Reds začali přípravu vítězně šesti góly do sítě Tranmere!

Reds si v prvním přípravném zápase připsali vítězství a naladili se tak na další zápasy. O dvě branky se postaral i Brewster.

Príprava 19/20 (11.7.), Prenton Park, Tranmere

Tranmere Rovers FC - LIVERPOOL FC 0:6 (0:3)

góly: 6. Clyne (Brewster), 38. Brewster (H. Wilson), 45. Brewster (Milner), 53. C. Jones (Woodburn), 60. Origi (Matip), 67. Duncan (Glatzel)
ŽK:
ČK:
rozhodca: Mike Dean

zostava TRFC

S. Davies - Ridehalgh, Monthe (85. Spellman), Ray, Perkins (46. Potter), Blackett-Taylor (68. Walker-Rice), Caprice (46. Gilmour), Mullin, Jennings, K. Morris, Banks

lavička: Pilling - Nelson, B. Thompson, Woods, Ponticelli, Gilmour, Miller, Spellman, Potter, Walker-Rice

Mignolet (46. Jaroš) - Clyne (46. Hoever), N. Phillips (46. Matip), J. Gomez (46. G. Johnston), Larouci (46. Lewis), Milner (46. Fabinho), Oxlade-Chamberlain (46. Woodburn), Lallana (46. C. Jones), Kent (46. Origi), H. Wilson (46. Duncan), Brewster (46. Glatzel, 78. Atherton)

lavička: Jaroš, Atherton - Hoever, Matip, G. Johnston, Lewis, Fabinho, C. Jones, Woodburn, Duncan, Glatzel, Origi

Komentár
Zaujalo
Hodnotenie
Foto/video
Komentár

Liverpool začal první poločas v silnější sestavě a snažil se hned od začátku udržovat tlak na soupeře. Záloha Milner, Lallana, Oxlade-Chamberlain měla za úkol diktovat hru.

Po 6. minutách se fanoušci Liverpoolu mohli radovat z prvního gólu!. Po přihrávce Larouciho se v pokutovém území do míče opřel Clyne a nedal domácímu brankáři šanci. Skvělou střelou do horního rohu branky se tak postaral o skóre 0:1!

Bylo vidět. že hráči se o tvrdých tréninkových jednotkách snaží hrát naplno a Reds tak od začátku hru koordinovali. Reds se snažili tvořit hru zejména po křídlech obrany. Prostor dosával zejména Larouci, který s Brewsterem zaměstnávali obranu Tranmere hned od první minuty. Ve 20-té minutě se také pohotovým zákrokem předvedl Mignolet, který do té chvíle neměl žádnou práci. Potvrdil však roli profesionála a skvělá koncentrace mu udržela prozatím čísté konto.

Nathaniel Clyne (vľavo) je prvým strelcom The Reds v príprave na sezónu 2019/20. (foto: liverpoolfc.com)

Zdálo se, že Reds ukončí poločas za stavu 0:1, ale proti byl James Milner, který v 38. minutě nacentroval po zemi míč do vápna na Wilsona, který na vzdálenější tyči z první nabídl vysoký míč pro hlavičku Brewsterovi. Skvělý náběh tohoto mladíka a skvělá hlavička znamenaly, že Liverpool zvýšil stav na 0:2! Skvělá práce Wilsona s

Brewster se na konci prvního poločasu postaral ještě o druhý zásah. Skvělou střelu zpoza velkého vápna od Lallany ještě domácí brankář vychytal, následnou dorážku Brewstera však chytit nemohl a Rhyan tak zakončil svým gólem první poločas za stavu 3:0 pro LFC!

Zcela oběněná sestava vstoupila na hřiště Tranmere do druhého poločasu. Cíl vstřelit další branky byl však jasný. Na první zásah druhé sestavy jsme nemuseli čekat příliš dlouho. V 54. minutě se po krásném centru na zadní tyč od Woodburna ukázal před bránou Jones a střelou z první zvýšil stav na pohodových 0:4 pro LFC.

Liverpool stále neměl dost. V 60. minutě se za obranou Tranmere zjevil Origi, který po krásném prvním dotyku si zpracoval míč a ošálil tak brankáře domácích, a jak končil minulou sezónu brankou, tak novou jí začal stejně a zvýšil tak stav na 0:5 z pohledu Tranmere. Další z mladíků, kdo se dočkal gólu byl Duncan. Po skvělé reakci uprostřed pokutového území se opřel do míče a propálil pozemní střelou vše, co mu stálo v cestě a v 67. minutě tak zvýšil na 0:6!

Reds už další branku nepřidali a tak konečné skóre bylo Tranmere - LFC 0:6.