ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > News > Liverpool FC > Ayre: Čeká nás dobrá budoucnost
Ayre: Čeká nás dobrá budoucnost
Napsal uživatel Kosta (R22)    Pátek, 06 Květen 2011 10:26

Po uveřejnění výroční zprávy (s koncem k červenci 2010) vysvětluje vrchní ředitel LFC Ian Ayre v rozhovoru pro oficiální stránky, proč Liverpool čekají světlé zítřky.

Iane, byly publikovány výsledky hospodaření Liverpoolu k červenci roku 2010 . Tyto čísla ale nereflektují skutečný a současný obraz situace na Anfieldu, že?

Ne, nevykreslují obraz současnosti. Jak říkáte, výroční zpráva je za minulou sezonu a je jasné, že to bylo v jiné době a Liverpool Football Club byl v jiné situaci. Myslím si, že od té doby se věci pohnuli. Publikované výsledky zanechají stopu v historii klubu, jsou z éry, jenž byla velmi dobře zdokumentována a publikována z hodně různých důvodů, ale zůstáváme optimističtí. Nikdo, ať už jste vrchní ředitel či někdo jiný v klubu, nechce vidět výsledky, které vyobrazují takovéto ztráty. Ale myslím si, že od té doby jsme určili správný směr, jímž míříme a jsme optimističtí.

Jak moc se v tomto změnil klub od příchodu Fenway Sports Group?

Změnilo se hodně věcí, které souvisí právě s uveřejněným výkazem hospodaření. Splatili jsme významnou část dluhů, jenž zde zanechali předchozí majitelé a výsledkem toho je, že klub je v mnohem lepším stavu. Nyní máme méně závazků - myslím, že jsme za ně dříve platili L17m každým rokem. Tato částka je nyní podstatně nižší, máme minimální dluh a to nám umožňuje investovat tyto peníze do týmu a hráčů, což si přeje každý v klubu. Je to velmi pozitivní zpráva a myslím, že máme skvělé majitele, kteří velmi spolupracují, pracují s námi velmi úzce a přinášejí mnoho užitečného. Začínáme vídat velké znamení zlepšení jak na hřišti, tak mimo něj a máme skvělý tým lidí. Jak jsem již řekl před pár týdny, každý pracuje společně a jdeme správným směrem. Myslím, že když zkombinujeme všechny tyto věci - přístup k financím, velkou úroveň jednoty a transparentnosti v klubu - toto vše vás připravuje na skvělou budoucnost.

Dokonce i za působení předchozích majitelů měl LFC velmi vysoké komerční příjmy. Ale nyní, když jsme osvobozeni od dluhu, jak velká je to příležitost řídit nyní klub vstříc budoucnosti?

Jak říkáte, myslím si, že na komerční úrovni jsme měli velké štěstí a jsme vděčni za to, že máme takové partnery jaké máme. To platí i o těch novějších. Podle mě, každý kdo je s klubem spojený nebo s ním teprve začíná být spojený, zjišťuje že Liverpool je tak velká instituce a tak důležitý fotbalový klub, který zde byl hodně let a je založen na úspěchu. Myslím si, že lidé si uvědomují, že vždy budeme na vrcholu nebo blízko němu a také že LFC bude vždy skvělá značka a skvělý fotbalový klub známý po celém světě. Díky tomu se lidé chtějí stávat našimi partnery - protože jsme unikátní, spolehlivý a máme bohatou historii. Z tohoto důvodu jsme měli fantastickou podporu a zisky významně rostly. Nyní je zde rozdílem, že lidé si nás spojují s velmi pozitivní dobou. V klubu se děje spousta dobrých věcí a jak lidé uvnitř klubu, tak fanoušci mají hodně optimismu. Lidé se tudíž nyní stávají našimi obchodními partnery a jsou obchodně zapojeni v LFC, a to v době, kdy se každý cítí skvěle ohledně budoucnosti. Když jsem přišel do klubu, tak jednou z věcí, jenž lidé kritizovali nejčastěji byl fakt, že klub neuměl zúročit předchozí úspěch, ať už před mnoha lety nebo v roce 2005 a 2006, kdy jsme získali trofeje. Ale s absolutní jistotou můžu nyní říci, že jakmile bude Liverpool úspěšný v budoucnu, budeme připraveni tento úspěch komerčně zúročit. Znovu to funguje v jakémsi koloběhu, který přináší penízezpět do klubu a my je můžeme investovat do posil. Jsme velmi povzbuzeni tím, kde se nacházíme, ale také tím, kam až můžeme dojít.

Od změny majitelů přišlo několik lidí na klíčové pozice v klubu. Jak jste nyní spokojen s pozitivními kroky, které byly učiněny napříč všemi úrovněmi, od Melwoodu až po Akademii?

Je to fantastické. Jak naši fanoušci, majitelé a i všichni ostatní mohou vidět, všichni jsou obrovsky povzbuzeni výsledky a úspěchy Akademie. Zároveň první tým udělal pokrok - nové posily a Kenny se Stevem odvádějí fantastickou práci, takže každý je tím povzbuzen. Vypadá to, že se stále opakuji, ale vždy vše souvisí s tím, že všichni pracují společně. Jsme tým - jsme fotbalový klub ale pracujeme jako tým. To je ta nejvíce povzbuzující věc. Když máte tým lidí, kteří pracují tímto způsobem, téměř vždy můžete vidět, jak to vede k úspěchu.

Bylo lednové přestupové okno dokonalým příkladem, jak lidé v klubu úzce spolupracují? Klíčoví lidé dělají velká rozhodnutí investovat velké peníze do budoucnosti klubu..

Ano, rozhodně. Stalo se několik věcí. Fernando odešel za vysokou sumu a také další hráči odešli, ale tyto peníze byly ihned investovány zpět do týmu, který nyní máme, konkrétně do Luise Suareze a Andyho Carrolla. Každý viděl jaké výsledky to pak mělo na hřišti a myslím, že každý je s těmito obchody potěšen. Věci, které lidé nevidí a přitom jsou stejně důležité, je například způsob jakým Damien (Comolli), Kenny a ostatní pracovali. Takovýto tým lidí pracující společně a také, že se mnoho informací nedostalo ven do médií, bylo velmi důležité. Je důležité dosáhnout správných dohod, je důležité vyjednávat za zavřenými dveřmi a udržet věci v tajnosti - a pak, když máme skvělou zprávu k oznámení, tak ji oznámit. Ta skvělá zpráva byla, že jsme skončili s dvěma výbornými hráči a to mělo velký účinek. Byli jsme povzbuzeni jak se tým, který pracoval na přestupech, v daný čas semkl a také jsme byli povzbuzeni výsledky, kterých dosáhl. V létě toho bude okolo přestupů ještě víc a každý je z toho nadšený.

Mluvili jsme o hráčích s velkými jmény, kteří v lednu stáli hodně peněz. Fanoušci jsou ale také nadšeni objevením hráčů z Akademie, jakými jsou Jack Robinson a John Flanagan. Vzrušuje vás to? Je to další dobré znamení pro budoucnost, že?

Je to obrovsky vzrušující. Jsem vždy velmi povzbuzen, když vyjdete ven na ulice v Liverpoolu, nebo jdete na internet a zjistíte, že toto je jedna z věcí, na kterou se fanoušci velmi soustředí. Byli jsme klubem, který vždy dokázal vychovat hráče, vždy jsme měli v týmu Scousery a Steve s Carrou patří k těm zbývajícím z těch starších a je skvělé nyní vidět vyrůstat další hráče, protože vychovávat mladé talenty je rozhodně cestou vpřed. Je to kombinace hledání a přivádění mladých hráčů, ne jen z akademie. Lidé jako Jonjo Shelvey jsou inspirující, také Jay Spearing je další skvělý příklad. Je povzbuzující vidět, co se děje nejen v prvním týmu, ale také v rezervě a na nižší úrovních. Co Frank McParland a jeho tým, společně s Rodolfem (Borrellem) a Pepem Segurou odvádějí v Akademii je fantastické, a to teprve začínáme vidět plody jejich práce. Jsou povzbuzeni hráči, kteří v Akademii jsou a vím, že na těchto úrovních také začínáme vídat stále větší publikum.

Neočekáváme, že půjdete do detailů, ale je fér říci, že se toho v zákulisí děje hodně, ohledně plánů na příští sezonu?

Ano, ve spoustě odvětví. Samozřejmě na přestupovém trhu. Damien a lidé, kteří s ním pracují jsou extrémně zaneprázdnění v tomto ohledu. Ale také věci jako předsezonní příprava, ujišťování se, že je vše zařízeno a dostatečně připraveno na to, abychom hráčům zajistili správný start do sezony a dali jim šanci se správně připravit. Lidé si často myslí, že je to jednoduchý úkol, ale naopak je to složité a je důležité to zařídit, i vše co se týče jiných soutěží. Bude Copa America, ve které někteří z našich hráčů nastoupí a také jsou před námi aktivity spojené s reprezentací do 21 let. Vše je to tedy vše o správné přípravě a musíme správně využít pauzy před novou sezonou, která se zdá být rok od roku menší.

Je toto start nové éry a jste vzrušen tím, co by budoucnost mohla přinést?

Ano, určitě to vidím jako novou éru. Myslím, že jsme ji začali před čtyřmi nebo pěti měsíci. Máme velké štěstí, že máme skvělé majitele, kteří jsou velmi podporující a zavázáni Liverpoolu, ale také máme štěstí, že po několika letech je v klubu vybudován skvělý tým. Je krásné vidět mnoho lidí, kteří tvrdě pracovali v těžkých časech a nyní začínají sklízet ovoce, ať už mluvíme o hráčích nebo zaměstnancích. To je na tom to nejvíce povzbuzující - víte, že lidé pracovali velmi usilovně v těžkých dobách a před námi už jsou jen dobré časy.

Zdroj: lfc.tv

 

Aktualizováno Pátek, 06 Květen 2011 10:28
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • Coutinho podpisal pred nedavnom zmluvu na nieco vyssie ako 80k/w libier... Sterl... čítaj viac
  napísal Jamie23
 • Vy jste mě ale špatně pochopili :-D :-D hodnotil jsem jen zápasy s Burnley a S´t... čítaj viac
  napísal Xabi18
 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7
 • rozhodne by som ho nenechal pytat si kolko sa mu zaziada nemam presne info otom ... čítaj viac
  napísal saty7