ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > News > Liverpool FC > £35m hráč bytostne závislý na spoluhráčoch
£35m hráč bytostne závislý na spoluhráčoch
Napsal uživatel kwopor    Středa, 09 Listopad 2011 12:55

Najkontroverznejšia kúpa od nástupu Fenway Sports Group a azda aj najkontroverznejšia v klubovej histórii vôbec. Od jeho príchodu sa čoraz viac opakujú otázky, či vôbec za tie peniaze stál a či ich dokáže niekedy splatiť.

"Liverpool vyhodil za ochlastu £35m," znel posledný výkrik na spôsob smiech cez slzy v podaní niekoľkých fans Newcastlu po Carrollovom januárovom prestupe do Liverpoolu. Vtedy čerstvo 22-ročný futbalista zlomil z hodiny na hodinu transfer rekord za britského hráča.

"V LFC sa museli zblázniť," nechala sa počuť skeptickejšia časť priaznovcov The Reds, naopak rodení optimisti už videli Carrolla ako v krátkom čase drží cenu pre najlepšieho strelca ligy. "Koľko tých gólov dá? 15, 20, 25?" znela optimistická vízia.

Medzitým sa legenda klubov ovplyvnených prítomnosťou riek Mersey, resp. Tyne Kevin Keegan snažila udržať akúsi rovnováhu medzi prílišným skepticizmom a absolútnym optimizmom. "Je pravda, že bol v 2010/11 v drese United skvelý, ukázal, že keď má podporu zálohy a dostane tie správne lopty, môže byť opakovane neudržateľný," rozhovoril sa vo februári 2011 pre Radio BBC.

O tom sa 11. decembra minulého roka presvedčili aj hráči Liverpoolu. Carroll úplne vykreslil, čoho je schopný, keď pred prvým Nolanovým gólom vyhral hlavičkový súboj a potom v nastavenom čase využil dostatok priestoru pred 16-kou a nedal Reinovi žiadny šancu, lebo má strelu, ktorá láme ruky.

Ako to už býva, nie je všetko vždy len pekné, a tak to vždy prítomné ALE desilo aj The Reds. "Vieme, že je ešte veľmi mladý, že mladí ľudia v jeho veku žijú iným životom, že sa musí vysporiadať s tým, že je známy, že je tu tlak na jeho osobu, výkony. Nie je to jednoduché ale keď to zvládne, budeme na neho spomínať ako na hráča, ktorý dokázal veľké veci," pokračoval Keegan jednoznačne narážajúc na to, že talentovaný útočník si potrebuje v hlave zrovnať isté veci.

 
ANDY CARROLL
celým menom: Andrew Thomas Carroll
narodený: 6. januára 1989
kariéra: odchovanec Newcastle, 2006-2011 Newcastle (07/08 hosťovanie v Prestone), 2011 - ? Liverpool
zaujímavosti: najdrahší britský hráč histórie, najdrahší nákup LFC
výška: 1,91 m
číslo: 9
debut za LFC: 6. 3. 2011
premiérový gól za LFC: 11. 4. 2011
prišiel: 31. 1. 2011
 

Futbal, obzvlášť ten vrcholový je jedna veľká mašinéria, ktorá pohltila už toľko talentovaných futbalistov, že by celkový výsledok určite mnohým vyrazil dych. Iný liverpoolsky hráč Jonjo Shelvey, aktuálne hosťujúci v Blackpoole, pred pár mesiacmi vyhlásil, že mu je ľúto jeho brata. "Bol určite talentovanejší ako ja, ale niektoré veci v živote nezvládol a tak sa mu napokon rozbehnúť futbalovú kariéru nepodarilo."

A toto je pointa. Carroll je stále nevybúrený, potrebuje teda k sebe niekoho, kto by ho proste zrovnal. "Mal by byť vo svojom súkromí opatrnejší," vyhlásil v septembri 2011 manažér Anglicka Fabio Capello narážajúc práve na životosprávu mladého útočníka. Množstvo fans LFC sa samozrejme pýtalo, ako si vôbec niečo také môže človek v Talianovej pozícii dovoliť povedať. A priamo do médií. Treba si však uvedomiť, že tu nejde o to, či je vyhlásenie kóšer alebo nie, ide tu o zmysel slov a o to, kam vedú.

Na druhej strane zasa platí, že, ak by Capello nemal čo povedať, určite by len tak nezmyselne netliachal do médií a neočierňoval hráča, ktorý patrí do jeho širšieho kádra. Však tie anglické si vedia väčšinu vecí domyslieť aj samé.

Je pravdou, že rodák zo severovýchodu Anglicka, konkrétne z mesta Gateshead mal problémy so životosprávou už za svojho pôsobenia v Newcastli. "Je to taký nevybúrený mladík, radšej by sme určite boli, keby svoju energiu venoval futbalu," odznelo pred jeho reprezentačným debutom v seniorskom výbere Albionu v novembri 2010 v štúdiu Sky Sports.

To už mal Andy za sebou niekoľko porušení vychádzok, ponocovaní v baroch. Bulvárni novinári si postupom, ako si vytváral miesto na výslní, len s potešením a dementne vyplazeným uslineným jazykom v kútiku úst dotvárajúcim ich celkovú vizáž mädlili ruky. Budú fasa fotky, bude reportáž na titulke, bude viac prachov.

"Možno ani nevie, aký má potenciál," hovorila pred časom legenda NUFC Alan Shearer, s ktorým mladého útočníka s neuveriteľnou silou v nohe čoraz častejšie porovnávali. Samozrejme nešlo o herný štýl, či proporcie, lebo predsa len, Shearer bol v tomto ohľade o dosť iný, ale o gólový potenciál, ktorý dnes 41-ročný chlapík dokázal naplniť, zatiaľčo od Carrolla sa očakávalo, že by sa k skvelému zakončovateľovi mohol aspoň priblížiť.

Pri pohľade na vyššie spomenuté teda napadá jednoduché riešenie. V NUFC mal Carroll vedľa seba Nolana, ako staršiu prirodzenú autoritu, ako kamaráta, ktorý mladého zajaca usmerní, keby začal príliš vyskakovať. Nie je žiadnym tajomstvom, že liverpoolska 9-ka vďačí práve aktuálne záložníkovi West Hamu, že je tam, kde je. Lebo platí, že potenciál nie je všetko. O tom by vedeli rozprávať mnohí.

A tak sa do úst pochopiteľne tlačí otázka, má Andy svojho Nolana aj v Liverpoole? Ak by aj mal, ešte to neznamená, že zákonite musí vedieť ustáť tlak. A v tomto sú jeho výkony podobné tým Adamovým. Lebo nie je ničím zvláštnym, keď poviem, že tlak v LFC je tak 100x väčší ako v Newcatli či Blackpoole. Aspoň 100x väčší.  Keď sa teda v predošlých kluboch títo hráči zdali ako hviezdy a ťahúni v jednom, tak na Anfielde proste prichádza na rad realita. Často krutá.

Navyše má Carroll smolu. Stál nehorázne prachy a pritom to nie je žiadny Messi, Torres, Suárez, Rooney, či Agüero. S loptou na nohe neprejde troch protihráčov (často ani jedného), neurobí technickú parádičku, opakovane sa mu stáva, že mu lopta od nohy proste ujde, že ju nespracuje.

Stál nehorázne prachy a toľko očakávaný výsledok, ktorý má jednu nevýhodu, že je tu požiadavka okamžitosti, nie a nie prísť. Stál nehorázne prachy a pritom to nie je rozdielový hráč. Nie je to ten, kto na seba zoberie v čase, kedy sa nedarí zodpovednosť a nedá rozhodujúci gól, či ho aspoň nevypracuje. Derby v Goodisone je nanešťastie len výnimkou.

"Za toto dal Liverpool také prachy?" pýtajú sa rozhorčene fans klubu z mesta The Beatles. A to naposledy proti Swansea (0:0) nedal v 7. minúte gól do prázdnej brány z troch metrov. Táto šanca navyše určila ráz celému duelu, na ktorej konci bola len frustrácia v podobe straty dvoch bodov.

Futbalistova smola, že táto minela prišla v čase, kedy predviedol pár fajn výkonov v rade. Jedna nepremenaná šanca a kopec fans zrazu na ne zabudlo. Tak to už chodí.

Andy Carroll súčasnosti je pre mňa smoliarom, ktorý jednak trpí na to, že k svojmu výkonu potrebuje dostatočnú podporu svojich spoluhráčov a tej sa mu nedostáva a opakujem, po tom, ako stál £35m sa od neho očakáva, že proste ako £35m hráč bude hrať. A pritom platí, že takúto hodnotu nemá a pravdepodobne ani mať nikdy nebude. A či ju niekedy splatí? Netuším a keby som mal odpovedať, tak sa radšej na niečo vyhovorím, lebo aj vo mne v tomto smere prevláda skôr skepticizmus.

Rozhodne však nie je len jeho chybou, že nedáva góly, že sú jeho výkony v globále neuspokojivé. Kompetentní by mali vidieť, na čom je závislý, aký druh lôpt potrebuje a čo svojou parádnou hrou vo vzduchu dokáže vytvoriť pre spoluhráčov. Ak bude záložná rada k nemu pristupovať bližšie, ak dostane prihrávku po zemi do priestoru, kde nemusí robť kľučku, kde je otočený k bráne a musí proste len vypálť, keď bude LFC zahrávať rohy o dosť lepšie ako doteraz, bude určite platný. Dokonca si dovolím povedať, že bude na úrovni matchwinnera.

Otázka ale je, či je toho tím schopný, či realizačný tím vidí, čo v Andym je a čo tento robustný futbalista potrebuje. A ďalšou je potom, či je Carroll vôbec schopný tlak a očakávania po psychickej stránke uniesť. O tom, že má v sebe využiteľný potenciál nepochybujem. Bez podpory spoluhráčov ho ale nikdy nenaplní. Ani z akceptovateľnej časti.

Aktualizováno Středa, 09 Listopad 2011 15:51
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • Coutinho podpisal pred nedavnom zmluvu na nieco vyssie ako 80k/w libier... Sterl... čítaj viac
  napísal Jamie23
 • Vy jste mě ale špatně pochopili :-D :-D hodnotil jsem jen zápasy s Burnley a S´t... čítaj viac
  napísal Xabi18
 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7
 • rozhodne by som ho nenechal pytat si kolko sa mu zaziada nemam presne info otom ... čítaj viac
  napísal saty7