Priestor pre súpera: Na Anfielde prekvapíme, mám silný pocit

„Straky“ sú prvým poreprezentačným súperom The Reds. Samozrejme chceme 3 body, sme veľký favorit. Uvedomuje si to aj Josh Kendrick, ktorý ale radšej verí svojej intuícii. A tá nás neteší.

Premier League 19/20 (14.9.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Newcastle United FC 13.30


kto s kým: 1. vs 14.
rozhodca: Andre Marriner
TV: Premier Sport (SK/CZ)

Našiel som ťa na FB fanpage Newcastle, reagoval si medtzi prvými a ako vôbec prvý si prejavil záujem o rozhovor. Prečo? 

Rád pomôžem, mám rád Premier League a milujem Magpies. Takže, keď prišla možnosť sa baviť o tom, čo mám rád, nebolo problém si nájsť čas.

Liverpool s Newcastlom spája aktuálne hráčsky už len Jonjo Shelvey, donedávna ale v klube výbornú prácu odvádzal španielsky kouč Rafael Benítez, ktorého množstvo fans LFC berie za legendu.

Jonjo je fajn, nijaký výnimočný hráč to nie je, ale nám sa hodí. Má 27, slušnú kopaciu techniku i rozohrávku a na severe Anglicka sa mu páči (aspoň to hovorí), takže ja som s ním OK. A možno vám v sobotu šupne „doma“ nejakú petelicu, pri ktorej sa nielen Adrián nebude stačiť diviť. 🙂

Ale skôr sa poďme baviť o Rafovi (Benítez). Ten chlapík tu odviedol fenomenálnu prácu. S takým rozpočtom, s takým kádrom, s takou podporou, či skôr nepodporou vedenia by si, podľa mňa, iné veľké trénerské mená neporadili.

Benítez sa nám – fanúšikom NUFC natrvalo zapísal do sŕdc. Škoda, že tu nie je a za to taký Mike Ashley stále áno.

Tiež si myslím, že nahradiť Beníteza Bruceom je výrazný regres, i to, že Mike Ashley je proste vôl, ktorý nevie robiť futbal, iné sa ale chcem spýtať – ako to v sobotu vidíš? 

Liverpool je výrazný favorit, všetky ligové zápasy 19/20 vyhral, hrá doma, takže si ľudia budú myslieť, že tam dostaneme 4-5 gólov a vybavená vec. Ale ja mám dobrý pocit – verím v intuíciu a tá mi teraz vraví, že sa niečo pozitívne pre Magpies pritrafí. Tipujem preto 1:1. A možno vyhráme, možno ten Jonjo (Shelvey) tam predsa len jednu pustí.

A ako vidíš vaše účinkovanie v tejto sezóne?

To je dobrá otázka. Bojím sa najhoršieho, lebo ako som už viackrát v diskusiách spomenul, Bruceovi príliš neverím. S Rafom sme vedeli, že aj keď nemáme práve najlepší káder, tak on dokáže správne zvolenou taktikou aj s nevýraznéhé hráča spraviť dôležitú súčasť „stroja“. Rád by som sa ale v Bruceovi mýlil.

Myslím si, že prinajlepšom budeme pár bodov nad zostupom. Rád by som bol, keby sme v domácich pohároch šli čo najďalej.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of