The Reds vyhrali prípravák v Bradforde, rozhodol 1. polčas

Liverpool ukončil úvodnú časť „anglickej“ prípravy na sezónu 2019/20.

Príprava 19/20 (14.7.), Northern Commercials Stadium, Bradford

Bradford City AFC - LIVERPOOL FC 1:3 (0:3)

góly: 81. E. Doyle z 11 m - 13. Milner (Kent), 15. Milner z 11 m (Kent), 39. Brewster (Oxlade-Chamberlain)
ŽK:
ČK:
rozhodca:

zostava BCAFC

R. O´Donnell - K. Mellor, Longridge, Richards-Everton (34. A. O´Connor), Scannell, J. Vaughan, Palmer, J. Gibson, Patrick, Akpan (46. Donaldson), Henley (46. E. Doyle)

lavička: Hornby - A. O´Connor, E. Doyle, Donaldson, French, C. Wood, Devine, Riley, Ainsworth, Ch. Taylor, Nortey, Staunton, Goldthorp, Shanks, Cousin-Dawson

Mignolet (83. Atherton) - Clyne (46. Hoever), N. Phillips (46. J. Gomez), Lovren (46. Matip), Larouci (46. Lewis), Milner (46. Woodburn ), Lallana (46. Fabinho), Oxlade-Chamberlain (46. C. Jones), H. Wilson (46. Duncan), Kent (46. Millar), Brewster (46. Origi)

lavička: Atherton - Hoever, Matip, J. Gomez, Lewis, Woodburn, C. Jones, Duncan, Origi, Millar, G. Johnston

Liverpool začal proti Bradfordu aktívne. Klopp mohol byť spokojný, pretože hráči využívali aktívny pressing.

1. polčas

-4. minúta: vypálil Oxlade-Chamberlain mimo bránu

-13. minúta: Milner strelou spoza šestnástky otvára skóre 0-1

-15. minúta: Milner premieňa pokutový kop. 0-2

-33. minúra: Mingolet predviedol slušný zákrok, ale Bradfordu bol odpískaný ofsajd

-41. minúta: akciu začal Oxlade-Chamberlain. Vytiahol Kenta, ten mu loptu vrátil, Ox vystrelil a z odrazenej lopty Brewster upravil na 0-3

Rhian Brewster je s tromi gólmi najlepším strelcom prípravy The Reds na novú sezónu (foto: liverpoolfc.com)

2. polčas

Druhý polčas už nebol vo veľkej útočnej réžií Reds. Hostia síce mali mierny tlak, ale nič, čo by viedlo k streleniu gólu

-52. minúta: Origi strieľa, ale jeho pokus bol stečovaný

-65. minúta: po Fabinhovej prihrávke strieľa Milar, ale brankár domácich vyráža

-66. minúta: Jonesova strela končí v náručí brankára

-80. minúta: Bradford má možnosť penalty po Lewisovom faule

-81. minúra: Doyle znižuje z bieleho bodu na konečných 1-3

1. polčas

- Oxlade-Chamberlain má chuť hrať. Snažil sa, nahrával, dokonca aj strieľal

- James Milner bol najaktívnejším hráčom prvého polčasu. Okrem toho, že behal po celom ihrisku, strelil aj úvodné 2 goly

- obrana nebola úplne najistejšia

2. polčas

- menej výrazný výkon dopredu

- obrana hrala lepšie (možno aj preto, že v nej boli Gomez a Matip)

- Fabinho a jeho prihrávky dopredu mi chýbali

- Zaujala ma útočnosť Millara

Mignolet- Clyne, N. Phillips, Lovren, Larouci, Milner, Lallana , Oxlade-Chamberlain, H. Wilson, Kent, Brewster

V prvom polčase by dostal najlepšie známky Oxlade-Chamberlain, Milner a Kent. Obrana smerom dozadu mala niektoré chyby, ktoré domáci našťastie nepotrestali.

Mignolet (80.Atherton )- Hoever, Matip, J. Gomez, Lewis, Woodburn, C. Jones, Duncan, Origi, Millar, G. Johnston

V druhom polčase sa mi najviac páčil Gomez, či smerom dopredu Millar. Origi sa snažil tiež napádať, ale strelecky sa nepresadil. Hoci v druhom polčase sa domáci gólovo presadili, obrana na čele s Gomezom a Matipom sa mi páčila viac.

JAMES MILNER  - strelil dva góly, bol veľmi aktívny. Zaslúžene hráč stretnutia.

James Milner premieňa v dueli s Bradfordom penaltu. (foto: liverpoolfc.com)