ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > News > Liverpool FC > Americký problém pretrváva
Americký problém pretrváva
Napsal uživatel kwopor    Pondělí, 02 Únor 2009 13:58

Hovorca skupiny Spirit of Shankly, ktorá je známa tým, že pravidelne poriada protestné akcie proti súčasným majiteľom LFC, sa stretol s Georgom Gillettom jr.

Američania zavítali do mesta. Aby prejednali aktuálne problémy týkajúce sa aj ich LFC. Duel s Chelsea (2:0) si čiastočne vychutnali. Tom Hicks aj George Gillett jr sedel každý na inom mieste a každému sa bezprostredne po úvodnom hvizde hlavou preháňalo jedno: "čo tí fanúšikovia vlastne proti nám majú?"

Dôvod takého myšlienkového pochodu bol jednoduchý - pred duelom čakalo pred vchodom na štadión pár stovák priaznivcov, ktorí vyberanou formou (pokriky, nadávky a vyhrážky) žiadali, aby súčasní majitelia klub predali. Najlepšie do správnych rúk typu Share of Liverpool FC. Alebo aspoň tých arabských či kuvajtských, veď všetko je lepšie ako pekelní Američania.

"Prečo to vlastne robia, čo proti nám majú?" pýtal sa George Gillett jr hovorcu Spirit of Shankly Jaya McKennu, čo bolo jednoznačne výsledkom, buď jeho naivity, slabej pamäte, alebo nesvojprávnosti. Veď mu miestni fanúšikovia dávajú najavo, čo si o ňom a jeho parťákovi myslia už nejaký ten čas. Presne odvtedy, čo narástol klubový dlh, odvtedy, čo je jasné, že americký sen nebude pre Liverpool FC zase až taký ružový.

Deň pred zápas sa pred liverpoolskym hotelom Crowne Plaza, kde boli majitelia ubytovaní, zišli prívrženci grupy Spirit of Shank,y aby pôsobili ako akási predzvesť, čo bude pred duelom s Chelsea nasledovať.

"Hovoril som Georgovi, že fanúšikovia, ktorí stáli pred hotelom a samozrejme aj ďalšie tisíce priaznivcov sú nahnevaní, pretože nesúhlasia s tým, akým smerom sa počas vlády Američanov uberá," začína McKenna.

"Vypadal šokovaný. Pýtal sa ma prečo tomu tak je, na čo som mu povedal, že vie prečo, veď sa so Spirit of Shankly stretol pred jesenným duelom s Manchestrom United (2:1)."

"A tak som mu povedal, že je to kvôli trom sľubom, ktoré spoločne s tomom Hicksom sľúbil a ktoré nedodržal. Spýtal sa ma, o ktoré ide. Prvým bodom je zadĺženie klubu, pričom Hicks sľuboval, že sa po prebratí LFC Američanmi nebude jednať o Glazerov prípad v Manchestri Utd. Priaznivci si aktuálne myslia, že je klub zadĺžený. Tvrdil, že si tento aspekt neuvedomuje a spýtal sa ma, čo si o tom myslím ja. Povedal som mu, že kúpil klub a potom si požičal na to, aby ho vôbec kúpiť mohol. Keď som spomenul predĺženie splátkového kalendára týkajúce sa pôžičky od Royal Bank od Scotland, ktorú aktuálne treba splatiť do júla 2009 povedal, že šlo a stále ide o prísne dôverné informácie a tým pádom nemohli na povrch vyplávať naozajstné podrobnosti celého transferu."

"Druhým bodom, ktorí fans vyčítajú, je riskovanie s manažérskou otázkou. Priaznivci nechápali, prečo sa vedenie rozhodlo osloviť pre možnú spolupráci Nemca Jurgena Klinsmanna. Gillett jr. tvrdil, že šlo o manažéra, ktorý bol vtedy v jednaní s ďalšími tromi klubmi a mal byť len alternatívou v prípade, že by sa Benítez rozhodol klub opustiť. Ak by napokon prišlo k dohode, Klinsmann by zastával inú, akúsi poradenskú funkciu v klube. Ďalej som sa spýtal, prečo práve Klinsmann, ktorého rodokmeň, resp. pôvod (je Nemec a tých Angličania príliš v láske nemajú) nebol práve tým, ktorý by mal fans pozitívne osloviť. Hovoril, že preto Klinsmann, že mal za sebou výborné výsledky (pri nemeckej repre, ktorá skončila na MS 2006 tretia)a tiež výborný marketing či vzťahy so športovými koncernami ako sú Adidas, Nike či Reebok."

"No a tretím bodom je potom štadión, veď to bol práve Gillett jr, ktorý sľúbil, že sa začne stavať do 60 dní od vyhlásenia jeho výstavby a stále sa ohľadne tohto problému v podstate nič nedeje. Rezolútne tieto tvrdenia odmietol, zároveň povedal, že je to len citát z médií a tád by poznal toho, kto ho vypustil. Moja ďalšia otázka bola, prečo sa práce na výstavbe nového štadióna tak vlečú, na čo odvetil, že už zafinancoval výstavbu £100m a stále je v rozhovoroch s architektmi a dizajnérmi. Dodal som, prečo bola na architektov a dizajnérov vyčlenená z klubovej pokladnice takáto vysoká položka, dostal osa mi odpovede, že to nie je pravda, že peniaze pochádzajú od neho a Toma Hicksa. Všetky finančné záväzky doposiaľ uvoľnené idú z jeho a Hicksovho majetku, čo by malo potvrdiť aj klubové účtovníctvo. Povedal, že keď kúpili klub, hovorili sa o tzv. liverpoolskej ceste. Spýtal som sa preto, či je spokojný s tým ako klube vedie, na čo odpovedal, že on aj Tom Hicks robili v situácii, ktorá vôbec nebola a nie je jednoduchá všetko, čo mohli, aby bolo vyslovené splnené. Prečo potom nehovoril s partnerom Hicksom? Jednoducho preto, že aj v manželskom zväzku sa môžu muž a žena na tú istú vec pozerať rozdielne, dôležité ale potom je, aby manželstvo nebolo zlé. Vinní teda sú obaja majitelia, Gillett. jr ale povedal, že sa mu nepáčilo, že sa vlastne celá vina kládla na jeho ramená. Prečo ale potom začal spolupracovať práve s Hicksom? Preto, že s ním mal 6-ročné skúsenosti z iných odvetví. To je ale iný biznis ako futbal, do ktorého sú zapojené médiá a tie to, ako inak výrazne sťažujú," hovorí McKenna.

"Boli by teda majitelia ochotní predať istý balík klubových akcií? Odpovedal, že nemôže hovoriť za Toma Hicksa, faktom ale je, že tu bolo niekoľko záujemcov a už aj prebehli nejaké rokovania. Požiadal som ho o mená investorov, bol ale diskrétny a tak ich neprezradil. Takisto povedal, že bol otvorený myšlienke časť svojho podielu predať, aj preto viedol niekoľko rozhovorov s niekoľkými záujemcami. Nemohol ale nič robiť, pretože je tu právo veta a to môže využiť Tom Hicks."

"Potom sme sa na chvíľu rozišli, šiel som svojou cestou, on ma ale dobehol a povedal mi, že sme boli pred mesiacom prví a zrazu prišiel pokles formy a strata tejto pozície, čím naznačoval, že nie je spokojný. Bol som ohromený a tak som sa spýtal, či podporuje alebo nepodporuje súčasného manažéra Beníteza. Namiesto toho, aby priamo odpovedal či áno, alebo nie, povedal, že je dôsledkom toho pôsobenie nás novinárov, a tak som sa do reálneho sveta vrátil bez odpovede, ale o čosi múdrejší," dodal pre Liverpool Echo hovorca kontroverznej skupiny Spirit of Shankly, ktorá má vo svojom radikalizme jasno.

 

Zdroj: Liverpool Echo

Aktualizováno Čtvrtek, 30 Duben 2009 08:06
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • tady musí dojít jednoznačně ke kompromisu. Nevím jaký plat má Coutinho,ale tito ... čítaj viac
  napísal cristiano.K.
 • Coutinho podpisal pred nedavnom zmluvu na nieco vyssie ako 80k/w libier... Sterl... čítaj viac
  napísal Jamie23
 • Vy jste mě ale špatně pochopili :-D :-D hodnotil jsem jen zápasy s Burnley a S´t... čítaj viac
  napísal Xabi18
 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7