Wijnaldum hodnotí sezónní vývoj týmu

Gni Wijnaldum poskytl rozhovor pro oficiální web, kde popisuje, že zejména u nepřesvědčivých výsledků a výkonů, dokázal tým udržet i důležité vedení

Cesta k triumfu v Champions League a zároveň 97 bodová hranice v Premier League, nebyla vždy procházka růžovou zahradou. Wijnaldum ví, že v některých zápasech byl cíl zejména vítězství ukopat, než potěšit diváky krásným fotbalem.

Bez ohledu na to, však Reds dokázali v minulé sezóně vyhrát 38 zápasů ve všech soutěžích a i díky tomu na Anfield přivezli zlatou medaili z LM a zároveň stříbro z PL.

Udělali jsme obrovský progress v herním stylu. Není to vidět pouze z výsledků, ale i ze stylu, který jsme předváděli.

Gini pokračoval:

Začali jsme výborně, a dokázali jsme zvítězit v důležitých zápasech. Kdybychom v těchto chvílích dobře nehráli, určitě bychom v těchto momentech nezvítězili.

V této sezóně jsme se ale naučili jak tyto zápasy zvládat častěji. V tuto chvíli je každý hráč v Liverpoolu lepší, než kdykoli jindy.

Jediná porážka v Premier League (od Manchesteru City 2:1) značí, že Reds se začínají dostávat do pozice, těžko zdolatelného protivníka. Zejména Obrana je podle Wijnalduma Alfa a Omega celého týmu. Za vinu to dává hlavně hráči roka Virgilu van Dijkovi, který dostal LFC z popisu „strašná obrana“ do pojmu „nedobytná obrana“-

Wijnaldum se podělil o názor na svého reprezentačního kolegu:

Nejvíc na mě udělal dojem Virgil. Má vyrovnané výkony a sotva se dopustí chyby. Rozvinul se v Celticu a Southamptonu a v Liverpoolu už dokazuje svoji extratřídu.

Související obrázek

(van Dijk bojuje o míč s Lionelem Messim – zdroj SPORTRUSH)

Virgil inspiruje mě a i ostatní hráče, zejména obránce, kteří hrají vedle něho. Ti se díky němu stávájí lepšími. Největší výhodu však mají hráči před ním. Ví totiž, že za nima je stále někdo, kdo jim kryje záda a dodává klid.

Coming Soon
Zaslouží si Gini místo v základní sestavě i příští sezónu?
Zaslouží si Gini místo v základní sestavě i příští sezónu?
Zaslouží si Gini místo v základní sestavě i příští sezónu?

Zdroj: http://Liverpoolfc.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of