PL 19/20 pred reštartom: 1/3 zápasov bude streamovaná zadarmo

Ako píše web Sky Sports, hlavného broadcastera, resp. toho, kto za tohtoročný balík TV práv zaplatil pred štartom najsledovanejšej klubovej súťaže sveta najviac, a tým pádom aj hlavného hráča, ktorý má najvýraznejšie slovo v tom, čo z ligovej nádielky odvysielať, po reštarte Premier League 19/20 príde pre fans zaujímavý darček – či satisfakcia za fakt, že nemôžu zápasy sledovať priamo zo štadiónov, a to streamovanie zadarmo.

Po tomto zdĺhavom a do istej miery krkolomnom úvode je tu info, že televízia Sky Sports ponúkne vo zvyšku ligovej sezóny 2019/20 25 z celkového počtu 64 zápasov live. Do toho sa ešte pridá BBC so štyrmi kúskami a máme tu vo finále naozaj zaujímavú nádielku streamov. Dokopy teda bude tretina zápasov „for free“.

Tento fakt mení v istom zmysle históriu anglického futbalu, pretože doteraz sa nikdy v jednom hracom kole nevysielalo toľko zápasov naživo. Po prvý raz od roku 1992 tu máme situáciu z pohľadu fanúšika viac než vítanú. Za všetko môže pandémia koronavíru, takže napokon platí, že všetko zlé je na niečo dobré.

Titul na neutrálnej pôde? LFC hrozí aj takýto scenár

Priekopníkom Merseyside derby

Prvým free duelom bude pre nás fanúšikov Liverpoolu rozhodne jeden z naj duelov sezóny, a to mestské derby s Evertonom, ktoré podľa pôvodných plánov mal hostiť Goodison Park, ale Premier League uvažuje nad neutrálnou pôdou. Práve v „bitke“ o Liverpool sa The Reds môžu matematicky dočkať majstrovskej definitívy – prvého titulu v Premier League vôbec a zároveň prvého ligového primátu po 30 rokoch.

A práve fakt, že by asi množstvu fans tímu z Anfieldu nedalo len tak zostať doma a nejsť s tímom do ulíc osláviť tento výnimočný úspech, vedie v kontexte neohrozenia všeobecného zdravia – veď koronavírus je riadna pliaga – k zvažovaniu dejiska tohto derby. Preto vyššie spomenutá myšlienka neutrálnej pôdy.

„Prichádzame s niekoľkými novinkami, ktoré v dobe, kedy nie je možné ísť na zápas s rodinou či kamarátmi, prinesú futbalovým priaznivcom ten najlepší možný zážitok zo zápasov naživo,“ hovorí sa vo vyjadrení Sky Sports.

Haters gonna hate

13
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
kloppinhokwopFabio21robroykwop Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
MengiCZE

Jsem zvědavej, jak se k tomu postaví digi sport a resp. premier sport. Osobně si to dokážu představit, protože v těch časech to lze odvisílat. Uvidíme 🙂