ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > News > Liverpool FC > Ak je toto pravda, tak… alebo vysvetlenie, čo LFC ťahá dole. Je to Rodgers, prestupová komisia, alebo majitelia?
Ak je toto pravda, tak… alebo vysvetlenie, čo LFC ťahá dole. Je to Rodgers, prestupová komisia, alebo majitelia?
Napsal uživatel yogino    Středa, 17 Prosinec 2014 14:47

James Pearce z Liverpool Echo’s, jedna z najdôveryhodnejších osôb týkajúca sa informácií okolo The Reds vysvetľuje, že prestupová komisia (PK) mohla prácu Brendana Rodgersa na Anfielde sťažiť.

Niekoľko naozaj zaujímavých zistení, ktoré môžu v istom uhle pôsobiť priam zarážajúco, v inom ako celkom pekná konšpirácia.

A ktovie, pravda je možno niekde uprostred.

Predaj starších hráčov s vysokými platmi a niektoré letné prestupy neboli výberom Severného Íra, ale prestupovej komisie.

Niekoľko manažérov pred nástupom Rodgersa odmietlo pracovať na Anfielde pod športovým riaditeľom. FSG napokon vytvorila prestupovú komisiu, ktorá ma rovnakú a možno aj väčšiu silu ako športový riaditeľ, na druhej strane ale dáva predstavu, že manažér má najväčšie slovo...

Všetky rozhodnutia, ktoré Rodgers ohľadom kupovania nových hráčov spraví, musia byť odhlasované PK, pozostávajúcou z 5 členov. Len v prípade väčšiny môže BR podpísať hráča, ktorého si vybral. Ak sa tak nestane, môže vyberať len z hráčov vybraných komisiou.

Rodgers Balotelliho nechcel

Pearce ďalej hovorí: BR nikdy nechcel kúpiť Balotelliho, ale bol k tomu donútený. Povedané inými slovami, PK sklamala, keď nedokázala vhodne nahradiť Luisa Suáreza, a to napriek veľkému balíku peňazí.

Pearce dodáva, že BR chcel v lete získať Michela Vorma, a že podpis brankára je prioritou. PK to zamietla, pretože mala povolenie v lete minúť len 30-miliónov libier. To malo veľký dopad na formu Simona Mignoleta, keď LFC nedokázal získať konkurenciu na jeho post.

Nákup Dejana Lovrena za veľký balík bol v poriadku, pretože nebol len hráč do budúcna, ale prišiel ako top stredný obranca na základe výkonov, ktoré predvádzal v Southamptone a jeho skúsenosti z Premier League. Bol kupovaný rovno pre základnú zostavu, bohužiaľ po príchode do LFC u neho nastal obrovský pokles formy, čo je sklamanie.

Viazne komunikácia, aj názory

V podobnom duchu sa vyjadril aj bývalý zamestnanec FSG Mike Bernar: „BR sa nevie stotožniť s niektorými členmi PK a ich podpismi, ktoré su ,,nechutné’’.

Mike poznamenal, že 41-ročný manažér chcel získať Eriksena (Tottenham) a Bonyho (Swansea), PK ho ale prehlasovala.

Toto vysvetľuje ďalšie zlyhania v predchádzajúcich prestupových obdobiach, keď LFC chcel získáť Williana, Salaha, Mchitarjana, Konopljanku a ďalších, no vďaka zdĺhavým rokovaniam to padlo. BR označil Diega Costu ako prestupový ciel, keď ešte hrával krídlo, dávno predtým ako sa stal hviezdou na hrote útoku. Jeho výkupka bola 20-miliónov, čo sa prestupovej komisii zdalo príliš veľa. Zvyšok je história…

Pokiaľ sa my snažíme priviesť naše prestupové ciele, prídu ďalšie kluby, ktoré ukážu, že majú peniaze a my sa už len bezmocne prizeráme ako idú inde. Toto bol aj posledný prípad Sáncheza. Phil Thompson vyhlásil, že Čiľana sme mali vo vrecku už počas MS v Brazílii, ale príliš zdĺhavé rokovania o detailoch a podmienkach zmluvy dovolili vstúpiť do hry Arsenalu, ktorý Sáncheza presvedčil aj s jeho manželkou.

To, že Suárez urobil LFC 13/14 má byť mýtom

Pearce tiež neverí výhovorkám, že Luis Suárez spravil z BR skvelého manažéra. Hovorí, že práve Rodgersova taktická prezieravosť spravila tím úspešným, nie samotný El Pistolero.

Boriniho situácia v klube je zvláštna a myslí, že klub ukazuje frustráciu voči nemu, pretože odmietol prestup za 14-miliónov do Sunderlandu a 13-miliónov do QPR. Klub sa ho snaží utvrdiť v tom, že ďalšiu ponuku, ktorá by mala prísť v januári nesmie zamietnuť.

Graham Beecroft hovorí, že Borini bude radšej sedieť na lavičke, brať výplatu a dodrží jeho kontrakt do konca, ako sa premiestiť do menšieho klubu ako Sunderland a QPR, ktoré odmietajú platiť vyššie mzdy ako LFC. To, že nehravá by teda mohlo byť rozhodnutie klubu a nie manažéra.

Ďalšie vysvetlenia?

Naposledy keď Pearce hovoril s BR, manažér povedal, že Emre Can a ďalší noví hráči sa stále pokúšajú adaptovať jeho filozofii a to by mohol byť dôvod, prečo BR stále stavia hráčov, od ktorých vie čo očakávať.

Renomovaný novinár bude s Rodgersom o Emrem Canovi aj naďalej hovoriť, a to preto, aby zistil čo najviac o jeho pozícii v klube. Podľa Pearca, sezónu môže ovplyvniť návrat Sturridga a jeho spolupráca s Balotellim. Ďalej dodáva, že nevie, ci FSG v januári 2015 uvoľní ďalšie peniaze na prestupy.

Na záver len dodám, že ak iba polovica vyššie uvedených slov je pravda, tak zmena manažéra nám nepomôže. Nemyslím si, že by k nám prišiel nejaký top manažér, ktorý by súhlasil s tým, že hráčov ktorých si vyberie mu PK zamietne, a on tak bude musieť pracovať s hráčmi, ktorých nechcel, ale bol ,,donútený’’ ich podpísať.

 

Zdroj: redandwhitekop.com


Aktualizováno Středa, 17 Prosinec 2014 18:15
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • Coutinho podpisal pred nedavnom zmluvu na nieco vyssie ako 80k/w liber... Sterli... čítaj viac
  napísal Jamie23
 • Vy jste mě ale špatně pochopili :-D :-D hodnotil jsem jen zápasy s Burnley a S´t... čítaj viac
  napísal Xabi18
 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7
 • rozhodne by som ho nenechal pytat si kolko sa mu zaziada nemam presne info otom ... čítaj viac
  napísal saty7