Gólový koncert skončil vítězně pro LFC! Arsenal vypadl na penalty

Den otevřených dveří v podání na obou stranách. I tak by se dal nazvat gólový festival pohárového utkání, které zaslouženě tento koncert zakončily penalty!

League Cup 19/20 (30.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Arsenal FC 6:5 pen (2:3)

góly: 6. Mustafi vlastný (Oxlade-Chamberlain), 43. Milner z pen (H. Elliott), 58. Oxlade-Chamberlain (Lallana), 62. Origi (C. Jones), 90.+5 Origi (N. Williams) - 20. L. Torreira, 26. Martinelli, 36. Martinelli, 54. Maitland-Niles, 69. Willock
penalty: rozhodujúci gól C. Jones (Milner, Lallana, Brewster, Origi, C. Jones - Bellerín, Guendouzi, Martinelli, Ceballos /nedal/, Maitland-Niles)
ŽK: Brewster, Lallana - Willock, Kolašinac, Saka
ČK:
rozhodca: Andre Marriner
TV: Nova Sport (CZ)

Kelleher - N. Williams, J. Gomez, van den Berg, Milner, Lallana, N. Keïta (56. C. Jones), Oxlade-Chamberlain (81. Chirivella), H. Elliott, Origi, Brewster

lavička: Adrián - Koumetio, Larouci, Chirivella, C. Jones, He. Kane, Clarkson

zostava AFC

E. Martínez - Bellerín, Holding, Mustafi, Kolašinac (83. Tierney), L. Torreira (71. Ceballos), Willock, Maitland-Niles (65. Guendouzi), Özil, Saka, Martinelli

lavička: Macey - Sokratis, Tierney, Guendouzi, Ceballos, Pépé, Lacazette

Liverpool se sestavou plných mladíků vstoupil do zápasu aktivně a jeho agresivita nesla ovoce hned ve 3 minutě, kdy si po centru do vápna srazil míč do vlastní sítě Mustafi a Reds se tak rychle dostali do vedení. Rychlý gól však právě Liverpoolu spíš uškodil a Arsenal si díky 3 gólům v prvním poločase došel pro vedení 3:1. Liverpool až po 3 obdržené brance znovu začal hrát a to přineslo snížení skóre v závěru poločasu, kdy po faulu na Elliota, odpískal Andre Marriner penaltu, kterou James Milner s přehledem proměnil. Do šaten se tak odcházelo za stavu 2:3.

Hned po několika minutách druhého poločasu se Arsenal znovu dostal do dvoubrankového vedení, kdy Milner po lehkovážné „malé domů“ Kelleherovi, jeho přihrávku vystihnul Özil a vybídl Maitlanda-Nilese do příležtosti prázdné branky, kterou mladá naděje Gunners zhodnotila brankou. Gólové bláznoství ale nekončilo a bezmála 5 minut po brance Arsenalu se do míče opřel zpoza vápna Oxlade Chamberlain a nádhernou ranou snížil stav na 3:4 a oba týmy pokračovali dále!

Kdyby jste náhodou hádali, kdo mohl srovnat stav zápasu asi by několik z vás řeklo právě Origi! V 62. minutě si krásně uvolnil míč na hranici velkého vápna a nechytatelnou pumelicí srovnal belgický útočník na 4:4! Oba týmy si však řekly, že začnou hrát soutěž o nejhezčí gól zápasu a tak sev 70. minutě do míče opřel před vápnem Willock a dalekonosnou ranou znovu poslal Arsenal do vedení. Nebyl by to ale Liverpool a hlavně Divock Origi, který v 95. minutě srovnal skóre na 5:5 a poslal zápas do penaltového rostřelu!

Nádherný zápas zakončily penalty, ze kterých vítězně nakonec v poměru 5:4 vyšel Liverpool!

• Nádherné branky

Kelleher (7)  - Dostat 5 branek v premiéře na Anfieldu před celou rodinou není zrovna asi nejlepší začátek. Bylo vidět, že ho góly i rozhodily a byla vidět nervozita. Zachránil však chycenou penaltou, takže hodnocení pozitivní!

N. Williams (7) - Snažil se podporovat útok a zároveň si plnit obranné povinosti. Za mě průměrný výkon.

J. Gomez (6) - Gomezovi nemohu dát lepší bod opravdu ne. Od hráče, který už se pohybuje v A týmu bych čekal, že bude v obraně zeď. Výkonem se vyrovnal Van den Bergovi, který hrál na svůj věk a zkušenosti na jistotu a spíš se snažil nic nezkazit.

van den Berg (6) - Obrana nemůže prostě dostat 5 branek. Je fakt, že neměl vedle sebe žádnou oporu, která by ho v důležitých situacích zastoupila nebo mu pomohla. Nadruhou stranu s agresivní hrou Arsenalu se porval.

Milner (7) - Proměnil obě penalty, a jeho zkušenost byla na hřišti znát.

Lallana (6) Abych se přiznal v druhém poločase jsem ho skoro neviděl. V záloze to dnes bylo pouze o Oxovi.

N. Keïta (6) - Čekal jsem prostě od Nabyho víc. V těchto zápasech očekávám, že bude právě ten, kdo bude určovat tempo zápasu, bude tvořit hru a bude mít šance. Světlé momenty měl, ale žádné, které by ovlivnily nějak výrazně zápas.

Oxlade-Chamberlain (8) - To co jsem čekal od Keïty, tak toho se zhostil Ox. Tvořil hru, neztrácel míče, dirigoval záložní řadu a přidal nádherný gól.

H. Elliott (7) - Nebyl to jeho zápas. Bude potřebovat ještě čas a zkušenosti na to aby dokázal hrát proti silnějším týmům.

Origi (10) - Hráč zápasu. Football without Origi is nothing!

Brewster (6) - Z útočné trojice dnes dle mého názoru nejslabší. Je potřeba však říct, že ho neustále někdo bránil a neměl prostor k nějakému úniku.

streams: livetv, totalsportek

TV: Premier League - Premier Sport CZ/SK; Champions League - Orange Sport 1, 2, 3, 4 (SK), O2 Sport TV (CZ); domáce poháre: Nova Sport (CZ), Sport TV 1, 2 (CZ), Digi Sport (SK/CZ)