Další z možností jak dokončit PL jsou zápasy na prázdném Wembley

V době pandemie a přerušení všech sportovních událostí po celém světě, vyjma pár států, se už vyskytují debaty o možném dohrání Premier League za určitých okolností.

Anglie, respektive Spojené království se řadí do zemí, kde se pandemie trvajícího koronaviru vyskytuje více, než by si člověk přál. I z tohoto důvodu se stále nedaří rozběhnout, například jako v Německu, alespoň malé tréninkové akce.

(ONLINE): Legenda LFC je pozitívne testovaná na COVID-19!

I přes tyto události však zasedala Anglická fotbalová asociace, aby probrala možné scénáře dokončení Premir League a Championship. Samozřejmě na internetu v novinách atd se mluví zejména o Premier League, proto u ní také zůstaneme.

Nejhlavnější důvody, které stojí za tím, že se musí liga dohrát, je stanovení vítěze, postupujících do LM a následně i sestupujících. Pokud by tyto týmy nebyly určeny, měla by také UEFA z pohledů účastníků v příštím ročníku LM a EL pěkný guláš. Dalším důvodem jsou také ušlé zisky z televizních práv, které živí z nemalé části právě všechny účastníky.

A právě kvůli poslední zmíněné větě se naskytuje možnost, kterou navrhla fotbalová asociace jako jednu z nejpravděpodobnějších. Podle BBC a dalších zpravodajských odkazů se vážně jedná o možnosti, že by se k dohrání ročníku využil národní stadion ve Wembley, který hostil několik zápasů denně, s tím, že samozřejmě by se hrálo bez díváků. V návrhu padla číslovka „4“, to jest počet zápasů, který by se dokázal v jednom dni odehrát.

FA confirm they aren't turning Wembley Stadium into a giant ...

FA uvažuje o využití Wembley, pro dohrání ročníku (FOTO: google)

Podstatnou informací k této možnosti je i fakt, že by bylo k dispozici tréninkové centrum pro týmy, které by v týdnu čekal nějaký ten zápas. Podle portálu bbc uvažuje o využití tréninkového centra ST George’s park jako místo pro přípravu. Tento tréninkový komplex obsahuje nejen 13 fotbalových hřišť a vešekeré potřeby pro trénink regeneraci atd, ale zároveň je součástí komplexu hotel s 228. lůžkami, které by mohli využít jednotlivé týmy.

St George's Park pictures: behind the scenes at English football's ...

Tréninkový komplex anglické fotbalové reprezentace ST Goerge’s park (zdroj: FMJ)

Zbývá dohrát 92 zápasů, které by dle posledních informací v plném rozsahu odvísílaly veškeré televize vlastnící televizní práva.

A jak se stavíte k této možnosti vy?

0 0 hlasuj
Article Rating
I kdyby Liverpool spadnul do 5. ligy, moji lásku ke klubu to neovlivní! Hrdý člen OLSC Slovakia a držitel aktivního členství Liverpool OFFICIAL MEMBERSHIP
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
1 Comment
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
johnysheek
johnysheek
17. apríla 2020 9:49

uplne nesuhlasim s poradim dovodov, preco je potrebne dohrat PL.. teda ten hlavny – televizie si zaplatili neskutocne miliony libier za to, ze ich odvysielaju a teda by to pre ne bola cista strata a PL urcite nehodla tie peniaze vracat (bez ohladu na hracov) (urcenie postupu pre LM a EL by v podstate mohlo byt jednoduche, a to ich zobrat z minulej sezony pripadne ti co nie su aktualne isti z tych, ktori su isti, ze by o tie miesta bojovali by si zahrali nejaku skratenu playoff) – predsa len, co sa buduceho rocnika tyka, viacere ligy boli neprerusene… Čítaj viac »

2
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x