Liverpool splnil úlohu favorita, v Burnley vyhral 3:0

Fyzický a zároveň veľmi nepríjemný tím Burnley bol súperom The Reds v 4. kole najvyššej anglickej súťaže 2019/20.

Premier League 19/20 (31.8.), Turf Moor, Burnley

Burnley FC - LIVERPOOL FC 0:3 (0:2)

góly: 33. Wood (vlastný), 37. Mané (Firmino), 80. Firmino (Salah)
ŽK:
ČK:
rozhodca: Chris Kavanagh
TV: Premier Sport (SK/CZ)

zostava BFC

Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Pieters, A. Lennon, Cork, Westwood, Mcneil, Wood, A. Barnes (74. Rodriguez)

lavička: Hart - Taylor, Drinkwater, Hendrich, Vydra, Lowy, J. Rodriguez

Adrián - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, J. Henderson (71. Oxlade-Chamberlain), Mané (85. Origi), Salah, Firmino (85. Shaqiri)

lavička: Kelleher- Milner, J. Gomez, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Shaqiri, Origi

Liverpool začal na hosťujúcej pôde aktívne dopredu a nepúšťal domácich k veľkému ohrozeniu.

V 1. minúte Fabinho strieľal na bránu z diaľky, ale kopol úplne mimo.

V 5. minúte Mané našiel Salaha a ten nastrelil žrď.

V 21. minúte Salah založil útok, lopta sa dostala k Hendersonovi a ten mu ju vrátil nádherným spôsobom. Salah však gólmana neprekonal.

Zápas šiel ďalej, Reds vyšli za polovicu, ale nevedeli si nájsť finálnu prihrávku. Buď centre odhlavičkovali hráči Burnley, alebo sa jednoducho nedostali až k centru.

V 33. minúte Trent Alexander-Arnold naznačil center. Ono sa to zmenilo na strelu a od odrazeného Chrisa Wooda sa lopta dostala do brány. Liverpoolsky obranca si nezapísal gól, rovnako ako ani asistenciu Henderson. (Avšak, gól to bol nádherný.)

V 37. minúte sa rozbehol Roberto Firmino, našiel Sadia Maného a senegálsky útočník upravil na 0-2.

2. polčas

Po zmene strán Reds hrali pokojne, nikam sa nenáhlili. Akoby čakali na to, čo Burnley vymyslia.

V 58. minúte Trent Alexander Arnold našiel Salaha, ale Egypťan trafil bočnú sieť.

V 61. minúte Salah opäť skúša šťastie, ale kopol priamo do rúk gólmana. To sa nedalo nechytiť.

V 71. minúte vyskúšal strelu z diaľky aj Virgil Van Dijk. Jeho strela však netrafila bránu.

76. minúta mohla byť slávna pre brankára Adriána. Zabránil gólu, ale bol odmávaný ofsajd. (Až po tej šanci)

V 80. minúte Salah vybojoval loptu, ktorá doskočila k Firminovi. Brazílčan vystrelil a bolo 0-3.

V 91. minúte Salah prihral Wijnaldumovi, ale Holanďan gól nepremenil.

• Firmino nenapádnými krokmi začína ukazovať, kto v skutočnosti je.
  • Debut Shaqiriho v tejto sezóne.
  • Adrián prvýkrát s nulou
  • Maného perfektný zápas.
  • Celkom slušný obranný výkon.

Adrián (8) - Vyrovnaný výkon. Párkrát zachránil mužstvo od gólov.

Alexander-Arnold (9) - zatiaľ najlepší výkon v tejto sezóne. Skvelá práca obrancu vzadu a veľmi pekný gól, ktorý ani neuznali jemu.

Matip (8) - Joel rastie pri van Dijkovi. Odohral veľmi dobrý zápas, v ktorom musel neraz zachraňovať.

van Dijk  (9) - Výkon vodcu a  nielen obrany, ale celého mužstva. Veľmi dobrá práca hlavou, dirigoval si obranu a postupne si začína rozumieť aj s brankárom Adriánom.

Robertson (8) - Výborný výkon. Hneď, keď dostane loptu, lieta.

Fabinho (8) - Snáď najlepší stredopoliar, ktorého majú Reds k dispozícií. Vie si pokryť loptu, bojuje a rýchlo zvláda prechody spredu do zadu..

Wijnaldum (7) - Gini si vedel pokryť loptu, dokonca aj pár útokov rozohral.

J. Henderson (7) - Nahrával dopredu, útočil a snažil sa podporovať útok. (Občas som až nechápal, že kde sa podeli jeho prihrávky dozadu.) Len neviem prečo nestrieľal na bránu, ale hľadal Salaha.

Mané (9) - Výborný zápas poznačený gólom. On je veľmi nebezpečný s loptou. Niet mu čo vyčítať.

Salah (7) - Nedá sa povedať, že sa nesnažil. Ani sa mu nedá vytknúť, že nehral pre mužstvo. Chápem, keď sa vyhráva 3-0, je to iné ako pri 0-0. Ale jeho 2. polčas som nepochopil. Veď bol ako malý chlapec. Nepáči sa mi, keď nenahráva na góly, ale snaží sa silou mocou vystreliť. (Ono, nie každý zápas sa podarí dať gól.)

Firmino (8) - Veľmi dobrý zápas. Keď sa on objaví, začne sa pred súperou bránou prášiť.

Nahradníci: (Oxlade-Chamberlain, Shaqiri, Origi) - boli na ihrisku príliš krátko na hodnotenie.