ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Arsenal 4.4. 13:45, PREVIEW >>
PL 14/15 (D) - Man Utd 22.3. 14:30, PREVIEW >> 1:2
PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >> 1:0
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > News > Liverpool FC > Broughton: LFC nemusí predávať hráčov, aby splatil dlhy
Broughton: LFC nemusí predávať hráčov, aby splatil dlhy
Napsal uživatel kwopor    Čtvrtek, 01 Červenec 2010 18:30

Zatiaľ len sľuby. Martin Broughton je "americký" človek.

"Americký" v tom zmysle, že od svojho nástupu do funkcie obdobne ako jeho zamestnávatelia Gillett jr. a Hicks len sľubuje, zatiaľ čo skutek utek. Jeden by povedal, že čo iné od celoživotného priaznivca Chelsea čakať.

Martin Broughton je vlastne taký dobre zaplatený loser aktuálnych časov. Prezidentskú kanceláriu má tak v British Airways, ako aj v Liverpool FC, teda v priestoroch dvoch vysoko cenených a prestížnych značiek. Obe však sužujú finančné problémy, obom sa snaží pomôcť (teda aspoň tak to prezentuje) zo srabu, v oboch prípadoch sa mu nedarí. Na jeho tučnom výplatnom šeku to však poznať nie je. A prečo aj.

V prvý júlový deň sa na Anfielde zvítal s Royom Hodgsonom, ktorého uviedol do funkcie manažéra historicky ešte stále najúspešnejšieho anglického klubu. Privítal ho pekne, veď pred novinármi sa to tak sluší. Navyše ešte viac, keď títo majú v aktuálnej pretechnizovanej dobe pri sebe množstvo audiovizuálnych prostriedkov ako zachytiť neprístojné správanie sa toho či onoho. Ale ako je spomenuté vyššie, pekný plat = pekné reči a pekné správanie. Broughton je teda v tomto ohľade pekným človekom.

"Čo sa týka predaja klubu, zatiaľ nemáme žiadne ponuky, ale netreba robiť paniku, žiadny deadline sme si nestanovovali a tak je to všetko ok," vyvracia Purslowove slová zo začiatku roka, ktoré hovorili o tom, že LFC dostane na Veľkú noc nového majiteľa.

Sám Broughton po vymenovaní za prezidenta LFC povedal, že sa proces predaja naštartuje v priebehu niekoľkých týždňov. Nebudem voči nemu stoj čo stoj zaujatý a aj preto poviem, že proces celkom isto beží, lebo si hádam nikto z nás nemyslí, že sa takáto veľká "záležitosť" akou je slávny klub, predá zo dňa na deň. Pre nás bežných ľudí je však spojenie "niekoľko týždňov" možno 5-6 či 8 týždňov, určite nie viac.

Ak teda ešte pred Veľkou nocou súhlasil s tým, že reálna ponuka na kúpu klubu príde práve na najväčší kresťanský sviatok, je 1. júl len pripomenutím toho, čo sa na AR roky nosí, teda sľubovanie niečoho, čo kompetentní aj tak nedodržia. Moores, Parry, Houllier, Benítez, Gillett jr, Hicks, Purslow a vlastne aj Broughton by vedeli rozprávať.

Žiadne ponuky na predaj klubu nie sú

Na otázku novinárov, kedy teda príde k predaju klubu prezident LFC odpovedá: "V polovici júla očakávame prvé ponuky, môže sa stať, že sa klub predáme do konca prestupového obdobia," teda do konca augusta, dovolím si pripomenúť, dodávajúc, že prípadný nový majiteľ už nebude mať čas na to, aby uvoľnil peniaze na posily.

Pre dokreslenie celej situácie ďalší citát priamo od Purslowa: "Roy na nás pri rozhovoroch urobil dojem. Napr. hneď tým, že neprišiel s otázkou, koľko bude mať na prestupy, koho bude môcť kúpiť a pod., ale pri pohľade na aktuálny hráčsky káder povedal, že je schopný ho dostať vyššie, ako tomu bolo v 2009/10," pripomína rozhovory s dnes s už novým manažérom LFC o jeho poste v klube. Stačilo si teda zapýtať chudobnejší paycheck ako Benítez a všetko je razom OK. No a od Hodgsona budeme čakať zázrak, lebo hrať úspešne s Lucasom, Ngogom, Insúom, Babelom, Kuytom so sezóny 2009/10 a pod. si niečo ako zázrak vyžaduje. Ale len my fans, naivní a veriaci v lepšie výsledky a naplnenie túžob. To nám v LFC asi zostane navždy.

Tlačová konferencia pri príležitosti uvedenia Hodgsona na post manažéra tímu od rieky Mersey však ponúkla aj jedno (takisto niečo, čo upokojuje situáciu) zásadné vyhlásenie."Nebudeme predávať hráčov, aby sme splatili dlhy. Ak sa aj niekto z hráčov poberie inam, financie z jeho prestupu budú vynaložené na doplnenie hráčskeho kádra," vyhlásil Broughton.

Nechcem teraz pôsobiť ako pesimista, ale nedá mi nespomenúť, napr. jedno vyhlásenie takéhoto druhu od G&H o výstavbe nového štadióna. Nechajme sa teda prekvapiť a prejdime plynule radšej k prezidentovmu vysvetleniu, prečo práve Hodgson.

Hodgson zaujal. Aj preto dostal džob

"Ja, Christian Purslow a Kenny Dalglish sme hľadali toho, kto povedie tím z pozície manažéra. Mali sme vytipovaných množstvo kandidátov, postupne, ako sme ich začali obvolávať, sa zoznam zužoval. Christian a Kenny napokon vybrali úzky zoznam piatich kandidátov, no a potom to už bolo o rozhovoroch tvárou v tvár," hovorí na margo vyriešenia otázky manažéra.

"Hľadali sme hlavne niekoho, kto má skúsenosti, kto dokáže situáciu chápať v istom nadnárodnom kontexte, kto mal výsledky a kto by nás vedel posunúť vpred. Roya sme síce oslovili ako prvého, ale nebolo to o tom, že sme už boli rozhodnutí pre neho. Rozhovory s viacerými kandidátmi boli aj o tom, že nám takýto kontakt môže poodhaliť množstvo dôležitých vecí."

"Roy bo navyše veľmi dobre pripravený, nerozprával o finančných požiadavkách, ale o tom, čo je schopný s týmto mužstvom spraviť," zámerne sa vraciam k už vyššie spomenutému vyjadreniu. Vysvetlím.

Inak povedané, Hodgson je tu na to, aby nekecal a makal s tým, čo má. Čo vlastne robil aj Benítez, ten mal ale dozaista výrazne vyšší plat a za sebou ešte aj vlastné neukojiteľné ego, ktoré ho dookola presviedčalo, že je niečo viac a samozrejme pravoverných fans, po lopate povedané modloslužobníkov, ktorí okrem toho, že mu doslova zobali z ruky, mu aj všetko uverili. Napr. aj decembrový sľub, že LFC skončí v Top 4.

Posledne spomenutý citát nám potom hovorí ešte jedno, Hodgson ako človek, ktorý trénuje 34 rokov a za ten čas vydržal na jednom mieste v priemere ani nie dva roky, sa k otázke manažérskeho postu stavia jasne. Síce hneď po nástupe vyhlásil, že "je to najlepší možný manažérsky džob vo futbalovom svete", čím si samozrejme na svoju stranu priklonil tých, čo mu zase až tak neverili, realitu však hľadajme skôr niekde inde.

Londýnskeho rodáka absolútne nemusí trápiť a ani netrápi, v akých problémoch je súčasný LFC. Berie ho obdobne ako Purslow či Broughton, v jeho prípade teda ako trénerskú výzvu, ktorej sa mu doteraz v Anglicku nedostalo. Spomenutí páni majú tento kontext nasmerovaný na manažérske, či riadiace funkcie, ktoré zastávajú, pričom prvou vecou, čo ich zaujíma je ich príjemná výplata. A fakt, že v Liverpoole sa platí dobre netreba vyvracať.

Týmto ale nehovorím, že by Hodgson nemohol LFC vytiahnuť. Už len to, že je na poste manažéra The Reds niekto iný, ako samoľúby Benítez, či jeho rovnako diletantský predchodca Houllier, je pre nás výhra. Pri všetkej úcte k Hodgsonovej práci a nemalej reputácii, to však nie je tréner prvotného európskeho kalibru. Aj napriek množstvu skúseností, ktoré mu iní môžu len a len závidieť, je pre nás veľkou neznámou. Mnohí berú kladne, že si LFC po skoro 12 rokoch opäť vybral za manažéra Angličana, iní hovoria, že Roy proste LFC zdvihne. Sám vyhlásil, že s týmto tímom je cieľ dostať sa do LM reálny.

Ak to však nevyjde a pohľad na jeho kariérne štatistiky hovorí, že nie je zasa až taký úspešný, ako ho vykresľuje Broughton, pre dnes 62-ročného Angličana sa nič hrozné nestane. Ponúk z Fulhamov, Sunderlandov či Blackburnov bude mať dosť aj keby totálne pohorel. Obávam sa ale, že LFC už nemá čas ani silu na ďalší chybný krok a to aj napriek tomu, že prípadný Hodgsonov neúspech je v kontexte prítomnosti amerických majiteľov len neškodná chybička.

"Na tom, že bude Roy naším novým manažérom sme sa zhodli jednohlasne," hovorí Broughton. Teda aj Kenny Dalglish, ktorému určite pri téme výber nového šéfa lavičky jeho milovaného klubu v hrdle navrela viditeľná guča. Veď jeho syn Paul neraz opakovane hovoril, že by jeho otec túto prácu chcel.

Ešte niečo k predaju. Ústami Martina Broughtona

- £800m je výmysel médií. Tom Hicks nikdy nepovedal, že na toľko si cení klub, že toľko zaň chce dostať. Predaj klubu je niečo ako aukcia. Na konci zvíťazí najlepšia ponuka.

- Nad procesom predaja bdie Barclays Capital. Ten zatiaľ neobdržal žiadne ponuky, je teda zbytočné komentovať špekulácie médií o tom, ako sme odmietli toho, či tamtoho

- Nevidím žiadny dôvod, prečo by sa mal klub predávať roky, ako si myslia niektorí. Ako som už povedal, je nádej, že sa tak stane do konca augusta.

- Ako fanúšik Chelsea môžem uistiť fans LFC, že budem jednať v tom najlepšom záujme klubu.

Aktualizováno Pátek, 02 Červenec 2010 14:50
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Jordan Rossiter je dospelý

Jeden z najväčších talentov ostatných rokov, ktoré vyprodukovala liverpoolska Akadémia oslavuje 24.3. 2015 už 18. narodeniny. Tinedžer doposiaľ za prvý tím odohral 1 zápas, v ktorom dokonca dokázal skórovať. Aktuálne ale maróduje s poraneným kolenom. Gratulujeme!

 
18-ka takmer pustila vyhratý zápas

Liverpoolsky výber do 18 rokov viedol v ligovom dueli nad Leicestrom 2:0, napokon sa ale strachoval o víťazstvo. "Líšky" totiž vyrovnali na 2:2, napokon ale domov cestujú bez bodu, keďže o 3 bodoch pre The Reds rozhodol striedajúci Maxwell.

LFC - Leicester 3:2

góly: Ejaria, Nicholas, Maxwell

zostava: George, Virtue, Johnston, Parker, Polgár, Alexander-Arnold, Nicholas, Whyte, Marsh (Maxwell), Ejaria (Kane), Dhanda

 
21-ka rozdrvila West Ham

Skvelý výkon a 5 gólov v sieti "kladivárov" posúva liverpoolsku 21-ku  rámci ligového poradia len bod za lídra Man Utd, naši mladíci ale majú zápas k dobru.

O góly The Reds sa postarali dvakrát Ryan McLaughin a po jednom presnom zásahu pridali Stewart, Brannagan a Canós.

LFC - West Ham 5:0

góly: R. McLaughlin 2, Stewart, Brannagan, Canós

zostava: Vigouroux - J. Williams, Maguire (Hart), Stewart, Cleary, Chirivella, R. McLaughlin (Trickett-Smith), Brannagan, Canós, Wilson (Ejaria), B. Smith.

 
21-ka prehrala na pôde Sotonu

Nepríjemných 0:2 v súboji so silným Southamptonom utrpela liverpoolska 21-ka v ligovom dueli hranom v tréningovom centre v Staplewoodu. Tímu, ktorý vedie Michael Beale, výrazne chýbal Jerome Sinclair (ten je už na hosťovaní vo Wigane).

Southampton - LFC 2:0

zostava: Ward - McLaughlin (B. Smith 61), Maguire, Cleary, J. Williams, Stewart, Canós, Chirivella, Trickett-Smith (Ejaria 80) Brannagan (Hart 80), H. Wilson

 
Rodgers: Flannovi ponúkneme kontrakt

Mladík Jon Flanagan, ktorý je po prvý raz v tejto sezóne po letnom zranení kolena fit a aktuálne naberá kondíciu, môže počítať s tým, že mu The Reds ponúknu novú zmluvu. Tá súčasná 22-ročnému defenzívnemu univerzálovi končí už v lete 2015.

„Flanno je veľkou súčasťou našich plánov, jeho budúcnosť je v tomto klube,“ hlási Brendan Rodgers. „Dúfam, že situácia ohľadne jeho kontraktu bude vyriešená skoro.“

 
Jerome Sinclair do Wiganu

Najlepší strelec LFC U21 Jerome Sinclair ide do konca sezóny zbierať skúsenosti so seniorským futbalom. V tejto sezóne 22-gólový strelec sa upísal druholigovému Wiganu, v drese The Latics sa na hosťovaní do konca sezóny stretne so Sheyiom Ojom, ktorý tu tiež hosťuje.

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • johny, brankář je pod jakousi speciální ochranou, hodně změnil i faul na Čecha. ... čítaj viac
  napísal karel
 • pardon to mělo bejt k Xabimu 8) co se týče úmyslu ohledně Martina, tak kwop zmiň... čítaj viac
  napísal karel
 • neviem ci "zasluzene" je prave spravny titulok.. o "umysle" hovorit je tiez troc... čítaj viac
  napísal johny.sheek
 • jj Mertesacker a Koscileny se pěkně povozí :lol: čítaj viac
  napísal karel
 • suhlasim s tym, co hovoris, rozhodne za to, ze v stave, kedy je nas o 1 menej, s... čítaj viac
  napísal kwopor
 • Oktoberfest Munich.. Plus/mínus 7 značiek - jedno lepšie ako druhé.. Len to nepr... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • inak co myslite bol to jasny umysel neviem ako a ci vobec sa ktomu skrtel vyjadr... čítaj viac
  napísal saty7
 • Budeme muset a na Emirates uvidíme kolotoče čítaj viac
  napísal Xabi18
 • já nemám jiný metr na anglány a na cizince, ale na Mária, a věř mi že ho má větš... čítaj viac
  napísal Xabi18