to taky nejde. A je to hlavně jen příklad.

Dobře říkáš, že je jedno jestli Suáreze prodáš za 200 milionu. když pak koupíš Lalanu, Lovrena, Bentekeho za 210. To je nesmysl, to je ta zásadní chyba, tady utíkají peníze a kvůli nedostatku kvality nepřichází ani výsledky.

A bohužel, zodpovědnost za to asi nemá nikdo. Logika nemá v LFC žádné místo, proto stále kritizuji a kritizovat budu vedení. Nemám důvod zpívat FSG out, stačilo by mi kdyby začli přistupovat k povinnostem tak, aby z klubu něco zase mohlo jednou být.

John Henry, majiteľ LFC

A do toho potom to navýšenie vstupeniek na 77 libier. Však stač siahnuť na plat lemplovi Milnerovi a ľudia si nebudú musieť priplatiť. Navyše, priplatiť si za takú úbohosť, ako LFC predvádza (až na výnimky) posledných vyše 20 rokov, je ešte šialenejší nápad, ako sa na Slovensku nechať nahovoriť na zakúpenie si plateného obsahu tamojších médií.

Zopár fanúšikov hľadá roky v počínaní si LFC logiku. Stačia by aj taká najzákladnejšia. Hľadá aj zdravý úsudok, ale ten nie a nie prísť. Len samé chybné rozhodnutia. Po Sunderlande niekto na Twitteri písal, že keby on spravil v práci toľko chýb, ako Mignolet či M. Sakho, tak ho z práce dávno vyhodia. V LFC je to ale naopak, čím horšie hráš, čím viac chýb robíš, tým máš pevnejšie miesto.

Posuniem to ale ďalej. 35 m libier za A. Carrolla je OK, 32,5m za Bentekeho tiež, detto 26m za Lallanu, 20 za Downinga, Lovrena, Aquillaniho i Markovića, 16 za Balotelliho, takto môžeme pokračovať do rána. Je OK vyhodiť asistentov manažéra po premrhaní 300m i spackanej sezóne plnej výhovoriek, klamstiev a opakovaného žiadania prebudovania kádra, je OK si ešte pár mesiacov ponechať manažéra zodpovedného za tento bordel  a v lete mu dokonca obstarať 32,5m hráča, ktorý je úplne na nič.

Je OK moralizovať o tom, ako L. Suárez ničí/ničil dobré meno klubu tým, že sa nevie správať, je OK nechať tých, čo za LFC hrať nechcú ísť kade ľahšie a nech aj ide o spomínaného El Pistolera – world class playera či veľký talent Sterlinga. Je OK uchyľovať sa k mantrám a veriť im, nechať si nahovárať, že sme TOP tím, ktorý si môže dovoliť kúpiť každého (napr. Milnera), zdolať každého (štvrtoligový Exeter na penalty), že sme naj fans na svete, na Anfielde je naj atmosféra, že je všetko v úplnom poriadku.

Je po toľkých failoch OK nechať na pozícii CEO Ayreho, je OK sa neustále obracať k slávnej minulosti a klamať sa, aký sme stále úspešný a renomovaný klub. A že je zo mňa cítiť frustráciu? Rozhodne a ako sme spomínali v úvode, na aktuálny LFC sa vlastne nie je prečo tešiť. Žiaľ, ani Klopp to nezmenil (čo neznamená, že ešte nezmení).

Brendan Rodgers

Brendan Rodgers

Nemyslím si, že ponechat si Rodgerse po loňské sezóně byl dobrý krok, ale v souvislosti s tím, že v létě nebylo zrovna moc dobrých alternativ na jeho místo, tak mi to zas tak nevadí. Zejména proto, že tahle akce znamenala příchod Kloppa, ve kterého věřím.

Možná by stačilo nedat Brodgiemu přístup k penězům, to by bylo nejlepší rozhodnutí léta 2015 :)

O Suarézovi se moc bavit asi nepotřebujeme. Pokud někdo chtěl tohoto hráče pryč z klubu, nemám si s takovým člověkem bohužel co říct. Tady fakt neni třeba diskuze, Luisovy vykony hovoří jasně. Konec.

U Sterlinga jsem měl podobný názor, každopádně ale dokážu pochopit že to, co sere nás, sralo i je. Že měli chuť opustit LFC, když to nikam nevedlo. Tohle je moderní fotbal, všichni chtějí hrát na top úrovni. A tam LFC není.

Ayre podle mě dělá věci, které neumí. Ok, ať si jedná o sponzorských smlouvách, po tom je mi vlastně docela prd. Problém je to, že je jedním z hlavních lidí v klubu zodpovědených za přestupy. Chyba podle mého názoru je, že FSG neangažovali prozatím nikoho na pozici Director of Football, někoho skutečně kvalitního.

Možná teď spoustě lidí budu znít jako idiot, protože si pamatují Comolliho – ale to, že byl v LFC on neznamená, že ta pozice je špatně. Jaký podíl na úspěchu Dortmundu má Zorc? Monchi v Seville? Baldini taky u Spurs neodvedl špatnou práci.

Na veškeré ty kecy o tom jak je LFC nej na světě a fanoušky má nej na světě apod. by bylo ideální okamžitě zapomenout. Pokud se současný, aktuální LFC pravidelně potýká se zklamáními a trapasy, vždy se najde důvod připomenout si že kdysi bylo lépe a to nám nikdo nevezme.

Problém je, že na tom v moderním fotbale docela prd záleží. Stejná situace jako být na pracáku, cítit se lepší než ti ostatní ve stejné pozici, a každý den se plácat po ramenou že si frajer, protože tvůj děda kdysi něco vyhrál a ještě tvůj otec byl dost respektovaný mezi svými kolegy. To nevede absolutně nikam.

Ian Ayre

A čo hráči? Kopec ľudí stále tvrdí, že Klopp je schopní tento tým dostať na vyšší kvalitatívny level. Ja si však skôr vravím, Nemec nie je Hudini. Lallana bude vždy len Lallana a možno raz v B´mouthe ešte urobí 15 gólov a 20 asistencií v sezóne, ale istým je, že to nie je hráč pre klub vysokých ambícií, vysokého tlaku.

Benteke bude vždy Benteke, Milner Milnerom, Lucas Leiva Lucasom.

Podľa mňa máme 3/4 užšieho kádra úplne slabý, precenený, predstava, že aj v 16/17 budú v kádri hráči ako Mignolet, Lallana, Lucas Leiva, Benteke, Milner, že Sakho a Moreno budú mozog používať asi tak často, ako šimpanzi z bojnickej ZOO, že Hendo bude viac FUN ako FANtastic, Lovren skúšať tú svoju Brazíliu, tak tá predstava je naozaj hrozná.

Kto je podľa teba najhorší hráč kádra? A kto nemá v základe čo robiť? Kto nemá v tíme čo robiť?

Hmm, nejhorší hráč kádru? Dělené první místo u mě nejspíš Lucas a Mignolet. Vzhledem k věku, zkušenostem, délce pobytu v LFC ale definitivně Lucas.

U Mignoleta si pamatuju že měl i někdy formu. U Lucase se za formu považuje zápas, kdy není úplně tragický, ale jen vysoce podprůměrný. Tzn asi 6x za posledních 5 let.

Spousta hráčů mi vyloženě nevadí, a věřím že v kvalitnějším týmu – resp. vedle lepších spoluhráčů – by dokázali hrát mnohem lépe než hrají teď v tomto tragickém LFC. To je ale zároveň ten problém, máme dostatek “ok” hráčů, kteří dokáží hrát dobře, když to šlape. Hendo byl skvělý, když se 13/14 hrálo o titul. V tom týmu se ale dobře jevil i Flanno, což je ukázka toho, jaký vliv to na hráče má. Milner v City taky vypadal slušně.

Lucas Leiva

Lucas Leiva

Tak máme tým průměráků, všichni se spoléhají jeden na druhého, a stojí to za hovno. Nikdo není lídr, nikdo to netáhne, nestrhne, nediriguje.

Hendo sa ale vie špatne pozrieť na súpera :)

Náhodou, to byl asi jeden ze třech momentů za poslední dva roky, kdy v LFC vypadal někdo drsně :)

To hej, Diego Costa sa ešte teraz zvykne budiť mokrý od strachu :)

S medailí pro vítěze PL v kapse.

Je možné na záber tohto hate článku  vôbec nejaké povzbudenie? Vidíš LFC v nejakých pozitívnejších kontúrach?

Tak určitě. Jako správný LFC fanda – v létě přijde ter Stegen, Hummels, Pogba, Götze a Lacazette. LFC vyhraje PL, FA Cup, League Cup, Euro 2016 i Copa América. Po letošním vítězství v EL automaticky očekávám výhru i v CL. Příští rok je náš.

Už sa neviem dočkať, ako Adam ef rozhodne elegantnou zasekávačkou finále LM a Hendo spoločne s Boring Jamesom zdvihnú pohár nad hlavu. Istanbul 2005 bude navždy zabudnutý.

6 Comments

 1. ynwa96

  7. februára 2016 at 14:32

  Oběma vám moc děkuju! Od začátku do konce čtení jsem si tenhle článek užíval a nasmál jsem se hlavně u poslední části. Bohužel nic jiného než se ironicky zasmát my fandové LFC v česku a na Slovensku nesvedeme. Bohužel neovlivníme ani rozhodnutí Jurgena ani naše vedení. Ohledně toho, že se nemáme na co těšit nemůžu nesouhlasit. Já osobně se těším pouze na finále poháru a na úterní duel, protože chci vidět opět v akci hráče jako Brannagan, Stewart, Smith, Ojo.. Tito hráči mi dodávají hroznou energii a chuť sledovat LFC v poslední době. Doufat, že se něco změní a nebudou hrát hráči jako Lallana,Lucas,Moreno,Milner, a náš slavný kapitán Hendo je podle mého názoru hodně naivní… A tak budu věřit a doufat že se v létě něco stane, něco díky čemu alespoň budu mít tu starou chuť sledovat LFC s šálou na krku 90min. napjatý a hltat každou minutu.

 2. LFC

  7. februára 2016 at 16:47

  Ahoj chlapy ten článek je fajn a snad do slova pravdivý ale …
  Proč se vlastně furt rozčilujeme, když samy nazýváme LFC průměrným týmem s průměrnými hráči, že podáváme průměrné výkony s průměrnými výsledky ? Proč se hněváme, že nejsme v Top4, když jsme jen průměrný a průměr lepší než 8 nebo 9 místo nebude. Takže myslím, že si přiděláváte vrásky na čele úplně zbytečně lepší než průměr to od ” ok ” hráčů nebude

  • kwop

   7. februára 2016 at 17:21

   prave preto, ze ako fans si nepripustame, nevieme pripustit, ci nechceme, ze na tu spicu nemame … navyse LFC je priemerny vysledkami, kadrom, cinnostou, ale pritom jeho hraci maju vyssie ako priemerne platy, vacsie ako priemerne domy, luxusnejsie ako priemerne auta, zopar ich za tie roky prislo za vacsie ako priemerne prestup. sumy ..

   rozculujeme sa aj preto, ze vidime od jednotlivcov opakovane zle vykony a aj to, ako ich kompetentni vkuse nasadzuju … vidime tim rozeleny na oblubencov a tych druhych, vidime, ze hraju lepsie zapletni, nie hraci v lepsej forme, sanca pre mlade talenty je taka zvlastna proforma, pocuvame blbe kecy a to nas nenechava chladnymi .. myslim, ze vacsinu z fans..

 3. robroy

  7. februára 2016 at 16:47

  Ak si zoberieme Kloppove účinkovanie v Bundeslige, on nemínal horibilné sumy na top hráčov.. (Možno aj preto zastavil Ayreho agresívne 😀 vyjednávanie za Texa.)

  Klopp s mimoriadnou intuíciou, citom “triafal”, práve do svojho tímu potrebných MLADÝCH hráčov za ozaj smiešne ceny. Daných hráčov až potom s poznal futbalový svet a poniektorí sa stali top hráčmi. Sice Grujiča videl hrať málokto, ale ak mám veriť Kloppovi a jeho intuícii tak ešte nevieme, či z Željka raz nebude druhý (další) Modrič..

  A tu sa nachádza niekde ten rozdiel medzi Kloppovou a Rodgesovou prácou a výsledkami neposlednej rade. Klopp “zázračne” dokazoval “zohnať” mladých platných hráčov za prijatelné peniaze, kým Rodgers “naverboval” taktiež mladých hráčov do LFC ale za “neskutočný” majland. Prekvapuje, že hráči ktorí prišli nedokážu výkonom nadviazať ani na predchádzajúce výkony na minulom pôsobisku, ba niektorí sa mu ani len nepriblížia.. Aj po roku je (sú)hra tímu tak rozladená a nepresná, že pôsobí akoby sa hráči videli prvý krát..

  Ktovie či JK si nemyslí, že tentokrát zaťal sekeru do príliš tvrdého dreva a už neolutoval, že “skončil” práve náručí LFC. Vidíme a nezávidíme, aký kusisko práce ho ešte čaká len pri vyčistení “bojiska” po predchodcovi. A to ešte nevidíme ake “zákulisné” obmedzenia, či obštrukcie JK čakajú.. Mnohí hráči podla daných výkonov sú nepredajní kvôli vysokým platom a ak chce cez leto priniesť 4-5 posíl tak 4-5 hráčov bude treba aj predať.. Strata FSG a suchára Henry-ho pravdepodobne neminie..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply