Prestupové leto 2019: Studge a Moreno idú preč, kto ďalší?

Veľké nákupy nečakajme. Teda, že by LFC utratil 300-miliónov libier. AKTUALIZOVANÉ!!! (7.6.)

Letné prestupové okno je otvorené v Anglicku od 17.5. a končí sa dva dni pred prvým kolom Premier League, teda 8.8. 2019 o 18 h SEČ. Po tomto termíne ale hráči stále môžu odchádzať na trvalý prestup i hosťovanie do iných súťaží, kde väčšinou deadline dňom je 31.1.

Prišli

(0):

Odišli

(9): Daniel STURRIDGE, Alberto MORENO, Connor RANDALL, Conor MASTERSON, Ádám BOGDÁN, Ben WILLIAMS, Corey WHELAN, Glen McAULEY, JUANMA - všetci vypršanie kontraktu

11.6. Medzinárodné prestupové okno je otvorené

Znamená to, že transfery sa môžu od 11.6. 2019 „riešiť“ naprieč celým svetom.

7.6. Randall skončil, Adekanye má na stole ponuku

Kvôli vypršaniu kontraktov v Liverpoole najnovšie končí aj pre fans známy Connor Randall, ktorý naposledy hosťoval v Rochdale.

Z ďalšieho Conora, tentoraz s jedným „n“ a hlavne Mastersona, mal byť stopér pre A-tím. Pred dvoma rokmi to tak vyzeralo, pred minulou sezónou sa ale zranil a vlastne  už na tréningy áčka ani nezavítal. Teraz je jeho zmluva na konci a Liverpool nemá záujem o jeho zotrvanie v tíme.

Ďalšie všeobecne známe meno, ktoré sa už nebude spájať s The Reds je Ádám Bogdán. Maďarský gólman nemá kvalitu na to, aby mohol byť členom čo i len širšieho kádra Merseysiders, a tak si bude hľadať nové pôsobisko.

Z juniorky v klube končia španielsky ľavý bek Juanma, Glen McAuley, v niektorých zápasoch kapitán U23 Corey Whelan a tiež Ben Williams.

Zaujímavým prípadom je Bobby Adekanye, ktorý už pred niekoľkými týždňami avizoval, že v Liverpoole teraz v lete po vypršaní kontraktu skončí, ale klub mu aj tak ponúkol zvýhodnený „offer“, a tak sa mladý holandský krídelník rozhoduje. Nie je tajomstvom, že o jeho služby má záujem rímske Lazio.

Okrem Adekanyeho LFC nové zmluvy ponúkol aj hráčom ako Daniel Atherton, George Johnston, Abdi Sharif a Edvard Tagseth.

3.6. Sturridge a Moreno v LFC skončili

Liverpool se loučí se Sturridgem a Morenem

17.5. Čo sa očakáva

Moreno, Sturridge, Masterson, Adekanyie (ten už aj verejne oznámil, že v LFC končí), Randall sú out of contract, teda 1.6. sú voľnými hráčmi.

H. Wilson, Grujić, Ejaria, Kent (chce ísť preč, ako sám vyhlásil), Ejaria, Ojo, Awoniyi, Allan Rodrigues de Souza, Clyne, Grabara, Chirivella a He. Kane sa vracajú z hosťovaní.

Ings a Karius sú na 2-ročnom hosťovaní, teda zostávajú hráčmi LFC, teda ak sa veci nepohnú smerom riadny prestup.

 

10
Leave a Reply

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
kwopjohnysheekMengiCZEMengiCZEKlopinho Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
MengiCZE

Tak a začíná pro mě denní hon na Dybalu a nově i De Lighta 😀

johnysheek
johnysheek

denny hon? ako si to predstavit? 🙂 🙂
ale tieto dve posily by neboli odveci.. i ked nejakeho „box to box“ zaloznika by som prijal tiez.. (dybala mi uplne taky nepride)

kwop

Dybala hlavne nie je záložník 😉 ale to vieš, nepochybujem.. A Dybala potom je aj mengiho sen.. A ta predstava ako Dybala skoruje pri debute proti mrd utd v 90. minúte po Lallanovej akcii, akú futbal nevidel, Messi nepredviedol.. 🙂

MengiCZE
MengiCZE
MengiCZE

Hshsvs

Klopinho
Klopinho

Kwop finale pozreme tam kde minule ?

sixx

Mane von!

sixx

Salah von!

sixx

Jurgen von!

Martin
Martin

Milnerovi končí zmluva ?