Na úvod prípravy brankárska kríza. Šanca pre mladého Čecha?

Caoimhin Kelleher sa zranil. Že si sa aj ty ako mnoho fans spýtal „Kto to ako má byť?“ je úplne normálne. Situácia, v ktorej sa Klopp ale taká nie je.

Prípravné zápasy
Kde sledovať zápasy
Prípravné zápasy
príprava

11.7. TRANMERE (V) 6:0

14.7. BRADFORD (V) 3:1

20.7. DORTMUND (US Tour) 2:3

22.7. SEVILLA (US Tour) 1:2

25.7. SPORTING (US Tour) 2:2

28.7. NEAPOL (Edinburgh) 0:3

31.7. LYON (Ženeva) 3:1

Community Shield

4.8. MAN CITY (Wembley), 16.00

Kde sledovať zápasy
Počas každého zápasu v pravidelnom MATCH CENTRE na lfcway.com.
Weby, kde sa dajú nájsť streams:

 

The Reds odohrajú 11.7. 2019 prvý prípravný duel na sezónu 2019/20 na pôde Tranmere. A aktuálne takpovediac nemá kto chytať.

20-ročný Caoimhin Kelleher bol v ostatnej sezóne liverpoolksou trojkou, pri Alissonovi a Mignoletovi si ale pochopiteľne nepripísal na konto v A-teame ani jeden štart. Vlastne ani jednu minútu.

Caoimhin Kelleher (foto: The Irish Post)

Aktuálne si tento írsky mladík, ktorého skôr poznáme z U23, poranil zápästie a kvôli operácii bude 6 týždňov pauzovať.

A to nie je dobre. Úvod prípravy The Reds teda postretla istá forma brankárskej krízy – Alisson je na Copa América, resp. po tomto  turnaji bude zaslúžene dovolenkovať, Mignolet a Grabara (poľský mladík, ktorý naposledy hosťoval v Aarhuse a darilo sa mu tam, pozn.) si ešte dopriavajú letný oddych, a tak manažér LFC Jürgen Klopp nemôže počítať s nikým z prvej štvorky gólmanov, čo sa hierarchie týka.

A čo teraz? Keďže piaty v poradí, Shamal George už nejaký ten deň trénuje so štvrtoligovým Swindonom, a vyzerá to tak, že sa mu aj upíše.

Kai McKenzie-Lyle (foto: Twitter)

Je tu tak nečakaná možnosť pre brankárov z osemnástky skúsiť si tréningy pod Kloppom, tréningy s tímom, ktorý naposledy ovládol Európu a vyhral Ligu majstrov.

Ak ti nič nehovorí meno Kelleher, Vítězslav Jaroš, Dan Atherton a Kai McKenzie-Lyle budú pravdepodobne z rovnakého sveta.

Od 23.7. 18-ročný Čech Jaroš  (na hlavnej fotke) je mládežnícky reprezentant svojej krajiny, do Liverpoolu prišiel ešte v 2017 a už stihol vyhrať FA Youth Cup, ktorý sa mladíkom podarilo získať práve v 2018/19.

Dan Atherton bude mať v decembri tohto roka 20 rokov, v Liverpoole je od svojich dvanástich, 31-ročný Kai McKenzie-Lyle je reprezentantom juhoamerickej Guyany a do Liverpoolu prišiel zhruba pred rokom z Barnetu.

A ešte prekvapivejšiu možnosťou je 16-ročný Jakub Ojrzynski, ktorý len toto leto prišiel do LFC z Legie Varšava, aby sa stal členom U18. Teraz má šancu v dokonca v áčku.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
1
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x