ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > News > Liverpool FC > Adam o praní dresov a Alonsovi
Adam o praní dresov a Alonsovi
Sobota, 06 Srpen 2011 16:59

Charlie Adam absolvoval vystúpenie v Melwoodskom rádiu, pričom žurnalisti sa ho pýtali na tie najrôznejšie otázky. My Vám prinášame to čo prezradil o svojom vysnenom prestupe na Anfield.

Od prania svojho dresu na Bloomfield Road, cez návrat škótskej tradície na Anfield, tu sú myšlienky nového čísla 26 ...

Keď ťa Kenny Dalglish viedol cez brány v Melwoode, musel si cítiť, že na túto chvíľu si čakal dlhý čas, no konečne prišla, áno?

"Bolo to dlhých štyri-päť mesiacov a samozrejme to bolo s tými všetkými januárovými špekuláciami pre mňa ťažké. Keď dostanete možnosť prísť do takéhoto klubu, pomyslíte si, že by sa to už nemuselo opakovať. Našťastie mám manažéra, ktorý chcel aby som prišiel opäť v lete a som potešený z tejto odmeny a pripojenia sa ku klubu."

Hovorí sa, že si si musel v Blackpoole prať vlastnú sadu dresov. Na Anfielde sú veci samozrejme veľmi odlišne, takže si musíš uvedomovať, že hráš za jeden z najväčších tímov – obzvlášť teda za Liverpool, nie?

"Keď som sa vrátil do Blackpoolu na začiatku predsezónnej prípravy, bol som tam len dva dni, takže som si dres prať nemusel, pretože bol pekný! Myslím si ale, že zvyšok chlapcov sa vrátilo ku ich praniu. Na konci dňa je to podľa toho ako to je v klube zaužívané a ja som to rešpektoval. Nie je problém vyprať si svoj vlastný dres. Je to život a súčasť toho byť futbalistom. Prísť však do klubu ako je tento, máte možnosť postaviť sa na Anfielde pred 40,000 vášnivých fanúšikov, to je niečo na čo sa teším. Je to výzva byť na to všetko pripravený, pretože keby som nebol, bolo by to ťažké. Pokúsim sa dostať a predovšetkým pomôcť tímu. Je výborné, že v minulej sezóne prišiel nový manažér."

Povedal by si, že posledných 5 rokov strávených v Rangers a Blackpoole bolo len zaučenie aby si sa mohol dostať sem, no stále sa máš ako hráč čo učiť, nie?

"Myslím si, že sa budem mať čo učiť o futbale aspoň 40 nasledujúcich rokov. Rád si užívam hru a rovnako sa rád učím. Bol som mladý keď som sa dostal do Rangers, odohral som len pár zápasov a musel som odísť na hosťovanie do Blackpoolu. Niektorí ľudia hovorili, že to bol krok späť, no ja som vedel, že to bol posun vpred. Ďalším krokom dopredu je samozrejme prestup do Liverpoolu. Mal som to šťastie, že som mohol hrať s niektorými dobrými hráčmi, ktorí mi pomohli dostať sa na toto miesto. Nechcem však odpočívať. Prišiel som sem hrať a dúfam, že pomôžem tímu."V Blackpoole si mal na svojich pleciach mnoho zodpovednosti a bol si niečo ako ich talizman. Môžeš toto preniesť aj na Anfield?

"Pri pohľade do šatne vidíte, že je tu kopec zahraničných hráčov, no pokúsim sa hrať tak ako to dokážem, predvádzať takú hru, ktorá ma sem dostala. Nechcem meniť svoju hru – chcem sa pokúsiť hrať ako v minulom roku a roky predtým, no neustále sa zlepšovať. Pokúsim sa o to s hráčmi s ktorými zdieľam šatňu a teším sa na to ako dostanem príležitosť zahrať si s nimi."

Fanúšikovia ťa stavajú do pozície v ktorej by si mohol nahradiť Xabiho Alonsa – je to hráč, v ktorého stopách by si mohol na Anfielde pokračovať?

"Xabi Alonso je hráč svetovej extratriedy. Je to Majster sveta a Európy. Ako hráč toho dokázal strašne veľa a momentálne je v jednom z najlepších tímov na svete, v Reale Madrid, takže je príjemné vedieť, že ľudia si myslia ako by som ho mohol nahradiť. Ja som sem však prišiel ako Charlie Adam a nechcem nikoho nahradiť. Máme v kádri špičkových hráčov, ktorí sú pripravený a chcú víťaziť v nasledujúcej sezóne, napriek tomu, že to bude ťažké. Život nie je ľahký a očakávame, že to bude ťažká jazda, no veríme, že na konci sezóny budeme s našimi výsledkami spokojní."

V Liverpoole sú vždy veľké očakávania – dá sa teda predpokladať, že fanúšikovia chcú aby bol klub na konci sezóny medzi najlepšími, áno?

"Samozrejme. Je to obrovský klub no nemá zmysel hovoriť, že chceme skončiť na tom či inom mieste, pretože vieme, že v závere sezóny budeme na mieste, ktoré si zaslúžime. Chceme zo seba vydať to najlepšie, ísť do toho každý týždeň na 110%, tak aby boli fanúšikovia a manažéri šťastní. Budeme mať svoje ciele, no tie ostanú v šatni a keď ich dosiahneme budeme z nich na konci určite spokojní."

Aký vplyv na teba mal Kenny počas tej krátkej doby čo si tu?

"Som tu iba tri či štyri týždne no každý deň som sa od neho naučil na tréningovom ihrisku nejaké nové veci. Je s nami na tréningu stále, pričom má dvoch fantastických trénerov v podobe Kevina Keena a Steva Clarka. Steve je Škót, pomáha mi a vyzerá to tak, že škótski chlapci opäť prevezmeme klub! Je príjemné mať tu ľudí za ktorými môžete prísť a rozprávať sa s nimi o hre. Steve Clarke pracoval spoločne s Jose Mourinhom v Chelsea a neskôr bol vo West Hame, takže má skutočne dobré tréningové znalosti. Keď nemôžete pracovať pre takýchto ľudí, budete sa trápiť, takže je pekné mať možnosť spolupracovať s týmito trénermi a manažérom."

Napriek tomu, že pôsobenie v Rangers bolo frustrujúce, už si dokázal, že existuje viac spôsobov ako sa dostať tam kde chceš v živote skončiť, však?

"V Blackpoole som strávil dva a pol roka, ktoré boli skvelé, no aj počas ôsmych rokov v Rangers som zažil niekoľko šťastných chvíľ. V Blakcpoole to bolo úžasné a nikdy nezabudnem na fanúšikov či manažéra. Hráči tam boli špeciálni ale prišiel čas posunúť sa inde, začať ďalšiu kapitolu. Chcem sa pokúsiť hrať rovnakým spôsobom ako tam a posúvať sa ďalej dopredu. Každý musí počas kariéry čeliť prekážkam no rozhodujúce je ako na ne dokážete reagovať. Teraz som hráč Liverpoolu ale neznamená to, že si poviem: „Tak a mám vystarané“,. Chcem tu byť a chcem tu ostať. Toto je skvelý klub so skvelými ľuďmi, ktorí to tu majú na starosti a verím, že svojimi výkonmi na ihrisku splatím ich dôveru."

Predtým ako si prišiel do Liverpoolu, mal si pocit, že si dosiahol všetky svoje kariérne ciele?

"Vždy máte dôveru vo svoje vlastné schopnosti a ja som nikdy necítil, že by som mal počas svojej kariéry nejakú krízu, ale boli tu chvíle keď som nehrával pravidelne. Zabudol som však na to počas posledného dva a pol roka a opäť som sa niekam posunul. Som na správnej ceste pokiaľ chcem niečo dosiahnuť a verím, že to dokážem práve v tomto klube."

Čo je zatiaľ tvoj najväčší úspech v kariére? Pomoc Blackpoolu dostať sa do Premier League alebo príchod sem do Liverpoolu?

"Sú to dva rozdielne veci. Liverpool je svetoznámy klub, no česť pre mňa bola hrať aj za Blackpool a dosiahnuť toho čo sa mi tam podarilo. Nikto v Blackpoole to neočakával a myslím si, že vzhľadom na rozpočet sa manažérovi a hráčom podarilo dosiahnuť jeden z najpozoruhodnejších úspechov v rámci Anglického klubového futbalu. Príchod do klubu ako Liverpool a prechádzanie cez jeho brány každý deň, vidieť všetky tie európske trofeje, uvedomíte si, že je to špeciálny klub, ktorých na svete nie je veľa. Dúfam, že dostanem príležitosť zahrať si za nás a že si povediem dobre."

zdroj: lfc.tv

Aktualizováno Sobota, 06 Srpen 2011 17:05
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7
 • rozhodne by som ho nenechal pytat si kolko sa mu zaziada nemam presne info otom ... čítaj viac
  napísal saty7
 • lenze bod c. 5 nehrozi .. LFC ma (nielen za tie rodgersove) posledne roky (tak 2... čítaj viac
  napísal kwopor
 • Budem uprimny,a s trapym sme sa o tom nie raz bavili.Za mna,ked nechce podpisat ... čítaj viac
  napísal anfieldroad77